Vesint

Jak zdravý životní styl může odstranit erektilní dysfunkce

Kontrola hmotnosti a cvičení

Vzhledem k tomu, že nadváha je hlavním rizikovým faktorem pro cévní onemocnění, to snad není překvapivé, že téměř 80% mužů s erektilní dysfunkcí trpí nadváhou nebo obezitou. Nyní, tam je důkaz, že změny životního stylu - a sice, hubnutí a cvičení - může zlepšit erektilní dysfunkce, stejně jako se snižují riziko cévních onemocnění. Zpráva z roku 2004 ve věstníku Evropské lékařské asociace popsal studii 110 obézních mužů s erektilní dysfunkcí. Polovina mužů obdržel podrobné informace o hubnutí a cvičení, ostatní dostali pouze obecné rady ohledně výběru zdravých potravin a cvičení. Po dvou letech, téměř třetina z těch, kteří obdrželi podrobnou radu hlášeno zlepšení sexuální funkce, ve srovnání s jen málo druhé skupiny.
Studie v roce 2006 ve stejném výzkumného týmu navrhl, že výběr potravin může mít vliv na riziko vzniku erektilní dysfunkce. Muži bez erektilní dysfunkce jsou více pravděpodobné, že dodržovat dietu bohatou na ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a ryb, zatímco nízká v červené a zpracovaného masa a rafinovaných obilovin (tzv. středomořské stravy). Navíc, dva nálezy z Harvard Health Professionals Follow-up Study, dlouhodobé studii zahrnující téměř 32.000 mužů, půjčovat další podporu pro udržení čalounění a fit. Vědci zjistili, že muži, kteří využili 30 minut denně bylo 41% méně pravděpodobné, že erektilní dysfunkce ve srovnání s sedavé muži. A muž s 42-palcový pasu je 50% větší pravděpodobnost, že erektilní dysfunkce než muže s 32-palcový pasu.

Kouření

Čím více cigaret kouříte za den, tím vyšší riziko vzniku erektilní dysfunkce, podle několika studií. Jedna, která zahrnovala více než 4700 čínských mužů, zjistila, že kouří krabičku denně (20 cigaret) zvyšuje riziko poruchy erekce o 60%. Vliv kouření zůstal významný i poté, co vědci považován za další rizikové faktory, jako je věk, krevní tlak a index tělesné hmotnosti (měření tělesného tuku na základě výšky a hmotnosti).

Alkohol a zneužívání návykových látek

Někteří muži s erektilní dysfunkcí zjistili, že mají něco k pití jim pomáhá relaxovat. Ve skutečnosti, lehké až středně těžké pijáky (muži, kteří v průměru jedno až dva drinky denně) jsou o 33% menší pravděpodobnost, že erektilní dysfunkce než nondrinkers, podle zdravotníků Follow-up Study. Ale těžké pití může situaci zhoršit. Za prvé, může bránit sexuální reflexy tím, otupení centrální nervový systém. Pití velkého množství alkoholu po dlouhou dobu, může také poškodit játra, vede k hormonální nerovnováha (v tomto případě, zvýšení hladiny estrogenu, ženského pohlavního hormonu normálně přítomné v malých množstvích u mužů). Pro dobré zdraví, obecně omezit se na dva nápoje nebo méně za den. Nelegálních drog, jako je marihuana, kokain, heroin, barbituráty, amfetaminy a může vyvolat problémy s tím, že působí na centrální nervový systém stejným způsobem, že alkohol dělá.