Vesint

Studie: 1 do 4 dospívajících dívek má STD

O 1 ze 4 amerických dívek má sexuálně přenosnou nemoc, zjistila studie. Asi polovina dívek ve studii uvedlo, že měl pohlavní styk. Míra pohlavních chorob bylo asi 4 z 10 pro ty holky. Studie byla provedena podle amerického střediska pro kontrolu a prevenci nemocí. To zahrnovalo 838 dospívajících dívek, kteří se zúčastnili v národním průzkumu zdraví. Byly testovány čtyři infekce. O 18% mělo lidský papillomavirus. Tato infekce může způsobit rakovinu děložního čípku. Chlamydia ovlivněny 4%. O 2,5% mělo trichomoniáza, a 2% mělo herpes simplex virus. Associated Press napsal o studiu 11. března.

Jaká je reakce na lékaře?

Je znepokojující, aby se dozvěděli, že míra sexuálně přenosných nemocí (STD), jsou tak vysoké, v dospívajících dívek. Nedávná rozsáhlá studie zahrnuto více než 800 dívek ve věku 14 až 19. Vypadalo to, kolik z nich měl čtyři společné pohlavně přenosných chorob.

Vědci zjistili, že:

 • 1 ze 4 dívky pozitivní test na alespoň jeden z pohlavně přenosných chorob. Z napadených dívek, 15% pozitivně testován na dvou nebo více pohlavně přenosných chorob.

 • Ceny byly nejvyšší u afro-evropské teenagery. O 50% mělo alespoň jeden, ve srovnání s 20% Mexican-evropské a bílých teenagerů.

 • 40% dospívajících dívek, které byly přijaty někdy sex byl napaden alespoň jedním STD.

 • 18% všech dospívajících byly infikovány s lidským papilloma virem.

 • 4% byly infikovány chlamydie.

 • 2% bylo infikováno genitální herpes.

 • 2,5% byly infikovány trichomoniázy.

Každý z těchto pohlavních chorob může způsobit vážné problémy.

 • Lidský papillomavirus (HPV) - Mnoho lidí nemá žádné příznaky, ale virus také způsobuje genitální bradavice u mužů i žen. Některé kmeny HPV mohou způsobit rakovinu děložního čípku. Vakcína může nyní zabránit nejběžnější kmeny HPV.

 • Chlamydia - to je nejčastější STD na světě. To zvyšuje riziko pánevní zánětlivé onemocnění, které může způsobit neplodnost nebo těhotenství problémy. Chlamydie mohou být přeneseny na děti při narození. To může být léčeny antibiotiky.

 • Genitální herpes - Toto onemocnění způsobuje bolestivé puchýře a boláky v obou mužů a žen. To může být přenesen z matky na novorozence při porodu. To může způsobit vážné problémy a dokonce i smrt pro dítě.

 • Trichomoniasis - U žen, což způsobuje pálení a svědění v oblasti genitálií a páchnoucí výtok z pochvy. To může být léčeny antibiotiky.

Jaké změny mohu udělat teď?

Dospívající získat spoustu informací (a dezinformace) o sexu od svých přátel, internetu a dalších médií. Do věku 15 let nebo 16 let, mnozí již měli sex.

Je zřejmé, že musíme udělat lépe učit naše mládež o tom, jak předcházet pohlavně přenosných chorob. Otevřená komunikace je důležité, aby jim pomohla začít vybírat si zdravé po celý život.

Měli byste vědět, že:

 1. S "mluvit" nestačí. Mnozí rodiče se mohou cítit úzkost nebo nepříjemné, ale pokud rodiče nemají mluvit s dětmi o sexu, bude někdo jiný! Je důležité, aby děti, aby si tento typ informací od svých rodičů. Ale to není dost, aby se posadili, informujte svého teenagera skutkové okolnosti života, a pak přes "The Talk" z vašeho seznamu úkolů. Začněte mluvit o sexu, když jsou mladí. Pokračovat když jsou teenageři. Stejně jako je důležité, naslouchat jejich myšlenkám a jejich otázky. Mluvit s dospívajícími o sexu nebude povzbuzovat je, aby si to vyzkoušet. Ve skutečnosti, dospívající, kteří mluví otevřeně s rodiči obvykle déle čekat na sex. Oni jsou také více pravděpodobné, že používat antikoncepci, když to dělají.

 2. Děti musí pochopit, že "sex" může být matoucí slova. To může být nepříjemné, ale musíte být explicitní, co myslíš tím slovem "sex." Pouze jeden druh sexu (pohlavní styk) může potenciálně vést k těhotenství. Teenageři mohou si myslí, že jsou v bezpečí, když se vyhnout tento typ sexu. Mohou si uvědomit, že sexuálně přenosné nemoci mohou být také šířit orální sex, anální sex a kůže na kůži kontaktu s nakaženým partnerem. Podobně, teenageři mohou být zmateni o "bezpečném sexu". Mnoho forem antikoncepce (pilulky, IUD, membrány) zabránit těhotenství, ale ne pohlavní choroby. Používání kondomů správně, pokaždé, mohou účinně zabránit těhotenství a mnoho pohlavně přenosných chorob. Můžete také pomoci vaše dospívající děti tím, že jim knihu, která vysvětluje puberty, sex, antikoncepce a prevence STD. Tím bude zajištěno, že mají přesný zdroj pro otázky, které mohou být trapné se zeptat.

 3. Promluvte si s vaší dospívající o svých hodnotách. Pamatujte si, že i když ne vždy jednat jako to, dospívající to jedno, co si jejich rodiče myslí. Dělají to poslouchat, co jejich rodiče říkají. Rodiče jistě může mít významný dopad na jejich dětského sexuálního chování. Buďte tu pro teenagery. Poslechněte si jejich otázky a pokusit se najít odpověď na každého. Dejte jim vědět, že to, co volby dělají, budou mít vždy svou lásku a podporu. Mluvte o svých pocitech a hodnot, jakož i fyzické pohlaví. Zeptejte se jich, jak si myslí, že partneři by měli se k sobě chovají. Povzbuzujte je, aby dostály svým hodnotám. Ujistěte se, že pochopili, že žádné prostředky ne. Sex bez souhlasu je nezákonné a co špatné. Kromě toho by se nikdy tlačit někoho jiného na sex, nebo se nechají pod tlakem, aby tak učinily. Nechte své dospívající vědět, že to je v pořádku čekat, i když přátelé nebo média mohou poslat zprávu, že to je "cool".

Co mohu očekávat, že při pohledu do budoucnosti?

STD případy bude i nadále sledovat a monitorovat. Naděje je vidět méně a méně případů každý rok.

Odborníci, politici a zájmových skupin, které pracují společně, aby se ujistil veřejnost dostávala vysoce kvalitní a přesné informace o pohlavně přenosných chorob a způsoby, jak jim předcházet.

Kromě toho bude úsilí i nadále, zda je nová vakcína HPV je k dispozici pro mladé dívky, bez ohledu na náklady.