Vesint

Jíst zpracované maso zvyšuje riziko srdečního onemocnění

Jíst zpracované maso jako párky v rohlíku, slaninou a oběd maso výrazně zvyšuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky, podle nové analýzy z vědců z Harvardu více než 20 studií. Nezpracovaná červené maso, na druhé straně, nezdá se, že zvýšení rizika obou onemocnění.

"Zpracované maso" se rozumí maso konzervované kouření, léčení nebo solení, nebo přidáním chemických konzervačních látek. Vědci, kteří prezentované studii minulý týden na konferenci European Heart Association v San Franciscu, která je definována "červené maso" jako nezpracované maso, jako je hovězí maso, hamburger, jehněčí a vepřové maso.

Limit zpracované maso na jednu porci týdně

Sodný a konzervační látky, spíše než tuk, se zdají být viníky v zpracovaného masa, podle vedoucí výzkumu Renata Micha, výzkumný pracovník na Harvard School of Public Health. "Když jsme se podívali na průměrných živin v nezpracované maso a zpracované maso jedli v USA, jsme zjistili, že obsahují podobné množství nasycených tuků a cholesterolu, "vysvětluje. "Naopak, zpracované maso obsažené v průměru čtyřikrát vyšší množství sodíku a dvakrát vyšší množství dusičnanů konzervačních látek."

"Chcete-li snížit riziko infarktu a cukrovky, by lidé měli vyhnout jíst příliš mnoho zpracované maso - například, párky v rohlíku, slanina, klobása nebo zpracované deli masa, "říká Micha. "Na základě našich zjištění, stravování až jednu porci týdně by bylo spojeno s poměrně malým rizikem."

Oba červené a zpracované maso obsahují nezdravé tuky

Zatímco červené maso samo o sobě nemůže být příčinou srdečních onemocnění a cukrovky, další výzkum ukázal, negativa stravy, který obsahuje velké množství červeného masa a masných výrobků, podle Samantha Heller, dietologem, klinickou výživu a cvičení fyziolog v Fairfield, CT.

Oba červené a zpracované maso a potraviny, jako je máslo a sýr, jsou s vysokým obsahem nasycených tuků a byly spojeny s chronickým onemocněním, Heller konstatuje a dodává, že lidé by měli omezit konzumaci z nich stejně.

"Jít s nízkým nebo žádným obsahem tuku s mléčnými výrobky, pomáhá snižovat svůj příjem nasycených tuků," radí. "Volba zdravé proteinové zdroje - např. bílá masa drůbeže, s nízkým obsahem rtuti ryby, sója, ořechy a fazole - a zaměřit se na pohybující se ve směru více rostlinné bázi stravy pomůže nám všem žít déle, zdravěji. "

Dr. Gregg Fonarow, profesor kardiovaskulární medicíny na University of California, Los Angeles, souhlasí s tím, že "různé studie ukázaly, že vyšší úroveň spotřeby červeného a zpracovaného masa je spojena s vyšším rizikem srdečních onemocnění, mrtvice, diabetes, rakovina a předčasné smrti. "

Výsledky však nebyly vždy konzistentní, a některé starší studie naznačují rozdíly ve zdravotním rizikem mezi nezpracovaného červeného masa a zpracovaného masa, Fonarow vysvětluje.

Pro více informací o zdraví a wellness, navštivte zdravotnické informační modulů na těchto stránkách.

Dejte si pozor na záludný sodíku

Zpracované maso nejsou jen potraviny, které přispívají hodně sodíku na evropské stravy. Rajčatová omáčka, polévky, konzervované potraviny, a připravené směsi obecně jsou plně naloženo příliš. Komerční pečivo, koření, obilovin, sýr, a salátové dresinky mohou také obsahují vysoké množství sodíku.

Evropská Heart Association navrhuje jíst méně než 1500 mg sodíku denně. To je asi půl lžičky kuchyňské soli. Pokud máte vysoký krevní tlak, lékař vám může doporučit, abyste jíst ještě méně, nebo vyhnout se sůl úplně.

Přečtěte si štítky na připravené a balené potraviny, aby zjistili, kolik sodíku obsahují. Sodný mohou také dostat do svého jídelníčku pomocí kuchyňské soli, Over-The-čítač léky, jako jsou antacida, a dokonce i některé léky na předpis.

Vždy se poraďte se svým lékařem pro více informací.