Vesint

Vše o menopauze

Menopauza-li estrogen a progesteron výroba, ovulace a menstruace stop-je přirozenou součástí života ženy. Průměrný věk, že ženy dosáhnou menopauzy je 51.

V letech vést k menopauze, tzv. perimenopause, se obvykle vyskytují ve věku 45 a 55 mezi. Perimenopause se liší od ženy k ženě. Během této doby, estrogen výroby pokles. Některé ženy pravidelně menstruovat až do jejich doby náhle zastavit. Jiní mohou vidět změny ve výši menstruace nebo dobu mezi obdobími. Stále jiní vynechání nebo krvácení mezi obdobími.

Ačkoli nepravidelnou menstruaci, těžké krvácení nebo krvácení déle než obvykle často je běžnou součástí léta vést k menopauze, některé z nich mohou být také varovným signálem rakoviny. Pokud vaše období se stal nepravidelný, těžší a delší než obvykle, nebo pokud máte krvácení mezi menstruacemi, vést menstruační deník a diskutovat se svým poskytovatelem zdravotní péče, kteří se mohou rozhodnout pro kontrolu rakoviny dělohy.

Příznaky menopauzy

Až 75 procent žen má návaly horka, jak se blíží menopauze. Bliká-náhlé zarudlá pocit, že obvykle začíná u hrudníku a šíří do krku, obličeji a pažích, obvykle minulých třech čtyřech minutách může dojít tak často, jak jednou za hodinu nebo tak zřídka, jak několikrát za měsíc. Oni se může stát kdykoliv během dne nebo v noci. Oni vás může probudit z režimu spánku (tzv. noční pocení). Mohou i nadále docházet tak dlouho, jak pět let, jak vaše tělo přizpůsobí nižší produkce vaječníků "estrogenu a progesteronu.

Perimenopauzálních ženy mohou mít problémy se spánkem, protože noční pocení nebo nespavost. Nedostatek spánku může ovlivnit nálady, zdraví a schopnost fungovat.

Změny vaginální a močových cest se může objevit jako hladiny estrogenů klesat. Vaginální obložení ztenčuje a sušší. Pohlavní styk může být nepříjemné, ale to může být vystřídán pomocí over-the-counter vodě rozpustné maziva. Podšívka močových cest se také stává tenčí a tkáně podporuje močového měchýře může oslabit. Tyto změny mohou způsobit moč unikat s kýchání, zvedání nebo jiné námaze. Tento jev se nazývá stres inkontinence a může být pomáhal tím, že dělá Kegel cvičení.

Zdravotní rizika

Ženská riziko onemocnění srdce a cévní mozkové příhody se zvyšuje po menopauze. Přirozený estrogen může pomoci chránit srdce a cévy tím, že sníží hladinu LDL ("špatného") cholesterolu a zvýšení HDL ("dobrého") cholesterolu v krvi, a tím, že má pozitivní vliv na krevní cévy. I když hormonální terapie (HT) může pomoci zmírnit příznaky menopauzy, se nezdá, aby se zabránilo onemocnění srdce a zvyšuje riziko rakoviny prsu. Můžete si vzít další kroky ke snížení rizika pro onemocnění srdce po menopauze jíst zdravou stravu, cvičení pravidelně, udržovat si zdravou váhu, vyvarovat se kouření, a pokud máte cukrovku nebo vysoký krevní tlak, po léčebný plán.

Dokud žena otočí 30, její tělo se staví kost, po 30 let, kost se dělí rychleji, než je vyměnit. Mírný úbytek kostní hmoty nezpůsobí problémy, ale když ztráta je neúměrně dlouhá, kosti oslabit a zlomeniny se vyskytují. Jíst stravu, která poskytuje 1000 až 1500 mg vápníku denně a 400-800 IU vitaminu D (nebo s ekvivalentní částky v doplňků), dělá váha-ložiska cvičení a užívání léků, které pomáhají budovat kostí může pomoci zabránit nadměrnému úbytku kostní hmoty a zlomeniny.

Orální HT může zmírnit suchost poševní sliznice, snížení nebo ukončení návaly horka a pomoci symptomy močového měchýře. HT, nicméně, zvyšuje další zdravotní rizika. Pro vaginální suchost a močová inkontinence, předepsané vaginální krém, který obsahuje estrogen může být užitečné. Na vodní bázi maziv, jako KY želé, Astroglide, Replens, nebo Surgilube může pohlavní styk méně bolestivé. Promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče, aby zjistili, co je pro vás nejlepší.

Nehormonální opatření jsou také k dispozici pomoci zmírnit příznaky menopauzy. Bylinné přípravky obsahující estrogen-jako látky nejsou vhodné pro kontrolu symptomů, protože jejich kvalita nemůže být zajištěna, a mnoho z jejich účinky nebyly zkoumány.

Kroky Self-péče o menopauze

  • Šaty ve vrstvách a volné oblečení.

  • Pijte hodně vody.

  • Do hmotnost-ložiska cvičení po dobu 30 až 60 minut denně po většinu dní v týdnu.

  • Vyhněte se kofeinu a alkoholu, které mohou zesílit návaly horka a způsobit nespavost.

  • Jezte vyváženou stravu, která obsahuje ovoce a zeleninu a 1200 až 1500 mg vápníku a 400 - 800 IU vitaminu D.

  • Dosáhnout a udržet si zdravou váhu.