Vesint

Máte zdravý vztah?

Mít pozitivní výhled, základy víry a zdravé vztahy s blízkými může zlepšit vaše zdraví. Nikdo neví přesně, jak některé z těchto faktorů přispívá k dobrému zdraví, ale studium po studie ukazuje, že dělat.

"Lidé, kteří jsou v podstatě optimistický cítit se lépe a žít déle než ti, kteří nejsou," říká James S. Gordon, MD, zakladatel a ředitel Centra pro mysl-tělo medicíny ve Washingtonu, DC.

Kladný postoj závisí na genetických vlivech, výchovy, zdravotních návyků, sociálních kontaktů, emocionální podporu a duchovní zapojení. Nemůžete změnit některé z těchto faktorů, ale můžete se naučit nové způsoby myšlení a chování, které pomáhají udržet pozitivní mysl-set-a žít zdravější život.

"Vaše přesvědčení o konkrétní situaci je velmi důležité, pokud jde o reakci imunitního systému na stres. optimističtější jste, tím vyšší je úroveň a funkce klíčových imunitních buněk v těle, "říká Suzanne Segerstrom, Ph.D., psycholog v Lexingtonu, Kentucky ", zatímco silnější imunitní systém, nemusí nutně znamenat, že se cítíte lépe, to nemá vliv, jak snadno onemocní, nebo jak dobře budete reagovat nebo zotavit z nemoci nebo operaci."

Podpora je důležitá

Takže se mají dobré spojení k rodině, přátelům a známým. Obecně platí, že sociální vazby chrání proti stresu a přispívají k pozitivnímu postoji. Vědci prokázali, že i vám pomůže přežít hlavní onemocnění a léčit rychleji.

"Silný sociální podpůrný systém podporuje lepší zdravotní návyky," říká Redford B. Williams, MD, psychiatrické a behaviorální vědy specialista v Durhamu, NC sociální interakce může také odrazit deprese.

Odborníci varují však, že někteří lidé se cítí pohodlněji být sám. Pokud kováním pouta s rodinou a přáteli ve skutečnosti zdůrazňuje vás, budete lépe respektuje vaši potřebu samoty spíše než se snažit, aby se stal někdo, že nejste, naznačuje Dr. Segerstrom.

"Jak cvičit zdravé návyky, budete mít vliv na vaše zdraví, pozitivně," říká Dr. Gordon. "Brzy cítit výsledky svého úsilí. To posiluje nejen pozitivní postoj, ale také ovládání Nyní máte nad svým životem-, aby to nejlepší, co může být."

Osamělé srdce

Studie pacientů s postižením srdce pomohlo přesvědčit Dr. Williamse o důležitosti dobrých sociálních vztahů. Podíval se na 1368 pacientů s ischemickou chorobou v roce 1998 a bylo zjištěno:

 • Z pacientů, kteří uvedli pocit velmi ojedinělých, nebyli ženatý a neměl kdo svěřit, 50 procent zemřelo do pěti let.

 • Jen 17 procent pacientů s důvěrníkem nebo úzké manžel zemřel ve stejném období.

Různé míry úmrtnosti nelze vysvětlit rozdíly v závažnosti primárního onemocnění srdce. Dr. Williams závěr: "Lidé bez dobrých sociálních vztahů existuje zvýšené riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění Jakmile mají nemoc, jsou apt zažít opakující se problémy se srdcem.".

A co lidé, kteří chtějí být sami? Dr. Williams spekuluje, že osamělost, stejně jako vysoké hladiny cholesterolu, může být jen jeden rizikový faktor pro onemocnění srdce, ne každý, kdo je osamělý a má vysokou hladinu cholesterolu bude špatně.

Jak stres bolí

Někteří z nás se zvládat stresové situace lépe než ostatní. Když podlehnout stresu, vědci Ohio State University říci, můžete spustit proces, který ukazuje souvislost mezi duševní a fyzické zdraví:

 • Když jste ve stresu, váš mozek zvyšuje produkci CRF (kortikotropin uvolňující faktor).

 • CRF stimuluje hypothalamus ke zvýšení produkce ACTH (adrenokortikotropní hormon).

 • ACTH říká nadledvin k produkci kortizolu, imunitní-potlačující hormon.

 • Více kortizolu, slabší imunitní buňky a náchylnější jste k nemoci.

Pozitivní kroky

Pozitivní postoj a zdravé sociální chování může mít vliv na vaše zdraví. Zde je to, co můžete udělat:

 • Vyhodnotit a zneškodnit stresovým situacím. Zvážit, co je důležité a co ne. Trvat několik hlubokých nádechů. Místo toho, rozčilovat, hledají jednoduchý rozptýlení.

 • Zkuste meditaci. To může být obtížné na první, sedět a nic nedělat, ale budete se divit, jak uvolněně se můžete cítit.

 • Buďte v kontaktu. Pěstujte síť přátel a známých. Ujistěte se, že je tu někdo, máte pocit blízkosti, důvěrník, který lze poskytnout podporu.

 • Pusťte. Vyjádřit své pocity. Když si dát sami sobě prostor pro pocit a ukázat emoce, snížit stres a sklon k pesimismu. Ale nebydlí na své emoce cestách na.

 • Buď na sebe opatrný. Dopřejte si dostatek spánku, dodržovat zdravou stravu a cvičení. To vše přispívá k vaší celkové pohody.

 • Spojte se se svým lékařem. Pokud jste se aktivně podílejí na lékařských rozhodnutí, budete mít kontrolu nad svým tělem a vaše zdraví.