Vesint

Pro dospívající: snížit rizika pro získání pohlavně přenosných chorob

Jediný jistý způsob, jak zabránit STD (sexuálně přenosných chorob) je abstinence (nemají žádný druh sexu). Ale pokud se rozhodnete mít sex, podniknout kroky na ochranu sami. Poznat svého partnera. Zeptejte se jich, jestli jste někdy měli STD nebo byly testovány. A vždy používat latexové kondomy při sexu.

Je to ten správný čas?

Mít sex je osobní volba. Není to o tom, co vaši přátelé nebo partnera, že. Je to o tom, co cítíte, je správné. Takže je to v pořádku říci, teď není čas. Volba abstinence vám dává více času, aby se dozvěděli o svého partnera. Bez ohledu na to, co se rozhodnete, nenechte alkohol nebo drogy cloud problém. Mohou vést vás, aby rozhodnutí o sexu, který se později litovat.

Vždy používejte latexové kondomy

Pokud máte sex, vždy používejte latexové kondomy. Je to nejlepší způsob, jak zabránit pohlavně přenosných chorob. Muži a ženy jakéhokoliv věku může koupit. Většina kondomy jsou vyrobeny pro muže. Ale jsou tu i kondomy pro ženy. Ujistěte se, že se kondomy, které říkají, že chrání před pohlavně přenosnými chorobami. A použít nový kondom pokaždé, když máte sex.

Správný způsob, jak používat kondomy pro muže

1..

Squeeze vzduch z kondomu špičky, jak to jde přes hlavu penisu. To ponechává prostor pro chytit semeno.

2.

Držte špičku s jednou rukou. Použijte druhou ruku vrátit kondom dolů přes penis.

3.

Pokud je to nutné, použít na vodní bázi, jako jsou maziva, KY želé nebo Astroglide. Mastná věci, jako je vazelína může zlomit kondomy.

4.

Po sexu, drží kondom na spodní části penisu. Pak opatrně vytáhněte z vašeho partnera.