Vesint

6 zdravotních onemocnění, které zvyšují riziko onemocnění srdce

I když můžete vidět kardiologa pro vaše srdce, problémy a zubaře pro vaše onemocnění dásní, systémy vašeho těla jsou vzájemně propojeny. Nemoci, které mají vliv na kůži, mozek, nebo úst může způsobit změny, které nakonec ohrožují vaše srdce.

Naštěstí, platí to i naopak. Kroky, které zlepšují zdraví srdce, včetně cvičení a jíst zdravou stravu, může také pomoci předcházet a léčit mnoho dalších nemocí. Zde je šest nemocí, které mohou umístit své srdce v nebezpečí-a jak můžete snížit riziko.

1.. Artritida

Více než 46 milionů lidí, v současné době má artritida. A více než polovina z těch lidí, kteří mají také onemocnění srdce. Nadváha zvyšuje riziko jak pro onemocnění srdce a osteoartritidy, nejčastější typ artritidy. revmatoidní artritidy, ke kterému dochází, když imunitní systém napadá membrány v těle do kloubů, je spojena se zvýšeným rizikem srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Změny životního stylu, které zklidňují bolesti kloubů, může také udržet srdce zdravé. Ty by mohly být strach, že cvičení zhorší své bolesti. Ale zkusit to-Budeš pravděpodobně zjistíte, že fyzická aktivita usnadňuje artritida příznaky, které zabraňuje onemocnění srdce. Jíst výživnou stravu, včetně omega-3 mastných kyselin, jako ti nalezený v některých rybách, může snížit otok kloubů a pomáhá chránit cévy.

2. Deprese

Pokud byste měli jakékoli pochybnosti o tom, že deprese byla nemoc a není charakterová vada, zvažte to. Onemocnění bylo spojeno asi jednu pětinu nových diagnóz onemocnění srdce. Nemoci Zdá se, že se živí navzájem. Lidé, kteří jsou v depresi po srdeční akci léčit pomaleji a jsou v ohrožení pro budoucí infarktu a mrtvice.

Léčba deprese zvyšuje i vaše emocionální a fyzické zdraví. Nestyďte se zeptat svého lékaře o léčbě, léky, nebo obojí. A pokud již máte onemocnění srdce, být na pozoru příznaky deprese, jako je smutno a beznaděj po dobu nejméně dvou týdnů.

3. Cukrovka

Diabetes nastane, když vaše tělo buď nemůže nebo nesmí používat inzulín. Tento hormon řídí glukózu nebo cukr, do buněk v těle, který, podle pořadí, použijte ji na energii. Extra cukru v krvi v průběhu času může dojít k poškození nervů a cév, přispívá k onemocnění srdce. Lidé s cukrovkou jsou dvakrát vyšší pravděpodobnost, že kardiovaskulární onemocnění, a dvě třetiny z nich zemře na něj.

Ovládání vašeho diabetu tím, že drží hladinu cukru v krvi na uzdě brání tuto škodu. Také, zeptejte se svého lékaře kontrolovat krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Pokud jsou vysoké, bude on nebo ona vám pomůže učinit kroky k jejich snížení, jako je například následující s nízkým obsahem soli nebo s nízkým obsahem tuků.

4. Svrab

Červený, svědění, šupinatá kůže není žádná legrace začít. Nyní lékaři vědí, že škoda z psoriázy vede více než kůže hluboké. Nedávné studie prokázaly, že tato choroba je spojena nejen s onemocněním srdce, ale také mrtvice a jiných onemocnění krevních cév. To by mohlo být, protože lidé s psoriázou jsou dvakrát vyšší pravděpodobnost, že metabolický syndrom, shluk onemocnění, jako je obezita a vysoký krevní tlak, které zvyšují srdeční rizika.

Pokud jste léčen pro lupénky, můžete navštívit dermatologa více než kterýkoliv jiný lékař. Zeptejte se ho udržet přehled o vaše zdraví srdce, taky. Nebo navštivte lékaře primární péče pro pravidelné promítání.

5. Onemocnění ledvin

Vaše ledviny filtrovat krev od jedovatých látek a odpadů. Když oni jsou poškozené, přestanou produkovat hormon, který reguluje krevní tlak, přispívá k hypertenzi. Lidé v konečném stadiu onemocnění ledvin jsou o 20 až 30 krát větší pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Dokonce i méně závažné případy zdvojnásobit riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Léky, které léčí onemocnění ledvin, jako jsou ACE inhibitory a diuretiky, může také pomoci vaše srdce. S nízkým obsahem soli dieta bitvy obou onemocnění. Je těžké dát dolů Solnička na první pohled, ale po dvou až třech měsíců Vaše chuťové pohárky budou upravovat.

6.. Onemocnění dásní

Až polovina všech dospělých mají mírné případy paradentózy, infekci, která začíná onemocnění dásní, a pak se šíří do kostí a vazů podporujících zuby. Zánět-tělo je reakcí na takové poranění nebo infekce poškození krevních cév v průběhu času. Zranění stěny cév jsou náchylnější k nahromadění plaku, který může blokovat průtok krve do srdce. Ve skutečnosti, lidé s onemocněním dásní jsou až dvakrát vyšší pravděpodobnost, že ischemická choroba srdeční.

Máte-li onemocnění dásní, může lékař doporučit test, který měří C-reaktivní protein, což je marker zánětu. Pokud váš je vysoká, škoda mohla rozšířit do svého srdce. Ovládání dalších rizikových faktorů, jako například přestat kouřit a pracovat s vaším lékařem řídit krevní tlak a hladinu cholesterolu pomáhá i pusu a zbytek vašeho těla.