Vesint

Bylinné léky na erektilní dysfunkce může udělat více škody než užitku

Upozornění o alternativních terapií

"Zlepšit svůj sexuální život" - to je jedna z nejrozšířenějších slibů výrobci bylinných přípravků a potravinových doplňků. Ale může skutečně splnit ten slib? Můžete se rozhodnout, vyzkoušet některý z těchto léků na předpokladu, že to nemůže ublížit, a může dokonce pomoci, ale existují důvody k opatrnosti.

Alternativní terapie, které jsou údajně zlepšit mužskou sexuální život patří vitamin E a zinek, ženšen, arginin, Saw Palmetto, Muira puama, a ginkgo biloba, stejně jako dva hormony, melatonin a DHEA. Ale protože tyto látky nebyly studovány vědecky pro erektilní dysfunkce, jejich účinnost zůstává neprokázané. Také v otázce je jejich bezpečnost, zejména pokud užíváte některý z nich ve velkých dávkách nebo několik týdnů nebo měsíců. L-arginin, prekurzor oxidu dusnatého, chemického posla účastní procesu erekce, se prodává ve formě tablet jako alternativní lék na erektilní dysfunkce. Nicméně, studie o možných výhodách L-argininu k léčbě srdeční záchvat, kteří přežili byla předčasně ukončena, když nahlédnout na prvních údajů ukázala šest úmrtí mezi dobrovolníky přiřazených k L-argininu ve srovnání s žádným ve skupině s placebem. Takže muži - zejména ty s rizikem srdečního onemocnění - by se měli vyvarovat těchto doplňků.

Mnoho bylin jsou zdravotně účinné látky, i když FDA neupravuje jejich použití a dávkování. To, že jsou k dispozici na přepážce, neznamená, že jsou neškodné. Například, podle National Institutes of Health, DHEA může zvýšit riziko vzniku rakoviny a vést k poškození jater i při přijata na krátkou dobu.

Kromě těchto problémů, léčbě erektilní dysfunkce na vlastní pěst může být nebezpečné, protože problém může být příznakem vážné nemoci, jako je cukrovka nebo srdeční choroby. Takže i když alternativní lék Zdá se vám, riskujete k oddálení diagnózy a léčbu potenciálně život ohrožující zdravotní onemocnění. Pokud se rozhodnete vyzkoušet alternativní terapie, informujte svého lékaře, aby on nebo ona může být upozornění na možné vedlejší účinky nebo interakce s jakýmikoli jinými léky užíváte.