Vesint

Sex po kloubu: stále znovu intimní

Po totální náhradu kloubu, může mít mnoho otázek: Jak dlouho mohu být aktivní? Jak bude můj sexuální život bude ovlivněn? Kdy můžu mít zase sex? Dobrou zprávou je: je pravděpodobné, že se můžete vrátit do sexu dříve, než mnoho jiných aktivit. Tento list vám pomůže naučit se podporovat a chránit svůj nový kloub, když jste připraveni mít sex znovu. Takže mluvit a plánovat se svým partnerem.

První krok

Totální endoprotéza je velký chirurgický výkon. Hojení trvá dlouho. Zpočátku můžete mít strach, že jakákoliv činnost, včetně sexu, může způsobit bolest nebo zranění. Váš partner může být také strach z ublížil. Tyto obavy jsou normální. S obavy, jak vaše tělo vypadá, je také normální. Diskutujte takové problémy se svým partnerem. Sdílet tento list. Přečtěte si to společně nebo odděleně. Je to jen na vás dvou. Nejdůležitější je, že budete mluvit se vzájemně informují o svých potřebách-emocionální, stejně jako ty sexuální.

Jak si léčit

Před operací, může kyčelního nebo kolenního kloubu bolesti značně omezena v pohybu. Ale teď, že je problém spoj byl nahrazen, vaše bolest by měla být zmenšena. A s časem, tvůj rozsah pohybu (jak moc se můžete pohybovat boky v každém směru), by se měla zlepšit. Jak můžete léčit, může se budete cítit připraveni, aby se opět aktivnější. Můžete také obnovenou touhu po sexu. Pokud vy a váš partner jste připraveni, učit se, která místa jsou pro vás nejlepší.

Udržujte své koleno v souladu s nebo pod kyčlemi. Nenoste koleno směrem k hrudi.

Koleno na postižené straně by měla směřovat přímo dopředu, nebo dopadne trochu. Neotáčejte koleno dovnitř.

Po náhrada kyčelního kloubu

Váš lékař vám říci, kdy by měly být bezpečné mít sex. Hojení trvá alespoň 6-8 týdnů po totální náhradě kyčelního kloubu. Až nový kloub je zcela uzdravil, vyhnout se pohyby, které by mohly pohybovat kyčle ze zásuvky. Chraňte svůj hip tím, že zamezují tyto pohyby:

  • Nedovolte, aby vaše koleno přes střed vašeho těla (vaše pupík).

  • Nepoužívejte zasadit nohu a točit své tělo ven přes bok.

  • Nepoužívejte zvednout kolena kolem úrovně kyčelního kloubu.

Po kolenního kloubu

Nejsou žádné bezpečnostní omezení po náhradě kolenního kloubu. Můžete si asi mít sex jakmile vaše bolest dovolí. Komfort a rozsah pohybu může být vaše největší problémy.