Vesint

Problémy s plodností vzroste u mužů nad 35 let

Muži mohou být méně schopni zplodit dítě s přibývajícím věkem, studie naznačuje. Vědci se podíval na údaje o více než 12.000 párů na klinice plodnosti. Většina z nich byla léčen, protože muž byl neplodný. Pokud byli muži ve věku nad 35, těhotenství sazba byla nižší. Potrat sazba byla rovněž vyšší. HealthDay novinky psal o studii 07.7.2008. Výsledky byly prezentovány na konferenci o reprodukční zdraví ve Španělsku.

Jaká je reakce na lékaře?

Ve své interní lékařství, ženy často mě zeptat, jestli si myslím, že jsou příliš starý na to, mít zdravé dítě. Ženy vědí, že je těžší otěhotnět, zatímco oni stárnou. Oni vědí, že riziko Downova syndromu, zejména se zvyšuje po 35 let.

Nemyslím si, že mužský pacient se mě nikdy nezeptal, jestli on byl příliš starý, aby otci zdravé dítě. Naše společnost se za samozřejmé, že muži mohou otec děti na pokročilé věku. Jsme oslavovat muže, kteří dělají. Kdo neví, že Tony Randall měl dítě na 78 s manželkou, který byl 26?

Tato studie prohlubuje naše znalosti o úloze věku otce a plodnosti. Ukazuje se, že potrat ceny výrazně vzrostly, když otec byl přes 35 let.

Studie se zaměřila na 12.000 párů, kteří byli léčeni pro muže příčin neplodnosti. Při těhotenství došlo, potrat sazby byly vyšší v případě, že otec byl starší.

Výzkumníci nebyli překvapeni, tento efekt. Oni byli, nicméně, překvapen velikostí účinku. Pokud muž byl po 40, potrat činila 35%. To ve srovnání s 10% na 15%, pokud lidé byli mladší než 30 let.

Studie nebyla navržena tak, aby nám řekli, proč k tomu dojde. Nicméně, nejlepší odhad by se, že DNA může být roztříštěné u starších mužů. Tento genetický materiál se provádí ve spermatu. Abnormální spermie může způsobit těhotenství, ale embryo nebo plod může být více pravděpodobné, že potratit.

To je dosud zveřejněná studie. Studie však používá velké množství páry, a data se zdají docela jasné, o této konkrétní otázce.

Jaké změny mohu udělat teď?

Stát se rodičem je obrovský krok pro každého muže či ženy. Všichni lidé by měli být psychicky a fyzicky připraveni před tím, než založit rodinu. Ale pokud jste připraveni a Ujistěte se, že budete mít děti, je to nejlepší, aby zpoždění pro muže nebo pro ženy.

Pro páry, mladší 35 let, je rozumné mít nechráněný pohlavní styk po dobu jednoho roku před poradit od odborníka plodnosti. Pokud jste muž, nebo žena mezi 35 a 40, časový rámec může být odlišná. Pokud těhotenství nedošlo po 6 měsících se snaží, pak je rozumné mluvit s lékařem plodnosti. A konečně, je-li jeden z partnerů je více než 40 let, zkuste nechráněný pohlavní styk déle než 3 měsíce před žádostí o pomoc lékaře.

Existuje mnoho příčin mužské neplodnosti. Ty mohou zahrnovat:

  • Problémy s hormonální

  • Poškození varlat z infekce nebo poranění

  • Abnormální funkce spermií nebo rozvoj

  • Některé lékařské nemoci nebo genetické onemocnění

  • Léky

Neplodnost a potrat zničit páry. Znát fakta a vyhledají lékařskou pomoc ve správný čas může pomoci mnoha lidem cítit radost z tvorby biologickou rodinu.

Co mohu očekávat, že při pohledu do budoucnosti?

Myslím, že můžeme očekávat podrobnější vyhodnocení stárnutí spermií. To nám může pomoci pochopit vědu za těchto zajímavých zjištění. Pro konkrétní příčiny, můžeme najít konkrétní léčby. Výzkum také může být schopen, aby se zabránilo komplikacím neplodnosti léčby, jako je například vícečetných porodů.

Ale je tu ještě něco, co by pomohlo. Mnoho lidí oddálit porod, protože jim chybí sociální a finančních podpor, aby se děti v mladším věku. Jiní cítí, že jejich kariéra bude trpět ve srovnání se svými vrstevníky v případě, že vzít oddechový čas, aby se rodič.

Sociální infrastruktura by mohla být postavena tak, aby podporovaly rodičovství v pozdních 20s a časném 30s. To by jít dlouhou cestu k usnadnění a dokonce vymazat hodně neplodnost. Podporuje může zahrnovat rozšířené rodičovské dovolené, vysoce kvalitní, snadno dostupné péče o děti a univerzální celodenní školka a mateřské školy.

Tyto společenské změny mohou ovlivnit budoucnost stejně nebo více než lékařských zázraků doufáme a očekáváme.