Vesint

Dejte vaše dieta nutriční tune-up

Mezi tráví dlouhé dny v práci a večer ao víkendech se účastní na osobní a rodinné zájmy, málo lidí má čas se najíst v pořádku. Ale nemusíte se předělat svůj jídelníček, aby zlepšila své zdravost.

Výživné a chutné potraviny mohou být snadno přidány do jakékoliv diety. Níže jsou uvedeny některé návrhy.

Ovoce a zelenina

Jíst pět-třináct porcí (nebo 2 ½ až 6 ½ šálky) ovoce a zeleniny každý den vám může pomoci předejít rakovině, onemocnění srdce a dalších zdravotních problémů.

Propašovat více ovoce a zeleniny do svého jídelníčku:

 • Přidat jemně strouhané mrkve do omáčky na špagety. Mrkev je naloženo s beta-karotenu, což je antioxidant. Můžete také přidat kapusta nebo špenát do omáčky.

 • Obohatit váš salát. Top Boston salát s nakrájenými paprikami, cibulí, mrkví a rajčaty. Pamatujte si, že to, co jde do salátu, závisí na vaší chuti. Některé návrhy jsou papričkami jalapeňos, dětské hrášek, květák, tenké řezy fialové zelí, cibule, okurky, fazole, kapusta (ječmen, fazole, ředkvičky), houby, orientální zelenina a jiné exotické zeleniny. Navíc některé druhy ovoce skvělé doplňky pro mírně sladší chuť. Maliny, borůvky, Mandarinka, mango, papája a kiwi, aby chutné a výživné doplňky. Nezapomeňte použít tuk obvaz bez tuku nebo s nízkým.

Nízkotučné mléčné výrobky

Nízkotučné mléčné výrobky mají vysoký obsah vápníku, který pomáhá předcházet kostí, oslabení osteoporózy.

Vplížit se alespoň tři porce potravin bohatých na vápník den:

 • Přepnout na hubená latte (2/3 odstředěné mléko až o 1/3 silné kávy) místo překapávanou kávu.

 • Nápoj obohacený o kalcium pomerančový džus namísto pravidelného druhu. Dostanete tolik vápníku jako kdyby jsi vypil sklenici mléka.

 • Cook ovesné vločky a jiné horké obiloviny s nízkotučným mlékem místo vody.

 • Vyberte si jogurt na svačinu.

Železo

Nedostatek železa může být způsobeno příliš málo železa ve vaší stravě. (Jiné důvody nedostatku železa jsou nedostatečné vstřebávání železa a nadměrné ztráty krve.) Vzhledem k tomu, železo pomáhá nést kyslík do krve a doručí jej do buňky, může se cítit pomalý a unavený, aniž by dost. Ženy v plodném věku (zejména těch, kteří mají těžké menstruační období), těhotné ženy, předčasně narozené a nízkou porodní hmotnost dětí, starších kojenců a batolat, a dospívající dívky jsou v největší riziko vzniku nedostatku železa anémie, protože mají největší potřebu železa. Pro tyto lidi, může být nezbytné doplňky železa, aby se zabránilo nedostatku železa anémie.

Chcete-li přidat více železa do svého jídelníčku, patří červené maso, ryby, drůbež a. Rostlinné potraviny, jako je čočka a fazole a železem obohacené a železem obohacené potraviny jsou také běžné zdroje železa v potravě.

Vlákno

High-vlákniny snižuje riziko srdečních onemocnění.

Propašovat více vlákniny do svého jídelníčku:

 • Hoďte fazole do salátů a polévek.

 • Zkuste hummus, černý bobů nebo pinto-bean dip s crudités a čipy.

 • Posypeme pšeničné klíčky v jogurtu nebo do švec nebo kůry.

 • Podáváme hnědou rýži nebo divokou rýži místo bílé rýže.

 • Koupit chleba a sušenky s "celozrnný" uveden jako první složku. Pamatujte si, že jen proto, že etiketa potraviny říká: "pšenice", to nezaručuje, že výrobek obsahuje celou pšenice. Ve skutečnosti, mnoho výrobků na trh jako zdravé pšeničné potraviny jsou vyrobeny z bílé mouky, která je velmi nízký obsah vlákniny.