Vesint

Zaostřeno na vyšetření srdce: c - reaktivní protein testování pochází z věku

Testování protein C-reaktivní pochází z věku

Měření low-grade zánět může pomoci vylepšit kardiovaskulární riziko.

Krevní tlak a testy pro různé typy cholesterolu pomoc bodové skryté srdeční choroby, ale také si ujít značný počet lidí, kteří jsou na cestě k infarktu nebo mrtvici. Důkaz, že zánět je nedílnou součástí aterosklerózy, onemocnění tepen-ucpání u kořene většiny srdečních a mozkových příhod, je výzvou použití nového testu pro kontrolu C-reaktivního proteinu (CRP). Játra je tento protein v reakci na infekce, poškození tkáně, a zánětu.

Původní Test CRP se používá po mnoho let pro sledování onemocnění, jako je zápal plic, revmatoidní artritidy, a lupus. To není příliš citlivá, i když, a může detekovat pouze hladiny CRP vyšší než 10 mg na litr (mg / l).

Výzkum Dr. Paul Ridker, poradcem Heart Letter a jiné ukázaly, že CRP hodnoty mezi 1 a 10 nesou informaci o srdeční záchvat rizika. Nová verze testu, tzv. high-citlivost CRP (hsCRP) nebo srdeční CRP (cCRP), se v současné době používá spolu s cholesterolem, krevním tlakem a dalšími teď standardních markerů pomoci odhadnout kardiovaskulární riziko.

Jaký je postup?

Test hsCRP vyžaduje malé množství krve z paže. Nemusíte se rychle, nebo dělat něco speciálního předem. Je to to nejlepší, aby si test, pokud máte sinus, kvasinky, nebo jiný aktivní infekci, protože to může shodit měření. Nemoci, které rozjet zánět, jako je revmatoidní artritida nebo vaskulitidy, mohou také interferovat s testem. Laboratories měří množství CRP s použitím protilátky k proteinu. Výsledky jsou obvykle připraveny během 24 až 48 hodin.

Co je test ukáže?

Množství CRP v oběhu odráží zánět po celém těle, včetně jeho úsilí v boji proti ateroskleróze a mýtné tento boj trvá na tepnách. Nižší vaše CRP, tím lépe. Zdravá hladina je pod 1 miligram na litr (mg / l). Mezi 1 a 3 je považován za střední riziko, a nad 3 je považován za vysoce rizikové. HsCRP hodnoty nad 10 mg / l naznačuje nějakou jinou nemoc zánět související. V takových případech, zkouška se obvykle opakuje po několika týdnech, a, je-li stále vysoká, by měla být použita pro hledání nekardiochirurgických příčinu.

Kdo ho potřebuje?

Stručná odpověď: ne každý. Test přidává malou nebo žádnou užitečnou informaci pro lidi, u nichž onemocnění srdce již byla diagnostikována, nebo pro ty, kteří s nízkým rizikem, protože tam není ještě jasné informace o tom, jak zvýšená hladina CRP by se změnit jejich léčbu. To je velmi užitečné pro jednotlivce v šedé zóně srdečního onemocnění rizika. Jak víš, kde stojíš? Rizikové nástroje, jako je skóre Framinghamské a vaše nemoc rizik ( health.harvard.edu/138 ) odhadnout své šance na infarkt v příštích 10 letech. Nízká hsCRP čtení může být uklidňující, zatímco vysoký člověk může pošťuchovat někoho, kdo v této skupině k více agresivní akce v boji proti ateroskleróze. Mezník soud s názvem Jupiter naznačuje, že lidé s normální hladiny cholesterolu, ale vysoké CRP mohou mít prospěch z užívání opatření pro snížení rizika, případně včetně zahájením statiny tepny-chránit.

Snížení CRP

Pokud váš cholesterol je vysoká, tam jsou věci, které můžete dělat o tom. Totéž platí i pro CRP. Kouření a nošení příliš mnoho kilogramů i zvýšení CRP, tak přestat a ztrácí na váze může pomoci. Přijetí ve středomořském stylu dietu založenou na ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin, ořechy a olivový olej, a jíst více tučné ryby, může snížit hladinu CRP. Další dobré strategie zahrnují cvičení téměř každý den, dostatek spánku a snížení stresu.