Vesint

Zneužívání alkoholu

Zneužívání alkoholu fakta

Zneužívání alkoholu je vzor nadměrného pití, které má za následek nepříznivé zdravotní a sociální důsledky pro pijáka. Přečtěte si více ›

Pochopení vlivu alkoholu

Máte-li porozumět tomu, jak alkohol může mít vliv na vás, může vám pomoci pít zodpovědně.

Následující faktory ovlivňují, jak lidé reagují na alkohol, podle National Institutes of Health a evropské lékařské asociace.

Rozsah účinku alkoholu na centrální nervový systém, závisí na tom, kolik je v krvi a kolik krve máte. To je proto, že alkohol je distribuován po celém těle u vody v krvi, v souladu s Národní institut na zneužívání alkoholu a alkoholismus (NIAAA). Čím více vody v krvi, tím více zředěný alkohol bude.

Přečtěte si více o účincích alkoholu ›

Sociální pití vs Problém pití

Někteří lidé mohou pít alkohol hodiny na konci a zůstat střízlivý, zatímco jiní se stal opilý po prvním pití. Tak jak můžete říct, jestli vy nebo někdo jiný, je problémový piják?

"Pokud se člověk opakovaně pije a pití způsobuje osobní, profesní či rodinné problémy, mohou mít nemoci alkoholismu," říká Hamilton Beazley, Ph.D., psycholog a bývalý předseda Národní rady pro alkoholismus a drogová závislost Inc. "Když alkoholici pijí, nemohou vždy předpovědět, jak moc budou pít, když se zastaví, nebo to, co budou dělat, když pije. A to je běžné, že alkoholici popírat negativní účinky pití, nebo že dokonce mají problém. "

Přečtěte si více o sociální pití ›

Jak snížit na pití

Možná budete chtít snížit na pití z mnoha důvodů. Bohužel, ty nejlepší úmysly nemusí nutně dělat úsilí jednodušší.

Pokud se chystáte k pití alkoholu, měli byste jej používat moudře a s mírou. A pokud jste jedním z procent populace s alkoholismem ve vaší rodině 10 až 15, měli byste být opatrní, pít příliš mnoho nebo příliš často, nebo nepít vůbec.

I když alkohol může být relaxační a příjemné v malých dávkách, pití to není neškodná zábava. Látka by mělo být zacházeno s respektem.

Pomáhá pochopit, proč a kdy budete pít, pokud se chystáte úspěšně snížit množství alkoholu, které konzumují. Vaše odpovědi na následující otázky vám mohou pomoci, aby vaše motivy pro pití do středu pozornosti.

Přečtěte si více o zneužívání alkoholu ›

Nebezpečí nárazového pití

Příliš mnoho mladých lidí se účastní nebezpečné praxi zvané nárazové pití. To znamená, že pití k intoxikaci. Je definována jako mají pět a více nápojů v řadě pro muže. Pro ženy, je to čtyři, plus nápoje v řadě.

Podle průzkumu amerického ministerstva školství, 44 procent amerických vysokoškoláků jsou záchvatovité pijáků.

"Pro tyto studenty, intoxikace je hlavní cíl. A intoxikace může přijít mnoho dalších nebezpečí, včetně závratě, ztráta koordinace, průjem, zvracení, nedostatek úsudku, nebo dokonce alkoholu otrava," říká Don Timm II, MD, nouzové lékařství lékař v Dallasu.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, nárazové pití je spojena s neúmyslným zraněním. Mezi ně patří pády motorových vozidel, pády, popáleniny, utonutí, a podchlazení. Vraždy, sebevraždy, zneužívání dětí, domácí násilí, vysoký krevní tlak, srdeční infarkt, zánět žaludku, zánět slinivky břišní, sexuálně přenosné infekce, zánět mozkových blan, a špatná kontrola diabetu jsou také výsledky nárazového pití.

Přečtěte si více o nadměrné pití ›

Alternativy k Anonymní alkoholici

Ačkoli Anonymní alkoholici a jiné 12-krokové programy abstinence bázi jsou hlavní formou léčby alkoholismu v Evropě, mnozí lidé nejsou schopni držet s nimi, a vrátit se do závislosti na alkoholu.

V současné době existují alternativy k 12-krok programy. Některé léčebné programy učí problémových pijáků ke snížení jejich pití, což je přístup, který apeluje na lidi, kteří by jinak nehledají léčbu. Tyto programy jsou založeny na přesvědčení, že lidé mohou změnit své chování pití.

Chcete-li být úspěšný na zmírnění nebo abstinence vyžaduje úsilí a odhodlání ke změně. Ty by měly vzít v úvahu závažnost problému pitné a jakékoliv lékařské, psychologické nebo jiné onemocnění, které by se zhoršila tím, že pije, a to i v moderování. Pokud si nejste jisti, o nejlepší program pro vás, zeptejte se svého lékaře nebo závislé na návykových látkách poradce o radu.

Přečtěte si více o Anonymní alkoholici ›