Vesint

Zakřivení penisu (onemocnění Peyronieovou)

Co je to?

Peyronieho choroby je zakřivení penisu.

Mnoho mužů má mírnou křivku v penisu. Jak dlouho jak tam je žádná bolest nebo problém se sexuální výkonnosti u mužů s mírně zakřivený penis by neměly být dotčeny, a nemusíte navštívit lékaře.

Nicméně, někteří lidé vyvinout vážnější ohybu penisu, který se střetává s pohlavní funkce a způsobuje bolest. To občas se stane po penis je zraněn, a to buď při pohlavním styku nebo od motorového vozidla nebo průmyslové havárie. Ve většině případů se však, jsou výsledkem špatně rozumí proces známý jako Peyronieho choroby.

V Peyronieho choroby, zánět a zjizvenou tkáň formě podél hřídele penisu. Nikdo si není jistý, proč k tomuto problému dochází, ale to může být vyvolána opakovaným mírným traumatem v průběhu pohlavního styku. Můžete mít pocit, zánět a zjizvenou tkáň jako bolestivé bulky nebo oblasti neobvyklé pevnosti. V mnoha mužů, zjizvená tkáň způsobí, že penis ohnout nebo zkrátit, protože zabraňuje penis z rozšiřování normálně. Muži s Peyroneova často mají potíže dosáhnout pevnou erekci, ale není jasné, zda k tomu dojde dříve, nebo je způsobena jizvy.

Peyronieho choroby se mohou vyskytnout až u 1% populace. Většina mužů se problému jsou ve věku mezi 45 a 60 mezi. Onemocnění probíhá v rodinách a objevuje se častěji vyskytuje u bělochů. V 30% mužů, Peyroneova je spojena s tvorbou jizevnaté tkáně v jiných částech těla, včetně dlaní (Dupuytrenova kontraktura), na chodidlech (plantární fibromatóza) a ušní bubínky (tympanosclerosis).

Někdy vážně zakřivení penisu je vidět u chlapců na nebo krátce po porodu. To není Peyronieho choroby. Většina z těchto případů se předpokládá, že se v důsledku abnormální vývoj v děloze, a může být spojena s dalšími abnormalitami penisu, jako je onemocnění zvané hypospadias, ve kterém je otvor penisu není na špičce.

Příznaky

Asi polovina mužů s Peyronieho chorobou se nejprve zaznamenáte bolest při pohlavním styku. Příznaky se mohou objevit náhle, nebo se mohou vyvinout pomalu v průběhu času. Často penis bude cítit firma nebo lumpy na bolestivé místo. Jiní muži s Peyroneova všimnete bezbolestný křivku penisu, které mohou nastat najednou nebo zhorší v průběhu času. Penis může být křivka nahoru, dolů nebo do stran. Závažné změny ve tvaru penisu může zabránit muže od mít pohlavní styk. Muži obvykle hledají pomoc od svých lékařů, protože potíže s pohlavním styku, spíše než zakřivení samotného.

Pokud penis byl zraněn náhlým traumatem, bude většina lidí moci vzpomenout na událost. Často tam bude pocit nebo zvuk "snap", následovaný ztrátou erekce a vzhledu modřinu. Část penisu zůstane bolestivé na čas, ale obvykle oblast se bude léčit v průběhu času. Nicméně, zjizvená tkáň může vytvořit a vést nové zakřivení. Tento problém se liší od Peyroneova, a jen zřídka vede k potížím s erekcí, nebo zkrácení penisu.

Diagnóza

Váš lékař Vás bude ptát na vaše příznaky a prověří váš penis, hledá pro řízení, pevné oblasti jizvy (plaky) v průběhu fyzikálního vyšetření. Obvykle, to je vše, co je potřeba diagnostikovat problém. Pokud lékař potřebuje více informací, on nebo ona může objednat X-ray se podívat na vápenatých usazenin ve zjizvené tkáně, nebo vás požádat, aby ve fotografiích your ztopořený penis lépe určit rozsah škody. Navíc, lidé, kteří uvažují o operaci, mohou být požádáni, aby podstoupit zvláštní testy na sexuální funkce určit nejlepší způsob opravy problému.

Očekávaná doba trvání

Křivka v penisu, která je přítomna od narození, nebo je způsobena jizvy od zranění nezmizí, pokud je opravena s chirurgií.

Jak dlouho Peyronieho choroba trvá, je těžké předvídat. Ve více než třetina mužů, je postupné zlepšování na dvanáct až osmnáct měsíců bez jakékoliv specifické léčby. V jiných případech, zjizvení je trvalý nebo se zhoršuje v průběhu času.

Prevence

Neexistuje žádný způsob, jak zabránit Peyronieho nemoc. Nicméně, tam je nějaký důkaz o tom, že muži středního věku, kteří se zabývají více intenzivní a častý styk s větší pravděpodobností vyvinout Peyroneova.

Léčba

Většina mužů se zakřivením penisu, bez ohledu na příčinu, nepotřebují žádnou léčbu. Muži s Peyronieho chorobou, kteří mají bolesti nebo potíže s pohlavním styku někdy jsou nabízeny lékařské ošetření. Možnosti jsou následující:

  • Perorální léky, jako je vitamin E, p-aminobenzoová kyselina (vitamin B) a kolchicinu (prodáván jako obecný)

  • Injekce kortizonu nebo jiných léků, jako je verapamil do jizevnaté tkáně

  • Ultrazvuk nebo radiační terapie

Většina z těchto ošetření nemusíte mít vážné nežádoucí účinky. Nicméně, žádný z těchto úprav je jasně prokázáno, že zlepšení tohoto problému. Korektivní operace někdy je nabízen pro muže s více otravné nebo znetvořující příznaků. Obvykle taková operace je zpožděn po dobu nejméně jednoho roku poté, co příznaky jsou stabilní, protože jedna třetina až jedna polovina mužů s Peyronieho chorobou zlepšení na vlastní pěst bez léčby.

Při obvyklém postupu, zánět nebo zjizvená část tkáně se odstraní z penisu a nahrazena štěpu odebraného z jiné části těla, často šourku nebo předloktí. Tato operace se často funguje dobře, i když mírné zakřivení penisu může zůstat. Kromě toho, může sexuální funkce nebo zkrácení penisu nezlepší po chirurgickém zákroku. Z tohoto důvodu, lékaři někdy implantovat penilní protézy ve stejnou dobu, že zjizvená tkáň se odstraní. V některých mužů, sám protéza je dost narovnat zakřivení a zlepšení sexuální funkce. Muži, kteří uvažují o operaci by měla být jisti, diskutovat všechny možnosti s lékařem.

Kdy volat profesionální

Pokud Obraťte se na lékaře:

  • Všimnete si nové zakřivení penisu.

  • Můžete pociťovat bolest při pohlavním styku.

  • Můžete vytvořit problémy s erekcí.

  • Všimněte si, firmu nebo bolestivé boule na penisu.

Prognóza

Jedna třetina až jedna polovina mužů s Peyronieho chorobou zlepšení bez léčby. Ostatní muži mají mírné příznaky (např. mírné zakřivení nebo snížení erekce), které lze tolerovat, a že nenarušují sexuální aktivitou, tak se rozhodnou, aby vyhledali léčbu. Pouze menšina lidí nakonec bude vyžadovat chirurgický zákrok.

Peyronieho choroba nikdy se vyvine do rakoviny nebo jiných závažných onemocnění.

Další informace

Národní institut Diabetes a zažívací a ledvinové poruchy
Úřad komunikace a veřejné Liaison
Budova 31, místnost 9A04
Center Drive, MSC 2560
Bethesda, MD 20892-2560
Telefon: (301) 496-3583
Fax: (301) 496-7422
http://www.niddk.nih.gov/

Evropské urologické asociace
1000 Corporate Blvd.
Linthicum, MD 21090
Telefon: (410) 689-3700
Toll-Free (pouze v USA): (866) 746-4282
Fax: (410) 689-3800
http://www.urologyhealth.org/

Národní organizace pro vzácné onemocnění, vč.
PO Box 8923
New Fairfield, CT 06812-8923
Telefon: (203) 746-6518
Toll-Free: (800) 999-6673
Fax: (203) 746-6481
http://www.rarediseases.org/