Vesint

Hyperaktivní močový měchýř

Hyperaktivního močového měchýře fakta

Hyperaktivní močový měchýř, také volal urgentní inkontinence, je náhlý, nutkání na močení několikrát během dne a noci. Urgentní inkontinence je také nazýván hyperaktivní nebo podrážděný močový měchýř. Přečtěte si více o hyperaktivního močového měchýře ›

Symptomy hyperaktivního močového měchýře

Většina dospělých močit čtyři až sedm krát denně. Ale některé zdravotní choroby vám může poslat hledání koupelně 10, 20, dokonce i 30 nebo vícekrát denně. A které mohou vážně křeč vaši schopnost dělat něco jiného. Ať už jste na obchodní schůzku, na film, nebo v autě s rodinou, jste vždy přemýšlet o příští přestávce v koupelně.

Dva onemocnění močového měchýře, které často způsobují časté močení je intersticiální cystitida (IC) a hyperaktivní močový měchýř. Naštěstí obě nemoci jsou léčitelné. Nejprve však musíte si uvědomit, že máte nějaký zdravotní problém a hledat pomoc pro něj. Zde jsou některé tip-off, že to může být čas navštívit lékaře.

Přečtěte si více o příznaky hyperaktivního močového měchýře ›

Léčba hyperaktivního močového měchýře

Mnoho lidí brát léky k léčbě hyperaktivního močového měchýře (OAB) s velkým úspěchem. Ať už z rozpaků nebo popření, někteří odkládají vidět svého lékaře, aby předpis, který by mohl přinést úlevu. A ještě jiní začít léky a pak se zastaví, aniž by vůbec dostat plný prospěch. Čím více budete vědět, tím lépe budete dělat inteligentní rozhodnutí o léky na OAB.

V nedávné studii, vědci zeptal více než 1300 pacientů s OAB, kteří přestali brát své léky na jejich důvod pro zastavení. Téměř polovina řekl, že léky nepomohly tak, jak by se očekávalo. Ve skutečnosti, zatímco léčba může často snížit úniky moči nebo extrémní nutkání na močení, to nemůže zastavit úplně. Nežádoucí účinky-jako je sucho v ústech, zácpa, a suché oči, může se také objevit. Je důležité, že vy a váš lékař zvolit léčbu, která nejlépe ovládá své jednotlivé příznaky.

Další informace o léčbě pro hyperaktivního močového měchýře ›

Život s hyperaktivním močovým měchýřem

Únik moči Náhlé nebo naléhavé, časté potřeba "jít" může být problematické, pokud máte aktivní, rušný život. Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých řešení, která pomáhají udržet močový měchýř na uzdě.

Přečtěte si více o soužití s hyperaktivním močovým měchýřem ›