Vesint

Typy alergií léčby

Kýchání, ucpaný nos, a vodnaté, svědění očí, zní vám to povědomě? Je to nepříjemné, když vnitřní nebo venkovní alergie vyskytnout. Pokud se příznaky alergie se vetřela na vašem životě vidět svého lékaře. Váš lékař bude léčebný plán, který začíná vyhýbat látky (alergeny), které vyvolávají příznaky. Pokud to nestačí, můžete také potřebovat jeden nebo více z nesčetné množství alergických léků na trhu dnes.

Saline nosní myje a spreje

Saline nosní myje a spreje jsou jemné mořské řešení, která jsou k dispozici na přepážce (OTC) bez lékařského předpisu. Oni vypláchněte nosní alergeny a rozbít přetížení. Pokud se vaše příznaky alergie jsou mírné a nevyskytují často, tyto produkty mohou být vše, co potřebujete.

Antihistaminika

Antihistaminika zmírnit svědění, kýchání, kopřivka, a podrážděné oči. Existuje mnoho typů antihistaminik k dispozici v různých formách. Můžete si koupit mnoho OTC, ale některé vyžadují lékařský předpis (RX). Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o tom, které produkty jsou pro vás ten pravý příznaky.

Antihistaminika přijít v těchto formách:

  • Prášky a tekutiny. Příklady OTC zahrnují cetirizin (Zyrtec), loratadin (Alavert, Claritin), a difenhydraminu ( Benadryl ).

Příklady RX patří desloratadinu (Clarinex) a levocetirizin (Xyzal).

  • Léky na předpis nosní spreje, včetně azelastinu (Astelin, Astepro) a olopatadin (Patanase)

  • Oční kapky. Příklady OTC zahrnují ketotifen (Alaway, Zaditor) a v kombinaci s feniramin Nafazolin (Naphcon-A,-A OPCON, Visine-A). Nafazolin je zarudnutí reduktor.

RX příklady oční kapky patří Emedastin (Emadine) a olopatadin (Pataday, Patanol).

Dekongestanty

Dekongestiva snadné ucpaný nos a dutiny, ucpaný nos, svědění nebo červených očí a dutin hlavy. Jsou také k dispozici v různých formách, a to jak OTC a RX. Opět platí, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o formě, kterou potřebujete.

Dekongestiva jsou k dispozici následující:

  • Prášky a tekutiny. Příklady OTC fenylefrin (Sudafed-PE a další) a pseudoefedrin (Sudafed a další). Protože jeho potenciálu pro zneužívání pseudoefedrinu je omezena na stavu RX během několika státech. V jiných státech, je třeba zakoupit přímo v lékárně.

  • OTC nosní spreje. Společné ty patří oxymetazolin (Afrin) a fenylefrin (Neo-Synefrin).

  • Oční kapky, včetně OTC produktů nafazolin (Clear Eyes a další) a tetrahydrozolinu (Visine a další)

Kortikosteroidy

Kortikosteroidy snižují zánět a imunitní reakci vašeho těla, což zmírňuje mnoho příznaků alergie.

Kortikosteroidy přicházejí v mnoha formách, včetně:

  • Předpis nosní spreje, jako je flutikason (Flonase) a mometasonu (Nasonex)

  • Předpis oční kapky, včetně dexamethasonu (Maxidex) a prednisolon (Pred Forte, Pred Mild)

  • Aktuální krémy a masti pro vyrážky. Jsou k dispozici i OTC a RX. Hydrokortizon (Cortaid a další) je verze OTC. K dispozici jsou také předpis pevné verze hydrokortizon a další, jako jsou triamcinolon (Kenalog).

  • Předpis inhalátory, jako je budesonid (Pulmicort) a flutikason-propionátu (Flovent)

Montelukast (Singulair) a cromolyn (nasalcrom)

Montelukast je leukotrienů modifikátor, který zmírňuje mnoho příznaků alergie. Lékaři často předepisují to pro alergie a alergie-indukované astma. Blokuje leukotrienů, což je látka v těle, která způsobuje zánět.

Cromolyn je podobný lék nazývaný stabilizátoru žírných buněk. To chrání vaše tělo před uvolněním celou řadu látek, které způsobují zánět. Je k dispozici OTC jako nosní sprej k léčbě alergické rýmy.

Alergie snímků (imunoterapie)

Alergie záběry nebo kapky, tzv. imunoterapie, léčbě závažné alergické reakce nebo alergie, které nejsou kontrolovány s jinými léky. Imunoterapie se podává formou injekcí nebo kapek, které se rozpouštějí pod jazykem. To vám pomalu vystavuje na malé, ale rostoucí množství alergenů, dokud vaše tělo vyvíjí toleranci ke svým alergie spouští.

Over-The-čítač léky alergie: body, které je třeba

To může být matoucí vybrat správnou léčbu alergie z uličky naplněné mnoha alergie léky. Mnohé výrobky obsahují dva nebo více léků a všechny alergie léky mohou mít vedlejší účinky. Některé léky nejsou bezpečné pro děti nebo pro lidi s určitými chorobami, jako je glaukom, vysoký krevní tlak, astma, nebo onemocnění ledvin. Chcete-li vybrat nejbezpečnější a nejúčinnější léčbu pro vás nebo vaše dítě, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem první a vždy přečíst označení.