Vesint

Prevence dospívající těhotenství

Přestože se počet dospívajících otěhotnění se děje v Evropě, věděli jste, že téměř čtyři z 10 dospívajících ještě otěhotnět alespoň jednou před dosažením věku 20? To znamená, že téměř jeden milion Teen těhotenství každý rok.

Pokud Teen dostane těhotná, je často obtížné pro všechny zúčastněné.

 • Dospívající, kteří mají dítě, jsou s větší pravděpodobností:

 • Školu nedokončil

 • Buďte svobodní rodiče

 • Být chudý

 • Už těhotenství-zdravotních problémů souvisejících

 • Děti narozené matkám, dospívající jsou více pravděpodobné, že:

 • Mají nízkou porodní hmotnost a souvisejících zdravotních problémů (například úmrtí kojenců, problémy s dýcháním, mentální retardace a poruchy učení)

 • Není dostatek lékařské péče

 • Mají problémy školní

 • Být zneužívány nebo zanedbávány

Kromě toho, Teen těhotenství stojí miliardy dolarů společnosti, protože dospívající matky jsou často svobodní, špatné, a potřebují pomoc od komunity a vládních agentur.

04.5.2005, je národní den na prevenci Teen Těhotenství, část národního Teen Těhotenství Prevence měsíc. Jako součást tohoto úsilí, Národní kampaň o prevenci Teen Těhotenství, ve spolupráci s mnoha organizacemi (včetně Evropské akademie pediatrie), vyvinula interaktivní on-line kvíz, který představuje dospívající s real-životních situacích zahrnujících sex a žádá je, aby si vybrat postup.

Po zodpovězení, dospívající jsou uvedeny zpětnou vazbu na jejich rozhodnutí. Kampaň silně poukazuje na to, že ne sex (abstinenci), je jediný způsob, jak zabránit těhotenství a sexuálně přenosných chorob, ale také podporuje odpovědné chování pro dospívající, kteří se rozhodli mít sex. Podívejte se na webové stránky na adrese www.teenpregnancy.org. Udělejte si test sami (to zůstane on-line v průběhu měsíce května), a pak podporovat své dospívající, aby se to. Pomocí těchto scénářů začít rozhovor s vaší dospívající.

Pamatujte si, že i když ne vždy jednat jako to, dospívající to jedno, co si jejich rodiče myslí, a oni poslouchat, co jejich rodiče říkají. Rodiče jistě může mít významný vliv na sexuální chování svého dítěte a pomoci svému dítěti vyhnout Teen těhotenství.

 • Promluvte si se svým dítětem o sexu, v mladém věku, než on nebo ona si myslí, že o sexu. V Evropě, jeden ze tří teenagerů má sex ve věku 16, a dva ze tří od věku 18 let, ale téměř z 10 má sex ve věku 13. Je to nikdy příliš brzy (nebo příliš pozdě, když na to přijde), mluvit se svým dítětem o sexu. Je to nejjednodušší, když začnete v mladém věku, a pak pokračovat v diskusi pravidelně přes dospívání. Nejste si jisti, kde začít? Pomocí real-životních situacích, aby se objekt, například při prohlížení související situace v televizi nebo navštívit někoho, kdo s novým dítětem. Nebojte se, že jste uvedení myšlenky do hlavy vašeho dítěte, výzkum ukazuje, že mluvit s dítětem o sexu se ho nepodněcuje mít sex.

 • Očekávejte, že vaše dítě bude zvědavý a mít otázky o sexu, na ně odpovědět upřímně. Nepředpokládejte, že vaše dítě je sex jen proto, že on nebo ona si klade otázky o sexu, nebo antikoncepce.

 • Podělte se o své hodnoty a postoje s vaším dítětem. Diskutovat o své pocity o lásce, sexu a vztahů, včetně toho, jak jste se cítil jako teenager. Ujistěte se, zeptejte se svého dítěte, jak on nebo ona cítí. Nestačí říci, aby vaše dítě, "Nemám sex." Vysvětlete, proč to tak cítíš.

 • Vysvětlete rizik a důsledků sexuální aktivity, s důrazem jak se vyhnout těhotenství a sexuálně přenosných nemocí. Vaše dítě potřebuje být připraven, ať už on nebo ona má sex, nebo ne.

 • Vždy dohlížet na vaše dítě. Pokud nemůžete být doma po škole, snaží se, aby opatření pro vaše dítě v doprovodu jiné dospělé osoby. Mají rodinnou schůzi k projednání a nastavit zákazy vycházení a pravidla pro očekávané chování. Poznej svého dítěte přátelé a jejich rodiny, a podporovat své dítě, aby se spřátelit se s dětmi, jejichž rodiny podělte se o své hodnoty.

 • Víte, co vaše dítě se dívá, poslouchá a čte. Média je plná zpráv o sexu, mnoho z nich nezodpovědné. Diskuse o otázkách vznesených v médiích, poukázat na způsoby, kterými může vaše rodinné hodnoty se liší od těch, které byly v programu nebo skladby, a učit své dítě, jak se dívat kriticky na různé formy médií, včetně reklamy. Všichni členové rodiny by měli omezit čas strávený s televize, videa, video her a počítačů, na ne více než jedno-dvahodina denně. Nedovolte televize nebo počítače v ložnici dítěte, kde nemůžete sledovat jejich použití.

 • Pomozte dítěti stanovit cíle pro budoucnost, a diskutovat o způsobech, jak dosáhnout těchto cílů. Mladý člověk je více pravděpodobné, že zpoždění sex a není riziko těhotenství nebo rodičovství, pokud budoucnost se zdá jasné. Poukázat na to, že většina kariéra vyžaduje alespoň středoškolské vzdělání a mnozí vyžadují vysokou školu nebo vyšší tituly. Vysvětlete, jak otěhotnět, což těhotenství, nebo se stává rodič může zasahovat do těchto plánů. Zdůrazněte, že si ceníte vzdělání a vždy aktivní zájem o pokrocích vašeho dítěte ve škole. Problémy ve škole, doma, nebo s vrstevníky může způsobit nízké sebevědomí, což často vede k rizikovému chování a dospívající rodičovství.