Vesint

Dalšími viníky erektilní dysfunkce

Další problémy, které mohou vést k erektilní dysfunkce patří následující:

Prostaty. Tento zánět prostaty může být buď akutní (obvykle způsobena bakteriální infekcí) nebo chronické (obvykle způsobené infekčním agens). Mezi příznaky patří bolest při močení, častější močení, a - možná - výtok z penisu nebo horečkou. Těžká prostatitida mohou přímo způsobit erektilní dysfunkce. V mírnějších formách onemocnění může produkovat bolestivé ejakulace, která může samozřejmě ovlivňovat sexuální potěšení, a může vést k erektilní dysfunkci. Lékař vám může předepsat antibiotika k léčbě tohoto problému, ale to může trvat několik týdnů, pro infekce jasné a pro normální erekce na návrat.

Peyronieho choroby. V této relativně neobvyklé onemocnění, některé z pojivové tkáně uvnitř penisu zhoustne, což penis ohnout v úhlu při erekci. Když choroba postihuje tkáně podílejí na erekce, může dojít k erektilní dysfunkci. Peyronieho choroba je nejčastější u mužů nad 40 let věku. Mnoho léčby - včetně verapamil injekce a ultrazvuk - byly vyzkoušeny, ale jejich účinnost je nejistá, částečně proto, že problém někdy zlepší samo o sobě. Když je problém je natolik závažné, že způsobí bolest při pohlavním styku, nebo zabránit pronikání, může být zapotřebí chirurgický zákrok narovnat penis.

Zranění. Poškození některého z nervů a cév jsou nezbytné k erekci může vést k erektilní dysfunkci. Fraktura pánve může způsobit, že tyto druhy zranění, protože mnohé nervy a tepny běží podél pánevní kosti. Kromě toho, poranění mozku, míchy, břicho, nebo, samozřejmě, penisu může poškodit nervy nebo cévy zapojené do erekce. Tento problém může být dočasné nebo trvalé, v závislosti na závažnosti poranění. Dokonce i něco tak běžné jako prodloužené cvičení na veslice nebo na kole na sedadle, které je příliš těžké může způsobit erektilní dysfunkce by poškodit některé nervy a tepny a kolem penisu (viz "Avid cyklisty pozor"). V mnoha případech, řezání zpět na takových forem cvičení, nebo přechod na měkčí, širší sedla kola problém vyřeší.