Vesint

Diabetes zdvojnásobuje riziko erektilní dysfunkce

Muži s cukrovkou jsou dvakrát jak pravděpodobný, že má obtíže s dosažením nebo udržením erekce (to, co lékaři říkají erektilní dysfunkce) jako muži bez tohoto problému. To je diabetes jednou z nejčastějších příčin erektilní dysfunkce. Diabetická i muži mají tendenci čelit tomuto problému v mladším věku než u mužů v obecné populaci.

U mužů s diabetem, erektilní dysfunkce se obvykle vyvíjí postupně po dobu několika měsíců či let. Zpočátku, může erekce není tak pevná, jak to kdysi bylo, ale nemusí trvat tak dlouho, jak to kdysi dělal. Někdy je erektilní dysfunkce je první známkou toho, že člověk má cukrovku.

Diabetes může způsobit erektilní dysfunkce u alespoň dvěma způsoby: může poškodit nervy, které instruovat tepny v penisu dilataci, a může omezit průtok krve do penisu poškození cévy. Lidé s diabetem mají často vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol a vysoký krevní cukr všech nemocí, které mohou dále poškodit cévy a interferují s odpovídající průtoku krve.

Ačkoli oba typu 1 a diabetes 2. typu zvyšuje riziko vzniku problémů s erekcí, studie na zvířatech ukazují, že cesta k léčbě erektilní dysfunkce se mohou lišit v závislosti na typu diabetu člověk má. Pokud se to ukáže jako pravda v lidských studiích, by to mohlo být krokem k lepší míru léčby.

Pečlivě kontrolovat hladinu cukru v krvi může pomoci zabránit krevních cév a poškození nervů, které přispívají k léčbě erektilní dysfunkce. Jedna studie z mužů s diabetem a problémy s erekcí zjistil, že horší jejich kontrola hladiny cukru v krvi, tím více jejich sexuální život trpěl.

Mnoho lidí s diabetem mohou mít prospěch z Viagra a souvisejících léků. Další terapie erektilní dysfunkce také pracovat dobře u mužů s diabetem. Patří mezi ně léky, které mohou být vstříknut do strany penisu nebo umístěné v jeho otevření, zařízení, která používají vakuum vytáhnout krev do penisu, a nafukovací protéz, které jsou implantované v penisu.

Vysoký krevní tlak a erekce

Muži s erektilní dysfunkcí jsou o 38% větší pravděpodobnost, že mají vysoký krevní tlak než u mužů bez erektilní dysfunkce, podle studie, která zkoumala zdravotní záznamy o téměř 2 miliony lidí. Tato studie také ukázala, že erektilní dysfunkce se často vyskytuje u mužů, kteří kouří nebo jsou obézní, jak společné rizikové faktory pro vysoký krevní tlak. Ve skutečnosti, erektilní dysfunkce je někdy člověka je první varovný signál, že má vysoký krevní tlak nebo onemocnění srdce.

Jedna věc komplikuje spojení mezi vysokým krevním tlakem a problémy s erekcí, je, že použití některých léků k léčbě vysokého krevního tlaku, zejména beta-blokátory, byla spojena s erektilní dysfunkcí. Je možné, že tyto léky nějak ovlivnit nervový systém nebo krevní tok v cestách, které jsou dobré pro srdce, tepen, ale špatné pro průtok krve do penisu. Je také možné, že účinek může být alespoň částečně psychologické. Při erektilní dysfunkce dochází po člověk začne užívat nový lék, je možné, že se obává o jeho zdraví, spíše než léky sám, je spouštění problém.

Kromě toho, je si vědom možných nežádoucích účinků bylo prokázáno, že se lidé více pravděpodobné, že rozpoznat účinky jako abnormální. Jedna studie se zaměřila na muže s nově diagnostikovanou srdeční choroby, ale bez erektilní dysfunkce, který začal brát beta blokátoru atenololu (Tenormin). Mezi těmi, kdo byli řekl o možných sexuální nežádoucí účinky dopingu, téměř jedna třetina hlášeny problémy s dosažením nebo udržením erekce poté, co brát atenolol na chvíli. V kontrastu, pouze 3% mužů, kteří nebyli řekli, jméno léku nebo jeho vedlejší účinky, řekl, že zažil erektilní dysfunkce při jeho užívání.

I když nějaké krevní tlak léky by teoreticky způsobit erektilní dysfunkce, problém se zdá být větší, s diuretiky a beta-blokátory, než s ACE inhibitory. Pokud se setkáte s erektilní dysfunkce krátce po zahájení léčby s některým z těchto léků, zeptejte se svého lékaře, zda můžete zkusit jiný lék.