Vesint

Koarktace aorty

Co je koarktace aorty?

Koarktace aorty je vrozené (při narození), srdeční vada zahrnující zúžení aorty. Aorta je velká tepna, která přenáší kyslík bohatý (červená) krev z levé komory k tělu. Je ve tvaru cukrové třtiny, přičemž první část pohybuje směrem k hlavě (vzestupné aorty), pak zakřivení ve tvaru C jako menší tepny, které jsou k ní připojeny nesou krev do hlavy a ramen (aortální oblouk). Po křivky, aorta se přímo znovu, a pohybuje se směrem dolů k oblasti břicha, nést krev do dolní části těla (sestupně aorty).

Zúžený úsek s názvem koarktace se mohou objevit kdekoli v aortě, ale s největší pravděpodobností dochází v úseku těsně po oblouku aorty. Toto zúžení omezuje množství bohaté na kyslík (červená), krve, které se mohou šířit na spodní části těla. Se mohou objevit různé stupně zúžení.

Vážnější zúžení, více symptomatická dítě bude, a čím dříve bude problém si všiml. V některých případech, je třeba poznamenat, koarktace v dětství. V jiných případech však nemusí být uvedeno do školního věku a adolescenci.

Sedmdesát procent dětí s koarktace aorty mají také dvourohý aortální chlopeň - ventil, který má dvě letáky, namísto obvyklé tři.

Koarktace aorty se vyskytuje asi 8 procent na 11 procent všech dětí s vrozenou srdeční choroby. Chlapci mají vadu dvakrát tak často, jak holky.

Co způsobuje koarktaci aorty?

Některé vrozené srdeční vady mohou mít genetické spojení, a to buď dochází v důsledku defektu v genu, chromozomální abnormality, nebo expozice životního prostředí způsobuje srdeční potíže se vyskytují častěji v některých rodinách. Většinu času to srdeční vada se vyskytuje sporadicky (náhodou), bez zřejmého důvodu pro jeho rozvoj.

Proč je koarktace obavy?

Koarktace aorty způsobuje několik problémů, včetně následujících:

 • Levá komora se musí více snažit, aby se pokusili přesunout krev přes zúžení aorty. Nakonec, levá komora není schopna zvládnout mimořádnou pracovní zátěž, a to nedokáže pumpovat krev do těla efektivně.

 • Krevní tlak je vyšší nad zúžením a spodní pod zúžení. Starší děti mohou mít bolesti hlavy od příliš velký tlak v cévách v hlavě, nebo křeče v nohou a břicha z příliš malého průtoku krve v dané oblasti. Také může ledviny není dostatek moč, protože vyžadují určité množství průtoku krve a určité krevní tlak k provedení tohoto úkolu.

 • Stěny vzestupné aorty, aortálního oblouku, nebo některou z tepen v hlavě a zbraní se může stát oslabena vysokým tlakem. Spontánní slzy v některém z těchto tepen může dojít, což může způsobit mrtvici nebo nekontrolovatelné krvácení.

 • K dispozici je větší než průměr pravděpodobnost vzniku infekce ve ventilech srdce známé jako bakteriální endokarditidy a infekce v aortě sám známý jako bakteriální endarteritida. Obě tyto komplikace jsou mimořádně vzácné.

 • Věnčitých tepen, které zásobují okysličenou (červená) krve do srdečního svalu, může zúžit v reakci na zvýšeném tlaku.

Jaké jsou příznaky koarktace aorty?

Příznaky zaznamenané v časném dětství jsou způsobeny středně těžkou až těžkou aortální zúžení. Níže jsou uvedeny nejčastější příznaky koarktace aorty. Nicméně, každé dítě se může objevit příznaky jinak. Příznaky mohou zahrnovat:

 • popudlivost

 • bledá kůže

 • pocení

 • těžký a / nebo zrychlený dech

 • chudé krmení

 • špatné přibývání na váze

 • studené nohy a / nebo nohy

 • zmenšil nebo chybějící impulzy v nohou

 • krevní tlak v náručí podstatně větší, než je krevní tlak v nohách

Mírné zúžení nemůže způsobit příznaky. Často dítě ve školním věku nebo dospívající je prostě zjištěno, že mají vysoký krevní tlak nebo srdeční šelest na fyzikální vyšetření. Některé mohou stěžovat na bolesti hlavy a křeče v dolních částech těla.

Příznaky koarktace aorty může připomínat jiné zdravotní onemocnění nebo problémy se srdcem. Vždy se poraďte vašeho dítěte lékaře pro stanovení diagnózy.

Jak je koarktace aorty diagnostikována?

Lékař Vašeho dítěte může slyšel šelest na srdci při fyzikálním vyšetření, a odkazoval se vaše dítě do dětského kardiologa pro diagnózu. Srdeční šelest je prostě hluk způsobený turbulencí krve proudící obstrukcí koarktace segmentu aorty. Příznaky vaše dítě vykazuje také pomůže s diagnózou.

Dětské kardiolog se specializuje na diagnostiku a lékařské řízení vrozených srdečních vad, jakož i problémy se srdcem, které se mohou vyvinout později v dětství. Kardiolog bude provádět fyzikální vyšetření, poslech vašeho dítěte srdce a plic, a provést další pozorování, které pomáhají v diagnostice. Umístění v hrudi, že šelest je slyšet nejlépe, stejně jako hlasitost a kvalita šumění (drsné, foukání, atd.) dá kardiolog počáteční představu o tom, které problémy se srdcem vaše dítě může mít. Diagnostické testy na vrozené srdeční choroby se liší podle věku dítěte, klinického onemocnění a institucionální preference. Některé testy, které mohou být doporučeny jsou následující:

 • hrudníku X-ray - diagnostický test, který využívá neviditelné X-ray paprsky energie na výrobu obrazů vnitřních tkání, kostí a orgánů na film.

 • elektrokardiogram (EKG nebo EKG) - test, který zaznamenává elektrickou aktivitu srdce, ukazuje abnormální rytmy ( arytmií nebo srdečního rytmu), a zjistí poškození srdečního svalu.

 • echocardiogram (echo) - postup, který hodnotí strukturu a funkci srdce pomocí zvukových vln zaznamenaných na elektronický senzor, který produkují pohybující se obraz srdce a srdečních chlopní. Drtivá většina z aorty coarctations jsou diagnostikovány pomocí echokardiografie.

 • srdeční katetrizace (cath) - diagnostický postup, který využívá závitů katétr přes tepny a žíly v rozkroku a postupuje tento katétr do srdce. Dye je stříkal do srdce a aorty a obrázky jsou převzaty z anatomie. Katetrizace mohou být také použity k opravě koarktaci případě, že dítě je dostatečně velký.

 • magnetická rezonance (MRI) - diagnostický postup, který využívá kombinaci velkých magnetů, rádiových kmitočtů, a počítač produkovat detailní snímky z orgánů a struktur v těle.

Léčba koarktace aorty:

Specifické ošetření pro koarktace aorty se určí lékař dítěte na základě:

 • věk vašeho dítěte, celkový zdravotní stav a anamnéza

 • Rozsah onemocnění

 • tolerance vašeho dítěte pro konkrétní léky, postupy, nebo terapie

 • očekávání průběhu vady

 • Váš názor či preference

Koarktace aorty se zpracuje s opravou zúžené nádoby. Některé možnosti jsou v současné době k dispozici.

 • intervenční srdeční katetrizace
  Srdeční katetrizace postup může být také možnost pro léčbu. V průběhu řízení, dítě pod sedativy a malé, tenké, flexibilní trubka (katétr) je vložen do krevní cévy v rozkroku, a veden na vnitřní straně srdce. Jakmile katetr se nachází v centru, bude kardiolog složit nafouknutý balón přes zúžené části aorty natáhnout oblast otevřený. Malé zařízení, tzv. stent, může být také umístěn v zúženém prostoru po balónu dilatace udržet aorty otevřená. Je obvykle nutné přes noc pozorování v nemocnici.

 • chirurgická oprava
  Vaše dítě je koarktace aorty mohou být opraveny chirurgicky na operačním sále. Chirurgické operace se provádí v celkové anestezii. Zúžily prostor je buď chirurgicky odstranit, nebo z větší s pomocí okolních struktur nebo náplasti.

Některé děti budou velmi nemocný, vyžadující péči v jednotce intenzivní péče (JIP) před výkonem, a to by mohlo ještě potřebovat nouzovou opravu koarktace. Jiní, kteří vykazují mnoho příznaků, bude mít oprava naplánována na méně naléhavé bázi.

Po operaci, se děti vrátí k jednotce intenzivní péče (JIP), které mají být během obnovy pečlivě sledovat.

I když vaše dítě je na jednotce intenzivní péče, bude speciální zařízení být použit na pomoc mu / jí získat zpět, a mohou zahrnovat následující:

 • ventilátor - stroj, který pomáhá Vašemu dítěti dýchat, zatímco on / ona je v narkóze během provozu. Malé, plastové trubky je vedena do průdušnice a připojen k ventilátoru, který dýchá pro vaše dítě, když on / ona je příliš ospalá efektivně dýchat na jeho / její vlastní. Mnoho dětí zůstanou na ventilátor ještě nějakou dobu po operaci, aby mohli odpočívat.

 • intravenózní (IV) katétry - malé, plastové trubky vložené přes kůži do krevních cév poskytnout infuzních roztoků a důležité léky, které pomáhají vaše dítě zotavit z operace.

 • arteriální linka - specializovaný IV umístěn v zápěstí, nebo jiné oblasti těla, kde může být impuls cítil, že měří krevní tlak průběžně během operace a zatímco vaše dítě je na jednotce intenzivní péče.

 • nasogastric (NG), trubka - malé, flexibilní trubice, která udržuje žaludek vypustit kyselin a plynových bublin, které mohou vybudovat během chirurgického zákroku.

 • močový katetr - malý, flexibilní trubice, která umožňuje, aby moč odtoku z močového měchýře a přesně měří, jak moc je moč tělo, který pomáhá určit, jak dobře funguje srdce. Po operaci, bude srdce o něco slabší, než tomu bylo dříve, a proto se může tělo začít držet tekutiny, což způsobuje otok a otoky. Diuretika mohou být uvedeny na pomoc ledviny odstranit přebytečné tekutiny z těla.

 • hrudníku tube - drenážní trubice se vloží, aby se hrudník bez krve, které by se jinak hromadí po řez je uzavřen. Krvácení se může projevit za několik hodin, nebo dokonce několik dní po operaci.

 • srdeční monitor - stroj, který neustále zobrazuje obraz vašeho dítěte srdeční rytmus, a monitoruje srdeční frekvence, krevního tlaku, a další hodnoty.

Vaše dítě může potřebovat další vybavení, které zde nejsou uvedené, aby poskytla podporu, zatímco na jednotce intenzivní péče, nebo později. Nemocniční personál bude vysvětlovat všechny potřebné vybavení pro vás.

Vaše dítě bude zachováno, jak pohodlné je to možné v několika různých léků, z nichž některé úlevu od bolesti, a některé z nich zmírnit úzkost. Zaměstnanci se také s dotazem na vstupu, jak nejlépe uklidnit a utěšit své dítě.

Po propuštění z JIP, bude vaše dítě zotavit na jiné nemocniční jednotce několik dní před odchodem domů. Dozvíte se, jak pečovat o své dítě doma dříve, než vaše dítě je vybitá. Vaše dítě může být nutné užívat léky na chvíli, a ty budou vysvětleny na vás. Personál vám poskytne pokyny týkající se léků, omezení činnosti a následné události, než vaše dítě je vybitá.

Dlouhodobý výhled po koarktace aorty chirurgické opravy:

Většina dětí, kteří měli Koarktace aorty chirurgické opravy budou žít zdravý život. Úrovně aktivity, chuť k jídlu, a růst by měl nakonec vrátí k normálu.

Kardiolog vašeho dítěte může doporučit antibiotika být věnována prevenci bakteriální endokarditidy před hlavních operací nebo postupů, jako je například čištění zubů.

Jak dítě roste, aorta může opět stát úzké příležitostně. Pokud se to stane, může být nutné postup balón nebo operace opravit koarktaci. Hodnocení pomocí magnetické rezonance (MRI) se obecně doporučuje. Je-li podezření na aortální aneurysma nebo disekce, počítačová tomografie (CT) mohou být provedeny dále zhodnotit anatomii před rozhodnutím o možnostech léčby.

Řízení krevního tlaku je velmi důležitá. Často, krevní tlak u dítěte je zvýšená po aortální koarktace opravy. V tomto případě, léky mohou být předepsány k pomoci snížit dětskou krevní tlak.

Pravidelné sledování péče v centru nabízí pediatrické nebo dospělé vrozenou srdeční péče by měla pokračovat po celou dobu životnosti jednotlivce.

Poradit se s lékařem svého dítěte, pokud jde o konkrétní výhledu pro vaše dítě.