Vesint

Artritida

Artritida fakta

Osteoartróza je nejčastější forma artritidy, je chronická, degenerativní kloubní onemocnění, které postihuje převážně středního věku a starších lidí. Toto onemocnění je také známý jako degenerativní onemocnění kloubů. Další ›

Jak se vyhnout stává statistika artritida

Artritida je předním chronické zdravotní onemocnění a významnou příčinou invalidity v Evropě. Jeden z pěti lidí má artritida. Jste statistika čekat? Pokud vaše klouby jsou zdravé, můžete provést změny ve svém každodenním životě, které snižují některé z rizikových faktorů spojených s artritidou, které mohou pomoci zabránit vážné problémy s artritidou v budoucnu. A pokud již máte artritidu, tam jsou věci, které můžete udělat, aby se vaše klouby zdravý, jak je to možné, snížit své příznaky, a udržet si své nezávislosti.

Přečtěte si, jak se můžete vyhnout stává statistika artritida ›

Typy léčbě artritidy

Pokud jste byl diagnostikován s artritidou, bude váš plán léčby pravděpodobně zahrnovat kombinaci strategií s cílem snížit bolest a otok, udržuje funkci kloubů a zabraňuje dalšímu poškození a postižení. I když tam je málo, které lze udělat, aby se opravit škody, které již začalo, protizánětlivé léky a léky proti bolestem, jakož i fyzické a pracovní terapie vám pomůže pohybovat a dostat se na svůj den.

Přečtěte si více o různých typů léčby artritidy ›

Osteoartritidy, revmatoidní artritidy, nebo obojí?

Ze 100 různých typů artritidy a souvisejících nemocí, osteoartritidy (OA) a revmatoidní artritida (RA) je nejčastější. Ačkoli obě nemoci mají podobné vlastnosti, jsou různé nemoci. Je možné, že oba typy artritidy?

Přečtěte si více o osteoartrózy vs Revmatoidní artritida ›

Chronická únava, fibromyalgie a artritidy: v čem je rozdíl?

Je vaše bolest způsobená chronickým únavovým syndromem (CFS), fibromyalgie, nebo artritida? Všechny zahrnují bolest, ale ve skutečnosti jsou zcela odlišné s ohledem na konkrétní symptomy a typu bolesti. Jak můžete poznat rozdíl?

Přečtěte si o příznaky těchto nemocí, které způsobují bolesti svalů a kloubů ›

Přírodní a alternativní prostředky pro artritida úlevu

Pokud žijete s bolestí a postižení artritidou, jste pravděpodobně přemýšlel, jestli alternativní, komplementární, a přírodní prostředky mohou pomoci. Vědci studovali některé alternativní medicíny léčby, jako je akupunktura, glukosaminu, a dokonce magnety ve snaze dráždit pravdu. Zatímco pevné studie, které ukazují silné výsledky jsou málo a daleko od sebe, že se nezastaví lidé se snaží a doufá, že alternativní prostředky se jim úlevu.

Přečtěte si více o alternativní léčby a přírodní terapie při artritidě ›

Život s artritidou

Artritida není malý problém. Jeden ze tří dospělých má to, a neaktivní, nadváha, stárnutí populace není pomoci, že číslo poklesu. Jako číslo jedna hlášené zdravotní postižení, ale také způsobuje obrovské finanční bolest, stojí ekonomiku 65.2 miliard€ ročně. Naštěstí, to je také nemoc, kterou můžete udělat hodně pro správu. Chce to nějaký plánování dopředu a pozměňování životního stylu.

Zobrazit slideshow: 10 způsobů, jak zmírnit bolest artritidy ›