Vesint

Metabolický syndrom

Metabolický syndrom

Metabolický syndrom je skupina rizikových faktorů, které mohou vás větší pravděpodobnost vzniku některých zdravotních chorob, včetně srdečních chorob, mrtvice a cukrovky. Přečtěte si více o metabolickém syndromu ›

Metabolický syndrom a pre-diabetes

Jedním z charakteristických rysů metabolického syndromu je zvýšená hladina glukózy v krvi. To může být také příznakem pre-diabetes. Máte-li pre-diabetes, riziko vzniku plnohodnotné zvýšení diabetes. Vaše šance na vzniku onemocnění srdce a mozkové mrtvice jde nahoru, taky. Dobrou zprávou je, že můžete pomoci kontrolovat a případně zvrátit pre-diabetes tím, že některé základní změny životního stylu.

Přečtěte si více o metabolickém syndromu a pre-diabetes ›

Hrozba metabolického syndromu

Metabolický syndrom je shluk rizikových faktorů, které výrazně zvyšuje riziko pro onemocnění srdce a diabetes mellitus 2. typu.

Rizikové faktory

Mezi základní příčiny, které vedou k rozvoji metabolického syndromu jsou obezita a inzulínová rezistence. Podle Evropské College of Cardiology, tyto rizikové faktory tvoří syndrom:

  • Vysoká hladina triglyceridů, více než 150 mg / dl
  • Nízká hladina HDL ("dobrého") cholesterolu pod 40 mg / dl u mužů a 50 mg / dl u žen
Přečtěte si více o hrozbě metabolického syndromu ›

Souvislost mezi chorobou srdeční a metabolický syndrom

Metabolický syndrom je skupina rizikových faktorů, které mohou vás větší pravděpodobnost vzniku některých zdravotních onemocnění. Mezi ně patří srdeční choroby, mrtvice, a diabetes. Obezita, nedostatek fyzické aktivity, a genetika může hrát roli v tom, zda někdo vyvíjí metabolického syndromu. Stejné faktory přispívají k onemocnění srdce. Tvorba pozitivní změny životního stylu může pomoci postarat se o metabolického syndromu a spravovat onemocnění srdce.

Přečtěte si více o souvislosti mezi chorobou srdeční a metabolický syndrom ›

Metabolický syndrom staví mládež v ohrožení

Váš lékař může řekli jste zhubnout a sledovat vaši hladinu cholesterolu. Nyní může vaše dítě doktor se ho varuje, aby učinili totéž.

Důvod? "Syndrom X", nebo metabolický syndrom. Metabolický syndrom je název pro cluster rizikových faktorů souvisejících s metabolismem těla, která může vést ke zdravotním problémům dolů na silnici, včetně zvýšeného rizika kardiovaskulárních onemocnění, onemocnění ledvin a diabetes mellitus 2. typu. Skupina rizikových faktorů tzv. metabolický syndrom se zdá, že je nejčastější u lidí, kteří mají abdominální obezity. Odhaduje se, že 8-9 procent dospívajících ve věku 12 až 19 mají metabolický syndrom a rychlost zdvojnásobila v posledních dvou desetiletích.

Naučte se, jak metabolického syndromu klade mládež ohrožené ›

Mohl by jste metabolický syndrom?

European Heart Association (AHA) uznává metabolický syndrom jako problém rostoucí obavy, a to zejména pro ty, kteří více než 60 let. Výzkum naznačuje, že více než 47 milionů lidí si to. Protože populace Evropy stárne, a proto, že prevalence metabolického syndromu se zvyšuje s věkem, AHA odhaduje, že metabolický syndrom brzy stane hlavním rizikovým faktorem pro kardiovaskulární onemocnění, před kouřením cigaret. Zvyšující se míra obezity je také myšlenka být příbuzný k narůstajícím výskytem metabolického syndromu.

Zjistěte si, zda byste mohli mít metabolický syndrom ›