Vesint

Bezpečnější pokyny sex

Co je "bezpečný" sex?

Sex v monogamní vztah, kde je ani jedna strana infikované s pohlavně přenosné choroby (STD), je považován za "bezpečné". Nicméně, mnoho zdravotníci věří, že ve skutečnosti žádná taková věc jako "bezpečný" sex. Věří, že jediný způsob, jak být skutečně bezpečné je zdržet, protože všechny formy pohlavního styku nesou určité riziko.

Obrázek muže, latex kondomu

Například, líbání je považován za bezpečný činnost, ale herpes, a další nemoci mohou být smluvně tímto způsobem.

Obrázek ženský kondom z polyuretanu

Kondomy jsou obyčejně myšlenka k ochraně proti pohlavně přenosných chorob. Nicméně, i když je pravda, že kondomy jsou užitečné v prevenci některých chorob, jako je herpes a kapavka, se nemusí plně chránit proti dalším onemocněním, jako jsou genitální bradavice, syfilis nebo AIDS.

Pokyny k bezpečnému sexu

Omezte své sexuální aktivitu pouze na jeden partner, který má sex jen s tebou ke snížení expozice organismů, způsobujících nemoce. Postupujte podle následujících pokynů, které mohou poskytnout pro bezpečnější sex:

  • Přemýšlejte dvakrát před zahájením pohlavní styk s novým partnerem. Za prvé, diskutovat o minulosti partnery, historii Pohlavně přenosné nemoci a užívání drog.

  • Používejte kondomy. Muž kondom vyroben z latexu nebo polyuretanu - ne přírodních materiálů. Ženský kondom z polyuretanu.

  • I když studie ukazují, že nonoxynol-9 spermicide zabije HIV při laboratorních zkouškách, nebylo stanoveno, zda spermicidy, použitý samostatně nebo s kondomy, poskytují ochranu proti HIV. Nicméně, Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučuje, aby se latexové kondomy, s nebo bez spermicidy, by měly být použity na pomoc prevenci sexuálního přenosu HIV.

  • Pro orální sex, pomáhá chránit vaše ústa tím, že váš partner použít kondom (muž nebo žena).

  • Ženy by neměly sprcha po pohlavním styku - to nechrání před pohlavně přenosnými chorobami, by se mohl rozšířit infekci dál do reprodukčního traktu, a mohou odplavit spermicidní ochranu.

  • Pravidelné Pap testy, pánevní zkoušky a periodické zkoušky na pohlavní choroby.

  • Buďte si vědomi těla vašeho partnera. Podívejte se na příznaky bolestivé, blistr, vyrážka, nebo propuštění.

  • Zkontrolujte, zda vaše tělo často na příznaky bolestivé, blistr, vyrážka, nebo propuštění.

  • Zvažte sexuální aktivity jiné než vaginální, orální nebo anální styk - techniky, které nezahrnují výměnu tělních tekutin nebo styku mezi sliznicemi.