Vesint

Yohimbin (yocon)

Kůra yohimbe rostliny se tradičně používají jako afrodiziakum v Africe. Standardizovaná forma chemické látky extrahované z této rostliny - yohimbin hydrochloridu - se stal prvním FDA-schválené impotence pilulka. Do Viagra přišel na trh, to bylo široce předepsané lékaři. Přesně tak, jak yohimbin práce není znám, ale vědci tušit, že zvyšuje průtok krve do penisu a zabraňuje krev opustit příliš rychle.

Studie yohimbin ukazují, že tolik jak 40% mužů, přičemž to nahlásit zlepšení. Vzhledem k jeho relativně nízkou úspěšností, yohimbin se nedoporučuje jako léčby první linie. Nicméně, mnoho lidí bylo zjištěno, že se stane efektivnější po několika týdnech užívání. Z tohoto důvodu, někteří lékaři stále si myslím, že to stojí za vyzkoušení, pro muže, kteří nemohou užívat Viagru - včetně těch, kteří užíváte léky obsahující nitráty k léčbě onemocnění srdce - jak dlouho jak oni držet se standardní dávkou 5,4 mg třikrát denně. Yohimbin může způsobit nežádoucí účinky - zejména nespavost, ale také zvýšená srdeční frekvenci a krevní tlak, nervozitu, podrážděnost a závratě.

Yohimbe také se prodává jako doplněk, často ve formě čaje, nebo v tabletách. Některé z těchto výrobků nepředepsání obsahují velmi málo yohimbin. Podle Národního centra pro doplňkovou a alternativní medicínu, byly provedeny žádné klinické studie s kůrou nebo jeho extraktu, takže jeho účinnost není znám. To by nemělo být kombinován s některými léky, jako jsou inhibitory monoaminooxidázy (MAO) a krevní tlak drog.