Vesint

Chirurgie karcinomu prostaty

Jaké jsou různé typy operací pro karcinom prostaty?

Níže jsou uvedeny některé z různých chirurgických možností používaných k léčbě rakoviny prostaty:

 • Radikální prostatektomie - řízení otevřené operace, v níž celá prostata a některé tkáně kolem ní jsou odstraněny. Tento chirurgie zahrnuje řez v obou břicha nebo oblasti za šourku.

 • Laparoskopická radikální prostatektomie - méně invazivní druh radikální prostatektomii, ve kterém je odstraněna prostata přes malé řezy pomocí laparoscope (dlouhý, flexibilní osvětlené trubice s videokamerou v příloze) a speciální dlouhé tenké chirurgických nástrojů. Tento typ řízení se běžně provádí lékař pomocí robota přesně manévrovat chirurgických nástrojů (robotická laparoskopická radikální prostatektomie ).

 • Transuretrální resekce prostaty (TURP) - chirurgické odstranění části prostaty, která obklopuje močovou trubici pomocí malý nástroj, který je umístěn uvnitř prostaty přes močovou trubici na špičce penisu. Neexistuje žádný řez s touto metodou. TURP se používá jako paliativní (postup ke zmírnění příznaků), ne jako postup léčit rakovinu.

 • Cryosurgery - postup, který zahrnuje zabíjení rakoviny zmrazením buněk s malým kovovým nástrojem umístěným v nádoru.

Operace rakoviny prostaty obvykle vyžaduje pobyt v nemocnici. Délka pobytu v nemocnici, bude záviset na typu procedury prováděné. Močový katetr se vloží do močového měchýře během chirurgického zákroku, a musí být uložen na místě po dobu potom, často po dobu jednoho až dvou týdnů.

Možné komplikace nebo nežádoucí účinky operaci prostaty rakoviny:

Long-term, závažné nežádoucí účinky jsou o něco méně časté než v minulosti, protože nové chirurgické metody, stále být zavedena. Nové, chirurgické zákroky nervy šetřící může zabránit poškození nervů, které ovládají erekci, a škody na otevření močového měchýře. Nicméně, možné komplikace a nežádoucí účinky rakoviny prostaty stále existují operaci. Nedávný výzkum ukazuje, že mají zkušený chirurg vede k lepším výsledkům pro pacienty. Ujistěte se, že diskutovat o následující se se svým lékařem před chirurgickým zákrokem:

 • Inkontinence
  Inkontinence je neschopnost kontrolovat moč a může vést k úniku nebo odkapáváním moči, zejména krátce po operaci. Normální kontrola se vrací k mnoha pacientů během několika týdnů či měsíců po operaci, i když někteří pacienti se stávají trvale inkontinentní.

 • Impotence
  Impotence je neschopnost mít erekci penisu. Po dobu jednoho měsíce, nebo až několik měsíců po operaci, většina lidí nejsou schopni dosáhnout erekce. Nakonec, asi polovina mužů být schopen dosáhnout erekce dostatečné pro pohlavní styk, ale bez ejakulace spermatu, protože odstranění prostaty zabraňuje tento proces.

  Tento vliv na schopnost člověka dosáhnout erekce souvisí s stadiu rakoviny, schopnost pacienta mít erekci před operací, a věk pacienta. Nicméně, většina lidí, kteří mají operaci by se očekávat, že nějaký pokles jejich schopnost mít erekci. U mužů, kteří jsou zcela impotentní po operaci, několik řešení jsou k dispozici.