Vesint

Jak diabetes je pro muže

Pokud jste muž s 2. typu diabetu, nejste sami, téměř 12 procent všech mužů ve věku 20 a starší mají nemoc. Byl diagnostikován s diabetem může být obtížné, ale můžete držet nemoc pod kontrolou učení co možná nejvíce a převzetí své zdraví.

Spojte se se svým lékařem

Váš lékař je váš partner v dosažení dobrého zdraví. To je důvod, proč je důležité, aby se dostavil a dodržovat doporučení svého lékaře. Pokud máte problémy, mluvit.

Proveďte pozitivní změny

To může být těžké, aby se přechod na zdravý životní styl, ale je to nikdy příliš pozdě. Přijetí zdravé návyky vám pomůže ovládat své diabetes a zlepšit, jak se cítíte. Naučit se jíst zdravější potraviny, sledovat hladinu cukru v krvi, přestat kouřit a začít cvičení může znamenat skutečný rozdíl ve vašem zdraví. Pokud nevíte, kde začít, poraďte se se svým lékařem o možnostech.

Pochopit a předcházet komplikacím

Každý, kdo s diabetem je riziko komplikací spojených s onemocněním, jako je srdeční onemocnění, poškození ledvin a oční problémy. Ale diabetes nemusí vždy vliv na muže a ženy stejné. Níže je uvedeno několik komplikací, že muži by měli být vědomi a podniknout kroky na ochranu proti:

Amputace

Oba muži a ženy jsou v ohrožení pro související s diabetem amputace. Ale studie ukazují, že muži jsou mnohem častěji než ženy podstoupit amputaci končetin. Odborníci se domnívají, že je to proto, že tam je větší riziko neuropatie poškození muži-nervu, který může způsobit necitlivost a brnění. Poškození nervů brání lidem s diabetem z pocitu řezy nebo zranění, které může se nakazit a vést k amputaci, pokud se neléčí.

Chcete-li zabránit neuropatie, ujistěte se, že udržet hladinu cukru v krvi co nejblíže normálním hodnotám, jak můžete. Nahlásit žádnou končetin necitlivost, brnění nebo slabost na svého lékaře. Také chrání vaše nohy tím, že nosí boty a ponožky, které dobře zapadá. Zkontrolujte, zda vaše nohy pečlivě každý den pro řezy, puchýře, nebo jiné problémy. Pokud máte podezření na problém, okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Erektilní dysfunkce

Muži s cukrovkou jsou dvakrát až třikrát častěji než muži nediabetických zažít erektilní dysfunkce (ED), což je onemocnění, při kterém lidé mají obtíže s dosažením nebo udržením erekce. erektilní dysfunkce se často vyskytuje, když nervy a krevní cévy v penisu poškodit. Může se také objevit v důsledku užívání některých léků.

Naštěstí existuje mnoho věcí, které můžete udělat k léčbě erektilní dysfunkce. Kromě prohlížení léků s lékařem, podniknout kroky, jak žít zdravý životní styl. Stejné zdravé návyky, které vám pomohou zvládnout diabetes, jako je cvičení pravidelně, nekouří, a dosáhnout zdravou váhu, mohou také snížit riziko erektilní dysfunkce. Kromě toho Vám může lékař předepsat léky nebo přístroje, které vám pomohou překonat erektilní dysfunkce a udržovat aktivní sexuální život.

Nízkou hladinu testosteronu

Pokud máte diabetes typu 2, jste dvakrát vyšší pravděpodobnost, jako nediabetických muže mít nízkou hladinu testosteronu. Příznaky nízké hladiny testosteronu mohou obsahovat snížený zájem o sex, sníženou svalovou hmotu, únavu a slabost. Je to také spojeno s erektilní dysfunkcí.

Je důležité být si vědom rizika vzniku nízké hladiny testosteronu, a promluvte si se svým lékařem, pokud máte podezření na problém. Low testosteronu může být diagnostikován s jednoduchým krevním testem a může být snadno léčit. Lékař vám může předepsat gely, náplasti, nebo injekce, které mohou zvýšit hladinu testosteronu na normální úroveň. Nedávná studie prokázala, že užívání Viagra na zvýšení hladiny testosteronu, a přidáním testosteronu léčbu gel neposkytla žádný další přínos pro erektilní dysfunkce.

Získat podporu

Existuje mnoho lidí s diabetem, kteří úspěšně řídí jejich onemocnění a udržet komplikace na uzdě. Chcete-li se z nich poučit a dostat motivováni řešit své vlastní zdraví, zvažte připojení se k podpůrné skupině nebo on-line chatu fórum.

Klíčové takeaways

  • Diabetes není vždy vliv na muže a ženy stejně.

  • Muži jsou mnohem pravděpodobnější, že podstoupí amputaci končetin. Ujistěte se, aby hlásili jakékoli končetin necitlivost, brnění nebo slabost na svého lékaře.

  • Muži s cukrovkou jsou dvakrát až třikrát častěji než muži nediabetických zažít erektilní dysfunkce. Kromě léků, mohou zdravý životní styl návyky snížit riziko erektilní dysfunkce.

  • Muži s diabetem 2. typu jsou dvakrát častěji než nediabetických muži mají nízkou hladinu testosteronu, které jsou snadno léčit.