Vesint

Hypofýza

Hypofýza je jedním ze žláz s vnitřní sekrecí v těle. To je někdy nazýváno "master žlázy," protože to řídí funkci ostatních žláz s vnitřní sekrecí.

Endokrinní žlázy uvolnění chemické posly (hormony) do krevního řečiště, které mají být prováděny, aby orgánů a tkání v celém těle.

Hypofýzy se nachází ve spodní části mozku. Je malý a je rozdělen do tří částí: předního laloku, střední laloku a zadního laloku. Přední lalok je největší, což tvoří asi 80 procent žlázy.

Přední lalok produkuje následující hormony:

  • Růstový hormon, který ovlivňuje mnoho dalších žlázy

  • Prolaktinu, který stimuluje tvorbu mléka u žen po porodu

  • Adrenokortikotropní hormon, který stimuluje nadledvinky

  • Štítná žláza-stimulovat hormon, který stimuluje štítnou žlázu

  • Luteinizační hormon, který stimuluje vaječníky nebo varlata

  • Folikuly stimulující hormon, který stimuluje vaječníky nebo varlata

Střední lalok produkuje melanocyty, což je hormon, který řídí pigmentaci kůže.

Zadní lalok hypofýzy obchodů a uvolňování antidiuretického hormonu, který zvyšuje vstřebávání vody v ledvinách. Tento lalok také ukládá a uvolňuje oxytocin, hormon, který způsobuje, že děloha na smlouvu, pomáhá zpomalovat krevní oběh v průběhu porodního procesu a způsobí, že mléko téci, když žena prsní kanály.

Hypofýza je úzce podílí na růst, vývoj, rozmnožování a udržování. Hypofýzy dodávky růstového hormonu, který je zodpovědný za růst z před porodem až do konce růstu na konci puberty. Hypofýza určuje časování nástupu puberty a cykloturistiku ženského menstruačního cyklu. Reguluje produkci hormonů štítné žlázy, které řídí celkový metabolismus organismu. To také řídí produkci kortikosteroidů, které pomáhají řídit takové funkce, jako je udržování elektrolytů, krevní tlak, zánětlivé reakce a reakce na stres.