Vesint

6 Fakta o obezitě

Všichni jsme slyšeli varování, ale mnozí z nás udržet přibírání na váze. Podle CDC, více než jedna třetina dospělých v USA, a 35,7 procent, jsou obézní. Lidé, kteří jsou obézní, mají abnormálně vysoké a nezdravé podíl tělesného tuku.

Tento důležitý veřejný zdravotní problém je nyní epidemie. Podle CDC, prevalence obezity v pozdní 1970 bylo 15 procent. V roce 2004 to bylo 32,5 procenta.

Dospělý, který má nadváhu má index tělesné hmotnosti (BMI) 25,0 - 29,9. Dospělý, který je obézní má BMI 30,0 nebo více. (Chcete-li najít svůj BMI, vynásobte svou váhu v librách o 703. Rozdělte tuto odpověď podle vaší výšky v palcích. Rozdělte tuto odpověď od vaší výšky v palcích, znovu. Výsledné číslo je vaše BMI).

Možná již víte, že obezita je spojena s vysokým krevním tlakem, diabetes, mrtvice, artritida, a škodlivého cholesterolu. Nedávný výzkum ukázal, šest zjištění nemusí vědět:

Nalezení 1: obezita může zvýšit některé riziko rakoviny

Výzkumníci s National Cancer Institute zjistili, že některé druhy rakoviny prsu (vyskytující se po menopauze ), tlustého střeva a konečníku, ledvin, jícnu, slinivky břišní, štítné žlázy, žlučníku, podšívka z dělohy (endometrium), a případně i další typy rakoviny jsou spojené s obezitou a fyzické nečinnosti.

Závěr 2: obezita je spojena s infarkty u mladších dospělých

Obezita je spojena s nárůstem smrtelných infarktů u mladých lidí. U lidí ve věku 15 až 34, CDC říká, úmrtnost na infarkty vzrostl o 32 procent žen a 10 procent mužů v průběhu roku 1990.

Nalezení 3: obezita může zničit svůj den

Pro ty, kteří jsou obézní, každodenní život sám o sobě je těžší, studie ukazují. Jednoduché úkoly, jako je plnění potraviny, chůze do schodů, na kolenou a sklonil se více obtížné pro obézní. Spánková apnoe, což je častější u obézních lidí, je často příčinou letargie během dne.

Podle CDC, obézní lidé jsou také více pravděpodobné, že chronické onemocnění, jako je ischemická choroba srdeční, diabetes mellitus 2. typu a hypertenze. Stroke, dyslipidémie (vysoké hladiny cholesterolu nebo triglyceridů), a osteoartrózy jsou také častější u obézních lidí.

Závěr 4: obezita urychluje pubertu dívčí

Studie zveřejněná v časopise Pediatrics zjistili, že dívky, které se váží příliš inklinují k rozvoji prsa a ochlupení ve věku 8 nebo 9, dříve než jejich vrstevníci. Brzy puberta může dát dívky v riziku chování a emocionální problémy.

Nalezení 5: obezita je příčinou cukrovky u dětí

Lékaři věří, zvyšuje v dětství obezitou pomoci vysvětlit prudký nárůst 2. typu diabetu u dětí. V diabetes typu 2, tělo je nedokáže dostatek inzulínu nebo inzulin účinně využívat. Odborníci se domnívají, že v příštích 10 letech bude více dětí s diabetem 2. typu než typ 1 diabetes. V minulosti, téměř všechny děti s diabetem trpí diabetem 1. typu.

Evropská akademie pediatrů říká, že většina dětí s diabetem 2. typu je obézních. Onemocnění se obvykle objeví ve středu do konce puberty. Děti, které dostanou malé cvičení, jíst příliš mnoho, a mají v rodinné anamnéze diabetu jsou v nejvyšším nebezpečí.

Nalezení 6: obezita ve středním věku zvyšuje riziko demence

I když studie spojené s obezitou a diabetes se zvýšeným rizikem demence a onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, National Institutes of Health říká, že vědci stále nejsou jisti, zda jsou tyto nemoci skutečně způsobit jim.