Vesint

Mnoho testů pomáhat erektilní dysfunkce diagnózu

Teď, když léky mohou úspěšně léčit většinu mužů s erektilní dysfunkcí, mnoho kdysi rutinní diagnostické testy jsou používány pouze tehdy, když lékař podezření, že pacient má základní problém, který vyžaduje dodatečné zpracování.

Testy hormonu. Kontrola hladiny testosteronu používají jako jeden z prvních testů objednaných u mužů s erektilní obtíže, ale to bylo předtím, než lékaři si uvědomil, že nedostatek testosteronu byla zřídka zdroj problému. Nyní, hormonální vyšetření se provádí u mužů, jejichž zdravotní zkoušky naznačují problém s endokrinní a pro ty, kteří zažili ztrátu sexuální touhy.

Váš lékař může také chtít zkontrolovat hladinu prolaktinu (hormonu hypofýzy, který může blokovat účinek testosteronu), nebo štítná žláza-stimulovat hormon (dobrým indikátorem štítné nebo hyperaktivní štítné žlázy). Tyto testy také používají jako samozřejmost, ale jsou nyní provádí pouze tehdy, pokud Váš lékař myslí, že byste mohli mít hormonální nedostatek nebo nerovnováha.

Testy průtok krve. Barevné duplexní Doppler ultrazvuk, zobrazovací techniky, může odhalit problémy s průtokem krve tepnami a žílami penisu, jako je žilní únik. Novější verze, tzv. penilní Doppler, může být provedeno v ordinaci lékaře. Pokud jste se snažil léky na erektilní dysfunkce, ale nebyly z nich byl milý, může lékař aplikovat prostaglandin, mastnou kyselinu, která Rozšiřuje cévy, do penisu, aby zjistil, jestli to způsobuje erekci. Pokud ano, je tu dobrá šance, že budete reagovat na jeden nebo více injekčních léků používaných k léčbě erektilní dysfunkce (viz "injekce").

Noční testy tumescence. Pokud je to jasné, zda vaše erektilní potíže mají psychologické nebo fyzické příčiny, může Váš lékař navrhnout noční zkoušky penisu tumescence. Psychologické faktory vstupují do hry, když se snažíte dosáhnout nebo udržet erekci. Ale psychika nemá vliv na noční erekce, které vznikají nedobrovolně během spánku. Fyzikální příčiny vliv na oba druhy erekce.

Existuje několik způsobů, jak testovat na noční erekce. Zdravotnické prostředky mohou být připojeny k penisu sledovat jeho obvodu nebo jeho tuhost po celou noc. Low-tech alternativou je razítko zkouška poštovné. Jednoduše vložte proužek poštovních známek kolem vašeho penisu před ulehnutím do postele. Pokud se pás přestávky od rána, co jste měl alespoň jeden noční erekci. To potvrzuje, že erekce je fyzicky možné, a naznačuje, že potíže jste s je pravděpodobně způsobeno psychickými problémy.