Vesint

Nepřehlížejte suché oči

Můžete mít pocit, písku, jako netvořící hrudky v tvých očích, které se může pohybovat od mírné až těžké. Lidé popisují pocit, jako nedostatek mazání - a to je přesně to, co to je. Vaše tělo není dělat dost slzy, nebo chemické látky v slzách jsou mimo rovnováhu. Když se to stane, budete mít suché oči.

Suché oko je lékařská diagnóza, která v době, není brán vážně, říká Evropská akademie oftalmologie (AAO) a Evropská Optometric Association (AOA).

Podle AAO a AOA, více než 3 miliony žen a více než 1 milion mužů trpí syndromem suchého oka, a to obvykle roste s věkem. Suché oko není jen nepříjemnost. To má potenciál způsobit zánět, rozmazané vidění, a dokonce i slepotu v extrémních případech.

Riziko stoupá s věkem

Změny ve Vaší imunitní odpovědi a klesající produkci hormonů, jak jste věku může vést k syndromu suchého oka.

Některé léky mohou vyvolat nebo zhoršit suchého oka. Hlavní viníci:

Pokud máte suché oční příznaky a jsou na léky, poraďte se se svým lékařem, zda mohou být provedeny změny.

Jiné příčiny

Některé autoimunitní onemocnění, jako je revmatoidní artritida (RA), může způsobit suchého oka.

První linii obrany proti suchého oka je omezit nebo vyhnout se věcem, které způsobují symptomy. To zahrnuje suché podnebí. Relativní vlhkosti vzduchu asi 45 procent nebo více jsou nejlepší pro vaše oči. Mezi další faktory patří nuceným oběhem vzduchu (např. z auta otvoru), zaprášené nastavení, kouř a počítačových obrazovek nastavit tak vysoké, že donutit své oči otevřít širší.

Umělé slzy si můžete koupit přes pult může pomoci. Podívejte se na produkty, které jsou, stejně jako své vlastní slzy, ne oční kapky prodávané pro alergie nebo zarudnutí. Tam jsou také léky na předpis oční kapky, punctal zátky, teplé obklady, a další léky, které by mohly pomoci. Poraďte se se svým očním lékařem o těchto možnostech.