Vesint

Stres

Stres existuje ve vaší mysli - ale to je také evidentní v žaludku, srdce, svalů a dokonce i prsty na nohou.

"Ve skutečnosti, stres může mít vliv na všechny buňky v těle, "říká M. Ronald Glaser, Ph.D., profesor na Ohio State University Medical School.

Během stresující doby, vaše tělo produkuje různé chemikálie, včetně kortizolu, imunitní-potlačující hormonu. Více kortizolu produkoval, slabší imunitní buňky se stávají a náchylnější jste k nemoci.

"Jednodenní stresor se nebude dělat velkou změnu ve svém riziko vzniku nachlazení, například," říká Dr. Glaser. "Ale chronický stresor, který trvá několik týdnů utlumit imunitní odpověď a vytvořit riziko onemocnění."

Migréna bolesti hlavy, poruchy spánku, bolesti zad, kožní vyrážky, únava, podrážděnost, bolesti hlavy, deprese, strach, změny nálady, bolest na hrudi, úzkost, podráždění žaludku, vředy a vysoký krevní tlak jsou společné reakce na stres.

Tím, že získá lepší pochopení připojení napětí / onemocnění, můžete snížit stres a, podle pořadí, zlepšit vaše zdraví a pohodu.

Udržování napětí v šachu

Nikdo se nemůže vyhnout všem stresu - a určité množství skutečně je pro vás dobré. Ale je to nejlepší, aby nezdravé úrovně v šachu.

Následující kroky vám pomohou řídit každodenní stres:

 • Rozpoznat stresové signály. Jakmile jste si vědomi svých stresorů, budete mít lepší představu o tom, když jste ve stresu a může podniknout kroky k jejich snížení.

 • Všimněte si, když jste nejzranitelnější vůči stresu a připravit sami. Jste nejvíce postiženy v dopoledních hodinách? V pondělí? V zimě?

 • Cvičení. Aerobní cvičení - chůze, jízda na kole, plavání nebo běh - může uvolnit potlačované frustrace a přitom produkovat endorfiny, chemických látek v mozku, které působí proti stresu.

 • Jezte zdravé výživy. Vyvážená strava může pomoci stabilizovat náladu.

 • Komunikujte s přáteli a rodinou. Sociální vazby zbavit stresu a přispívají k pozitivnímu postoji.

 • Trávit čas se těší vaše koníčky. Pokud tak učiníte, vám umožní zaměřit se na příjemné činnosti namísto vašich problémů.

 • Zkuste relaxační techniky. Meditace, kreativní snímky, vizualizace, hluboké dechová cvičení, jóga a poslechu relaxační pásky vám pomůže relaxovat.

 • Naučte se stanovit limity. Nesouhlasí se zbytečné, stresující povinností.

 • Získat dostatek spánku. Stres narušuje odpočinek, takže je těžké se dostat dobrý noční spánek, což může vést k únavě a snížené schopnosti zvládat. Chcete-li získat co nejlepší spánek je to možné, snaží se jít spát a probudit se ve stejnou dobu každý den.

 • Vyhýbejte se kofeinu. Kofein může přidat do své úzkosti, takže máte pocit, ještě více zdůraznil.

 • Vyhněte se alkoholu a drog. Použití alkoholu nebo jiných drog se zbavit stresu jen maskuje příznaky a může zhoršit stres v dlouhodobém horizontu.

 • Naučit se něco nového. Vzrušení z učení něco nového, například jak se mluví jiným jazykem, nebo hrát na hudební nástroj, může vaše starosti se zdají daleko.

 • Udělejte si pauzu. Stresové situace mohou udělat více dýchat mělce a zadržte dech. Máte-li uvolnit rychle, břišní dýchání může být provedeno během několika sekund. Chcete-li to udělat: Soustřeďte se na to, aby se vaše břicho pohybovat, jak budete vdechovat nosem, pak při výdechu. Použití metafor, jak si břicho dýchání vám pomůže prohlubovat a zpomalovat tempo dýchání. Jak jste inhalovat, zavřete oči a představte si vzduch vířící do nosu a dolů do plic. Při výdechu si představte, vzduch vířící zase ven.

Boj proti závažné stresu

"V boji proti závažné stresu, měli byste nejprve pečlivě posoudit závažnost situace a přiměřenost svých copingových zdrojů," říká Kenneth B. Matheny, Ph.D., ABPP, profesor z poradenské psychologie na Georgia State University v Atlantě.

Při konfrontaci s vysoce stresující události v životě - možná smrt milovaného člověka, život ohrožující onemocnění nebo vážné finanční ztráty - tyto strategie vám pomůže zvládnout:

 • Vyhněte se zbytečným změnám ve vašem životě. Místo toho, vyhrazujeme si to energie, kterou mají pro práci s stresor na dosah ruky. Pokud je to možné, stabilizovat své pracovní a domácí prostředí při práci mimo primární problém.

 • Uklidnit svou mysl. V dobách stresu, mysl dělá věci se zdají být horší než oni jsou tím, že vytvoří nekonečné verzí před hrozící katastrofou. Protože tělo nemůže poznat rozdíl mezi tím, a fantazii, reaguje se zvýšenou fyzickou reakci.

 • Uchovávejte v současné době. Můžete uklidnit i svou mysl a tělo udržet svou mysl v současné době, která je jen zřídka tak stresující jako imaginární budoucnosti nebo minulosti politováníhodné. Chcete-li, aby vaše mysl v současné době soustředí svou pozornost na svůj dech, zvuk nebo vizuální vzor, ​​opakující se pohyb nebo meditaci.

 • Odvážně a agresivně čelit stresor. Odolejte pokušení jakékoliv ignorovat stresor. Místo toho, pečlivě zhodnotí závažnost tohoto problému, aniž by zvětšovací to z poměru. Kromě toho, potvrďte pohled na stresor tím, že mluví s ostatními. Make zvláštní úsilí mluvit s rodinou, přáteli nebo spolupracovníky, kteří se zabývali podobnými zkušenostmi.

 • Udělejte inventuru svých copingových odpovědí. Důvěra je cenný spojenec v boji proti stresu, a staví na vzpomínkách na minulé úspěchy. Recenze úspěchy jste měli s dalšími obtížnými životními situacemi. Připomeňme si některé z konkrétních věcí, které udělal vyrovnat.

 • Přijmout opatření. Zavázat se k rozumnému postupu jak se vypořádat s stresor. Akce je silný stres, redukční. Výzkum ukazuje, tělo snižuje jeho produkci adrenalinu, silný stresového hormonu, když člověk přejde do akce.

 • Udělejte si čas na odpočinek. Alespoň jednou nebo dvakrát denně, mít čas na dekompresi relaxační - snad tím, že poslouchá uklidňující hudby, na procházku, zahradničení, čtení nebo cvičení.

Lékařské Recenzent: Godsey, Cynthia MS, MSN, APRN
Lékařské Recenzent: Lambert, JGMD
Lékařské Recenzent: Lisa Cranwell-Bruce RN, MS, FNP-C
Lékařské Recenzent: Louise Spadaro, MD