Vesint

Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida

Revmatoidní artritida je pokračující, progresivní, autoimunitní onemocnění, které postihuje klouby v těle s epizodami bolestivé záněty. Přečtěte si přehled RA ›

Příznaky revmatoidní artritidy

Mezi příznaky revmatoidní artritidy se velmi liší od člověka k člověku a mohou být mírné, střední nebo těžkou. Na počátku onemocnění, příznaky revmatoidní artritidy jsou často vágní a vyvíjet se pomalu. Příznaky se nemusejí zahrnovat klasické příznaky bolesti kloubů, že lidé často spojují s revmatoidní artritidou.

Přečtěte si více o příznaky revmatoidní artritidy ›

Léčba revmatoidní artritidy

Revmatoidní artritida plány léčby použít mnohostranný přístup a jsou individuálně na fázi postupu nemoci a váš věk, zdravotní historii, a soužití onemocnění nebo onemocnění. Není tam žádný lék na revmatoidní artritidu, ale včasné rozpoznání a léčba, je možné minimalizovat nebo oddálit poškození kloubů a komplikace onemocnění, jako jsou chronické bolesti a invalidity. Vzhledem k tomu, revmatoidní artritidy je progresivní a chronické povahy, léčba obvykle musí být kontinuální, a to i v některých případech celoživotní.

Speciální funkce: najít tu správnou léčbu revmatoidní artritidy ›

Život s revmatoidní artritidou

Pokud jste byl diagnostikován s revmatoidní artritidou (RA), víte, jak bolestivé, únavné a nepředvídatelné onemocnění může být. Není tam žádný lék zatím pro RA, ale existuje mnoho věcí, které můžete udělat, aby se dobře žít. Včasná diagnóza, včasná léčba a dobrá správa RA může vést k dlouhým obdobím bez příznaků.

Přečtěte si o 8 způsobů, jak dobře žít s ra ›