Vesint

Bolest na hrudi

Co je bolest na hrudi?

Bolest na hrudi zahrnuje jakýkoliv typ bolesti nebo nepříjemné pocity, které se vyskytuje mezi horní břišní oblasti a vašeho dekoltu. Bolest na hrudi může objevit v kterékoli věkové skupině nebo populaci a může být popisován jako pocit tíhy na hrudi, tlak na hrudníku nebo pocit pálení nebo plnosti v hrudi. Bolest na hrudi mohou být také ostrá, tupá, pulzující, drcení, trhání, křeče nebo bolavý.

Bolest na hrudi mohou být závažné, život ohrožující příznaky, a je klasickým příznakem srdečního infarktu. Bolest na hrudi je často spojena s infarkt a dalších typů srdce a kardiovaskulární onemocnění, ale může dojít také s celou řadou dalších onemocnění, poruch a onemocnění. Například, bolest na hrudi může vyplývat z poměrně mírnou až středně těžkou nemoc, která je poměrně snadno léčit, jako je nadměrné pití kávy, občas poruchy trávení, hyperventilaci, nebo úzkosti.

Bolest na hrudi může být také příznakem vážnějších onemocnění gastrointestinálního traktu, jako je například žaludečních šťáv a GERD, nebo vážné onemocnění dýchacích cest. Mezi ně patří pneumotorax, akutní bronchitida, bronchiolitida, astma, chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN), plicní embolie, plicní edém a rakovinu plic. U dětí, bolest na hrudi je obvykle způsobena srdeční infarkt, ale může být způsoben vrozenou chorobou srdeční nebo vrozené vady.

V závislosti na příčině, bolest na hrudi může být poslední stručně a rychle zmizí, jako například při hyperventilaci, nebo při dýchání ve velmi chladném vzduchu. Ostrá bolest na hrudi, která se vyskytuje v náhlé, závažné epizody mohou být v důsledku infarktu nebo plicní embolie. Chronická a pokračující bolesti na hrudi, může být v důsledku CHOPN nebo rakovina plic.

Vyhledejte lékařskou pohotovostní službu (volání 911), pokud máte nevysvětlitelnou bolest na hrudi nebo zdrcující pocit v hrudníku, pokud je bolest vyzařující do vašich lopatkami, čelisti, nebo levé paže, nebo máte-li dušnost, pocení, nebo na hrudi bolest v klidu. Kromě toho, náhlá bolest na hrudi, krátký dech po dlouhém období nečinnosti, jako jsou prodloužené na lůžku, může být příznakem plicní embolie a je život ohrožující stav nouze.

Příznaky

Jaké další příznaky může nastat s bolestí na hrudi?

Bolest na hrudi se často vyskytuje ve spojení s dalšími příznaky, které se liší v závislosti na základním onemocnění, poruchy nebo nemoci. Například, je-li bolest na hrudi souvisí s infekcí, mohou se vyskytnout horečka a bolesti celého těla. Nemoci a onemocnění orgánů a tkání v hrudníku nebo břicha, jako např. plic, žaludku, jícnu, žebra, slinivky břišní, žlučníku, svalů a nervů, mohou způsobit bolesti na hrudi, stejně.... Přečtěte si více o hrudních příznaků bolesti

PŘÍČINY

Co způsobuje bolest na hrudi?

Bolest na hrudi je způsobena různými mírné až závažné poruchy, onemocnění nebo onemocnění. Bolest na hrudi může mít za následek infekce, infarkt, zánět, trauma, malignit, a jiných neobvyklých postupů. Zatímco mnoho případů bolesti na hrudi jsou kvůli problémům se srdcem, bolesti na hrudi mohou být také v důsledku onemocnění dýchacích cest, problémy s trávením, úzkostnými poruchami nebo nataženým svalu nebo šlachy. U dětí, bolest na hrudi je obvykle způsobeno tím, infarkt, ale mohou být způsobeny vážným vrozeným srdečním onemocněním či vrozená vada.... Přečtěte si více o příčinách bolesti na hrudi

Další články