Vesint

Příběh pacienta: překonání inkontinence

Christopher Miller * je realitní agent, který je ženatý a má dva syny. Asi před pěti lety, ve věku 56, pan Miller byl diagnostikován s rakovinou prostaty. Po velké množství výzkumu a konzultací s pěti lékaři, pan Miller se rozhodl, že radikální prostatektomii.

I když se domnívá, že operace úspěšná, v tom, že se zřejmě vymýtit rakovinu, pan Miller bojoval za téměř dva roky překonat přetrvávající inkontinence moči. Pro hodně z té doby, cítil špatně sloužil lékařské komunity. Příběh o tom, jak se nakonec překonal tento problém, může být užitečné pro ostatní muži ve stejné situaci.

* Poznámka redakce: Název tohoto pacienta a některé životopisné detaily byly změněny, aby se zachovala jeho soukromí. Všechny lékařské informace jsou hlásil jim.

Můžete sdílet s našimi čtenáři, co se děje prostřednictvím své mysli, když jste se dozvěděli, jste měli rakovinu prostaty?

Stejně jako kdokoliv jiný, byl jsem překvapen. Nikdy si myslím, že se to stane vám. Největší strach, samozřejmě, je to, že může být život ohrožující. I když jsem věděl, že to je obecně nemoc, která trvá dlouho růst, stále jsem přemýšlel, jak dlouho ještě budu muset žít. Tak jsem si myslel, věci jako: Je moje rodina je stanoveno? Jsou mé finanční záležitosti v pořádku? Budou mé děti budou bezpečné? Budu někdy setkat moje vnoučata?

Samozřejmě, že jsem byl velmi znepokojen mojí ženou. Rádi bychom se vzali 32 roků v tomto bodě, a já jsem starosti, jaký dopad to bude mít na ni. Je to velmi silný a dobrý člověk, a ona zůstala na mé straně každý okamžik času. A že podpora se ukázala být neocenitelná.

Kolik lékařů jste vidět předtím, než učiní rozhodnutí o léčbu?

Pokud si vzpomínám, viděl jsem dva onkologové a tři chirurgy. Oni byli všichni nejlepší doktoři, všichni vysoce doporučeno.

Proč jste se rozhodli pro radikální prostatektomie?

Měli jsme schůzku s radiační onkolog na hlavní fakultní nemocnice. Podíval se na mou anamnézu, pak se podíval se mi do očí a řekl: "Vím, že tě může vyléčit, ale výzkum není na mé straně. Údaje silněji podpoří vaši má operaci." Řekl to v přední části místnosti plné lékařů.

Zde byl muž, který byl radiační onkolog, který říkal: "Možná, že byste měli mít operaci." Takže i když jsem mluvil s ostatními lidmi, myslím, že to bylo opravdu přesvědčivý moment. Moje žena a já jsme hledali lék, a všechny informace, jsme se dostat bylo, že vzhledem k mé soubor okolností, operace byla nejlepší. Takže to byla otázka, kdo se chystá provést operaci.

Líbilo se někdo zmínil aktivní dohled jako jedna z možností?

Oni dělali, ale šklebil se na ni. Samozřejmě, že to bylo před čtyřmi nebo pěti lety. A všechny informace, které jsem stále byl, "Sundejte to z tebe." Dalším faktorem bylo to, že jsem byl dost mladý na to, že lidé říkali, "Podívej, máš dlouhý život žít. Pokud jste byli ve svých 70. letech, mohlo by to být o něčem jiném."

Líbilo se lékaři radí vám o možných komplikacích po operaci?

Všichni vysvětlil, že bych mohl rozvíjet impotenci nebo inkontinence později. Jedním z důvodů, proč jsem nakonec zvolil chirurga jsem udělal, bylo proto, že výskyt komplikací, že uváděné byly nižší než ostatní. " Opravdu věřil, že to tam bylo méně než 1% šance, že bych měl problém s inkontinencí, a 30% šance na impotenci.

A bylo to, že rozhodujícím faktorem ve vašem výběru?

Absolutně. Myslím, že tady byly všechny velké zbraně v městě, a jeho čísla vypadalo jako nejlepší. Také jsem požádal kolem. A zpětná vazba byla, "Má velké ruce." Věděli jsme, že jeho noční způsob odešel hodně být požadovaný, ale myslel jsem si, "Kdo potřebuje chování k pacientům? Řekněme si to nejlepší osoba, s těch nejlepších rukou, a pojďme to udělat." A to je, jak jsme ho vybrali.

Tabulka č. 9: impotence a inkontinence

Uváděné statistické údaje o pravděpodobnosti vzniku impotence nebo inkontinence po léčbě rakoviny prostaty se velmi liší, jak je ukázáno níže uvedenými rozsahy.

Postup

Procento mužů, kteří se mohou vyvinout impotence

Procento mužů, kteří se mohou vyvinout inkontinence

Radikální prostatektomie

30% -70%

2% -15%

Zevní radioterapie

30% -70%

1% -2%

Brachyterapie

30% -50%

Jak se operace jít? a když to stalo se zjevné, že může trvat déle zotavit, než jste byli vedeni k víře?

Operace proběhla v pořádku. Vrátil jsem se velmi rychle pracovat, a v mnoha ohledech jsem se cítil v pohodě. Byl jsem inkontinentní bezprostředně po operaci, ale já jsem byl veden k přesvědčení, že tento problém by se srovnat sám se během několika týdnů či měsíců. Ale to se nestalo.

Věděli jste, podělte se o své obavy o inkontinenci s vaším lékařem?

Udělal jsem během následných návštěv po operaci. Asi jsem ho navštívil třikrát až čtyřikrát během prvních šesti měsíců po operaci. Řekl mi, že problém bude lepší, a za první měsíc nebo dva, jsem věřil, že. Ale jak šel čas, nic se stále lépe.

A nezdálo se starat. V typickém návštěvy, čekal jsem půl hodiny nebo hodinu, aby ho doslova pět minut a pak se přesunul na další osobu. Tak jsem to nakonec vzdal se na něj.

Mohl byste říci našim čtenářům více o problémech jste dochází?

Neměl jsem žádný problém v noci, a myslím, že pro většinu lidí je to ten případ. Ale když jsem vstal, byl jsem procházel kdekoli ze čtyř na pět polštářky den. Použil jsem vysoce absorpční podložka, která svázané kolem mých boků na obou stranách, a já bych to změnit celý den. Snažil jsem se dělat Kegel cvičení, kontrolovat tok, ale nic nefungovalo. Byl jsem v průšvihu. Jsem aktivní člověk. Bylo to trapné, a to byla poslední věc, kterou jsem chtěl zabývat. (Poznámka redakce: Další informace naleznete v části "Kegel cvičení.")

Kegel cvičení

Síla a pořádná akční vašich svalů pánevního dna jsou důležité pro udržení kontinence. Zde je návod, jak provést základní pánevní svalové cvičení, pojmenovaný pro Arnold Kegel, lékař, který jako první vyvinula,:

 1. Předstírat, že se snažíte, aby se zabránilo průchodu plynu. Budete se cítit kontrakci více vzadu než vpředu, jako byste se stahují anální oblasti palců

 2. Praxe jak krátké kontrakce a uvolňuje a ty delší (postupně zvyšuje sílu kontrakce a drží ji na vašem maximálně po dobu až 10 sekund).

 3. Opakujte několikrát, několikrát denně.

Byla impotence problém?

Zapomeňte na sex! To bylo to poslední, co v mé mysli během tohoto období. Věděl jsem, že jsem se vypořádat s problematikou inkontinence jako první.

Takže to, co jsi udělal?

Asi po roce čekání na to, aby se lépe, jsem konzultoval s jiným lékařem. Doporučil postup popruh. Rozhodl jsem se zkusit to, aby zjistil, jestli to bude dělat rozdíl. To byla moje druhá chyba. Byla to velmi obtížná operace, složitější, než radikální prostatektomie.

Už druhá operace zmírnit vaše inkontinence?

Ne, všechno bylo v podstatě stejný. To bylo zklamání. Poté, co jsem řekl kamarádovi o všech mých neštěstí, navrhl jsem zeptat mají umělý svěrač vložen. Slyšel, že byl velmi úspěšný. Udělal jsem konzultovat jeden chirurg o tom, ale on neudělal mnoho z těchto operací.

Tak jsem byl na večeři, asi rok a půl poté, co jsem poprvé vytvořil inkontinence, a já jsem mluvil s ženou, jejíž manžel byl prostaty chirurg, který zemřel. A řekl jsem jí o svém dilema. Dala mi jméno a číslo jednoho z kolegů, svého manžela, a řekl mi, používat její jméno, když jsem mu volala. Tak jsem to udělal.

Když jsem se s ním setkal, vysvětloval umělého svěrače postup se mnou a mou ženou. Byl jsem okamžitě pohodlně s ním. Ten provedl operaci. A musím říct, že se to změnilo celý můj život k lepšímu. Pořád nosí velmi malý polštářek, jen v případě, že je únik, kdy jsem se ohnout určitým způsobem, nebo zvednout něco, jen tak pro ochranu více než cokoli jiného. A já jsem s ním velmi spokojený.

Tabulka č. 10: Chirurgické možnosti inkontinence po radikální prostatektomii

Pokud jste zkušený trvalé a obtěžující inkontinence po radikální prostatektomii, dokonce i po 6 až 12 měsících se snaží konzervativní opatření, jako jsou Kegel cvičení, to může být čas, aby zvážila operaci. Současné možnosti a míra úspěšnosti jsou shrnuty níže, založený na nedávném článku přezkoumání v Current Opinion in Urologická klinika (viz "Další informace: močová inkontinence"). Uvědomte si, že mnoho z těchto studií citované jedná o malé množství lidí.

Druh postupu

Míra úspěšnosti

Komentáře

Umělý svěrač

Chirurg umístí manžeta naplněné tekutinou kolem močové trubice a malé čerpadlo v šourku. Manžeta zabraňuje moči z úniku do člověk vytlačuje čerpadlo, uvolňuje tlak na močovou trubici a umožňuje odtok moči (viz obrázek 4).

 • Ve studii, která zahrnovala 47 mužů, kteří byli sledováni v průměru tři roky, 87% uvedlo znovunabytí kontinence.

 • Ve stejné studii, 95,7% mužů uvedlo, že byli spokojeni s provozem.

 • 23,4% mužů vytvořil nějaký druh komplikace, nejčastěji mechanickou poruchu nebo infekci.

 • 25,5% mužů vyžaduje nějaký druh následné operaci pro nastavení zařízení do pěti let.

 • Považována za zlatý standard léčby pro těžkou inkontinenci moči po operaci prostaty rakoviny.

 • To může trvat 4-6 týdny léčit po operaci, při které čerpadlo nelze aktivovat.

 • Možné komplikace patří infekce, narušení tkáně kolem implantátů, a poruše zařízení.

 • Další nastavení operace může být nezbytné.

Objemová činidla

Objemové činidlo je vstřikována do tkáně kolem močové trubice, tak, že je užší, a uzavře snadněji.

 • 17% mužů se stal zcela kontinent v jedné dlouhodobé studii, a zůstal tak v průměru asi 11 měsíců.

 • Ostatní pacienti v této studii užili nějakou míru reliéfu pro průměrně šest měsíců.

 • V další malé studii, hodnotící injekce uhlíkových mikrokuliček v osmi mužů, žádný z nich se stali zcela kontinent.

 • Kolagen se nejčastěji používá jako plnidlo.

 • Tento postup lze provést ambulantně.

 • Po injekci může dojít k podráždění na den nebo dva, kdykoliv budete močit.

 • Úspěch může časem klesat jako objemová činidla (zejména kolagen) se vstřebávají do těla.

 • To lze nejlépe chápat jako dočasné opatření, nebo jako doplněk pro muže, kteří nemohou podstoupit invazivní chirurgie.

Bulbourethral popruh chirurgie

Chirurg provede řez mezi šourku a konečníku a nainstaluje podpůrný závěs pod a kolem močové trubice, ukotvení na každé straně pánevní kosti. Umístěním tlak na močovou trubici, popruh pomáhá udržet moč, až vyplní močového měchýře.

 • V jedné studii zahrnující 71 mužů, kteří odpověděli na dotazník po operaci, 36% získalo kontinenci (jak je naznačeno tím, že museli použít absorpční podložky), zatímco 68% používá jednu nebo dvě vložky denně.

 • Další studie, zahrnující 36 mužů následoval o rok, ve srovnání dva typy smyček. Bylo zjištěno, že 56% mužů, kteří dostávali vepřovice smyčku znovu kontinence, zatímco 87% z těch, kteří obdrželi silikon-mesh praku udělal.

 • Třetí studie, zahrnující Dacron nebo polypropylen-mesh závěs, podílí 30 mužů a zjistil, že 66,7% získal kontinence.

 • Několik typů vázacích postupů existují, ale to je stále nejčastější.

 • Popruhy jsou vyrobeny z různých druhů materiálů, jako je například kolagen, nebo silikonového mesh.

 • Chirurgie je náročné a může zahrnovat transplantaci pacientovy vlastní tkáně podporovat závěs, čímž se pooperační komplikace a nepohodlí.

 • Komplikace mohou zahrnovat infekce, nepohodlí, a posun od inkontinence pro potíže s močením.

Mohl byste vysvětlit, jak přesně to funguje?

Chirurg vloží malé čerpadlo v šourku, který je připojen k svěrače manžetou a malý balónek se nachází v blízkosti pupku (viz obrázek 4). Když cítím potřebu močit, jdu na záchod, a já jsem zmáčknout čerpadlo v mém šourku s jednou rukou. Stiskem čerpadlo, jsem deflaci tuto manžetu, a tlak přijde močové trubice. Takže v tomto bodě jsem schopen se vymočit. Pak asi 35-40 sekundy později, balónek naplní zpět. Do té doby jsem skončil s močením, nebo pokud nemám, já to znovu.

Obrázek 4: Artificial sphincter

Umělý svěrač

Umělý svěrač je chirurgicky implantován zařízení s tří hlavních složek. Nafukovací manžeta obklopuje močovou trubici, při nafouknutí, zabraňuje úniku moči z močového měchýře ven (viz A). Regulace tlaku balón implantuje do podbřišku zajišťuje, že manžeta zůstane nafouknutý, dokud je čas močit. V tomto bodě, člověk vytlačuje čerpadlo se nachází v šourku, který vyfoukne manžetu natolik, že moč může proudit (viz B). Manžeta pak reinflates na jeho vlastní.

Jste si vědomi tohoto materiálu v šourku, když jste ji nepoužíváte?

Ne, pokud jsem pocit, že se mé ruky. Nemůžu chodit, cvičit, dělat všechno, co jsem normálně dělat, a já necítím to. Jedním z úkolů je jízda na kole, protože budete potřebovat plochý sedadlo tak, aby vaše váha je lépe rozložit, spíše než koncentrovaná ve středu. Tak jsem se získat další sedadlo pro mou kole. Ale můžu jít ven a hrát fotbal se svými chlapci. Můžu dělat, co chci dělat.

Jaká byla obnova z této operace, jako je, v porovnání s ostatními, které jste měli?

Bylo to asi čtvrtina stejně tvrdě jako ostatní dva. To nic nebylo. Šel jsem dovnitř Myslím, že jsem zůstal přes noc. A pak jsem byl zpátky v práci v den nebo dva.

Co potenci? Nemluvili jsme o tom ještě.

Poté, co jsem se zabýval problematikou inkontinence, kdy jsem cítil, že jsem byl 98% zpět do normálu, pak bych mohl opravdu soustředit na sexuální části. Nemohl jsem až do tohoto bodu.

Nejsem si úplně bezmocný. Jsou chvíle, kdy můžu mít pohlavní styk bez pomoci jakékoliv chemikálie. Ale musím říct, že to pomůže.

Vy jste se snažil erektilní dysfunkce drog?

Ano, ale já nejsem "feťák" typ člověka. Pokud chceme jít touto cestou, což je velmi užitečné, pokud jde o vytváření větší pevnost, to znamená brát pilulky a plánování dopředu. Sex je již podnět-of-the-moment.

Pro mě je největší změnou je, že se zabývá toto vše umožnil mou ženu a mě se zaměřily náš sexuální život. A myslím, že jako člověk, si tak nějak myslím, že je to všechno o tom, že těžké a být vzhůru, a myslím, že to, co se stalo, je, že jsem se mohl více zaměřit na jinou osobu, kterou jsem možná nebyla dělá jako dobře před touto operací. Je vyrobeno náš sexuální vztah hlubší a silnější.

Vzhledem k tomu, že vám dal příležitost hovořit o tom, co?

Ano. A někdy, jak jsme dělali věci, nemusí být nutně nejlepší způsob. Tak to mi dal čas přemýšlet o tom, jak se liší a být více promyšlené, a já si myslím, že hraje to dobře pro mou ženu.

Močová inkontinence: Common a perzistentní

Ačkoli většina hlášeny statistické údaje o výskytu močové inkontinence po radikální prostatektomii pro karcinom prostaty naznačují, že problém postihuje 2% -15% mužů (viz tabulka 9), to je pravděpodobné, že podhodnocení problém. Muži se často zdráhají zmínit problém s jejich lékaři, nebo jako pana Millera případě, zjistí, že jejich lékaři nemají na to zeptat. Dalším problémem je, že poměrně málo studií zkoumalo, jak dlouho inkontinence moči přetrvává a jaký podíl mužů postižených hledat zásahy, jako pan Miller udělal.

Jedna studie, které poslal pravidelné průzkumy na 279 pacientů, aby aktivně usilovat o jejich reakce před a po léčbě rakoviny prostaty, která byla zveřejněna v časopise Journal of Clinical Oncology, zjistil, že tři měsíce po operaci, 58% mužů hlášeno na sobě absorpční polštářek v předchozím týdnu, a po 12 měsících po operaci, 35% uvedlo, pomocí klávesnice v předchozím týdnu. Vyšetřovatelé také požádal o úniku moči, za předpokladu, že někteří lidé byli pomocí absorpčních podložek jako ochranné opatření, ale nemusí být unikající moč na pravidelném základě. Zjistili, že tři měsíce po operaci, 24% mužů hlášeno úniku moči "hodně" v předchozím týdnu, a po 12 měsících, 11% bylo stále ještě dochází k problému. Tyto výsledky potvrdily předchozí studie, prováděné na retrospektivním základě (ptát mužů vyvolat nějaký problém, spíše než oznamte to, jak k ní došlo), která zjistila, že 31% až 40% mužů, a to buď na sobě ochranné podložky nebo zkušený únik moči.

Větší studie, hlášeny v poslední době ukazují, že problém inkontinence moči často přetrvává po operaci pro karcinom prostaty. Například, analýza výsledků 1291 mužů, kteří podstoupili radikální prostatektomii, zveřejněné v věstníku Evropské Medical Association, zjistil, že 8,4% zůstal inkontinentní 18 měsíců nebo déle po operaci. Další studie 901 mužů léčených operací, zveřejněné v časopise Journal of National Cancer Institute, zjistil, že 14% až 16% byli inkontinentní pět let po léčbě. Konečně, analýza Medicare tvrdí, záznamy o 11.522 mužů, kteří podstoupili radikální prostatektomii, publikované v New England Journal of Medicine, zjistil, že v závislosti na věku, kdekoli od 18% do 24% mužů i nadále zažít inkontinence více než jeden rok po operaci, a 7% na 9%, hledal nějaký druh nápravné procedury, jako je například umístění umělého svěrače.

Rubem je, že většina mužů, kteří podstoupí léčbu rakoviny prostaty znovu kontinence. A dokonce i muži, kteří se stanou inkontinentní jsou ochotni připustit, že důsledky, protože váží všechna rizika a přínosy léčby rakoviny. Chcete-li číst tyto studie sami, naleznete v části "Další informace:. Močová inkontinence"

Vědět, co děláte nyní, jakou radu můžete poskytnout lidem, kteří se chystáte být čtení tohoto příběhu?

Myslím, že budete muset najít lékaře, který vám poskytne správné informace. Bolest pro mě byla nutně, že jsem vytvořil inkontinence. Jen jsem si přál můj původní chirurg byl více ke mně upřímný. A já bych poradit s jinými muži, které opravdu potřebujete zpochybňovat čísla týkající se vedlejších účinků. A pokud vědí, že jít na operaci, že pravděpodobnost komplikací je vysoká, pak na to připraveni.

Co nemohu pochopit, protože chirurgové byli předvádění proastatektomie několik let, proto informace o inkontinence a impotence není přesnější. K dispozici jsou informace, které jsou k dispozici, ale není to pravda. Je to škoda. Není to správné.

Samozřejmě, že v typickém kancelářském návštěvy, někdy lékař nemůže vyřešit všechny tyto problémy.

Ale můj lékař se ani nezeptal. A kde mám skončit na jeho statistické mapě? Myslím, že urologové muset začít zabývající se touto problematikou.

Pro více informací: Močová inkontinence

Begg CB, Riedel ER, Bach PB, et al. Rozdíly v nemocnosti po radikální prostatektomii New England Journal of Medicine 2002;. 346:1138-44. PMID: 11948274.

Klingler HC, Marberger M. inkontinence po radikální prostatektomii: Chirurgické možnosti léčby Current Opinion in urologie 2006; 16:60-4.. PMID: 16479205.

Potosky AL, David WW, Hoffman RM, et al. Pět-rok Výsledky po prostatektomii nebo radioterapii karcinomu prostaty: Rakovina prostaty Výsledky studie Journal of National Cancer Institute 2004; 96:1358-67.. PMID: 15367568.

Stanford JL, Feng Z, Hamilton AS, et al. Močový a pohlavní funkce po radikální prostatektomii klinicky lokalizovaného karcinomu prostaty:. Rakovina prostaty Výsledky studie věstník Evropské lékařské asociace v roce 2000; 283:354-60. PMID: 10647798.

Talcott JA, Rieker P, Clark JA, et al. Příznaky pacienty hlášené po primární terapii pro raně rakoviny prostaty: výsledky prospektivní kohortové studii Journal of Clinical Oncology 1998; 16:275-83.. PMID: 9440753.