Vesint

Vysoký tlak

Vysoký tlak

Krevní tlak je síla krev čerpání přes tepny. Vysoký krevní tlak způsobuje hypertenzi-rizikový faktor srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Přečtěte si více o hypertenzi ›

Příznaky hypertenze

Krevní tlak má dvě složky:

  • Systolický tlak, tím vyšší je číslo, představuje tlak, srdeční generuje pumpovat krev do celého těla.

  • Diastolický tlak, nižší počet, se odkazuje na tlak v cévách mezi údery srdce.

Obvykle se zvyšuje systolický tlak, jak stárneme. Nicméně, po dosažení věku 60, diastolický tlak obvykle začíná klesat, protože krevní cévy v těle ztuhla.

Krevní tlak se měří v milimetrech rtuťového sloupce (mm Hg). Normální krevní tlak je definován jako systolický tlak nižší než 120 a diastolický tlak nižší než 80 ° C. Lidé s systolického krevního tlaku mezi 120 a 139 nebo diastolický krevní tlak mezi 80 a 89 se říká, že mají prehypertenze. Vysoký krevní tlak, nebo hypertenze, je rozdělen do dvou fází:

Přečtěte si více o příznacích hypertenze ›

Léčba hypertenze

Lékař vám může předepsat léky antihypertension pokud Váš krevní tlak je vysoký. Existuje několik druhů léků běžně užívané samostatně nebo v kombinaci, v souladu s European Heart Association (AHA).

Thiazidová diuretika jsou často prvními léky, lékař se bude snažit k léčbě vysokého krevního tlaku. Pomáhají snižovat krevní tlak tím, že odstraní přebytečné tekutiny a soli, které se hromadí v těle. Nadbytečná tekutina se vylučuje močí. Příklady běžně předepsané diuretik jsou hydrochlorothiazid (Esidrix, Hydrodiuril), hydrochlorothiazid (Diuril), spironolakton (Aldactone), a další.

Tyto udržet srdce z čerpání příliš těžké tím, že blokuje působení hormonů, které za normálních okolností zvyšují srdeční frekvenci a krevní čerpanou z srdce. Příklady běžně předepsané beta-blokátory jsou atenolol (Tenormin), metoprolol (Lopressor, Toprol XL), nadolol (Corgard), propranolol (Inderal), a další.

Přečtěte si více o krevní tlak léky ›

Život s hypertenzí

O jeden ze tří dospělých Evropanů má vysoký krevní tlak. S neléčenou vysoký krevní tlak může vést k vážným zdravotním problémům, včetně ischemické choroby srdeční, srdečního selhání, cévní mozkové příhody, a selhání ledvin. Máte fakta o krevním tlaku? Nízký krevní tlak není čeho bát.

Nízký krevní tlak nebo hypotenze, může být problém, pokud to způsobuje příznaky, jako jsou závratě, mdloby, nebo dokonce šok. Závratě nebo mdloby by mohlo vést k vážnému pádu. Šok, pokud se neléčí ihned, může skončit smrtí. Nicméně, to je pravda, že nízký krevní tlak je vlastně normální, pro některé lidi.

Přečtěte si více o mýtech spojených s krevním tlakem ›