Vesint

Metabolického syndromu klade mládež v ohrožení

Váš lékař může řekli jste zhubnout a sledovat vaši hladinu cholesterolu. Nyní může vaše dítě doktor se ho varuje, aby učinili totéž.

Důvod? "Syndrom X", nebo metabolický syndrom. Metabolický syndrom je název pro cluster rizikových faktorů souvisejících s metabolismem těla, která může vést ke zdravotním problémům dolů na silnici, včetně zvýšeného rizika kardiovaskulárních onemocnění, onemocnění ledvin, a typu 2 diabetes. Skupina rizikových faktorů tzv. metabolický syndrom se zdá, že je nejčastější u lidí, kteří mají abdominální obezity. Odhaduje se, že 8-9 procent dospívajících ve věku 12 až 19 mají metabolický syndrom a rychlost zdvojnásobila v posledních dvou desetiletích.

Metabolického syndromu byla studována u dospělých, ale lékaři si myslí, že dospívající, kteří mají to také čelí vysokému riziku pro časným nástupem diabetu typu 2 a onemocnění srdce. Podle National Heart, Lung, and Blood Institute, metabolický syndrom existuje, máte-li tři nebo více z následujících akcí:

  • Abdominální obezita (obvod pasu větší než 40 cm u mužů a více než 35 palců pro ženy)

  • Vysoké hladiny triglyceridů (150 mg / dl nebo vyšší)

  • Nízké hladiny lipoproteinů o vysoké hustotě (méně než 40 mg / dl u mužů a méně než 50 mg / dl u žen)

  • Vysoký krevní tlak (130/85 nebo vyšší)

  • Vyšší než normální hladiny glukózy v krvi nalačno (údaj z inzulínové rezistence)

Tyto faktory jsou ve vzájemném vztahu, když obezita se zdá být významným faktorem: větší obezita, tím větší je riziko vzniku metabolického syndromu. Nadváhou děti a dospívající jsou definovány jako na nebo nad 85. percentilem pro body mass index (BMI), v souladu s evropskou obezity asociace. Obézní děti a dospívající jsou na nebo nad 95 percentilem BMI.

Osoba, která je obézní a sedavý je vyšší riziko rozvoje úrovní odporu a vysoký cholesterol inzulínu v těle - zvyšuje hladinu LDL cholesterolu a triglyceridů a snížení HDL. Vysoká hladina cholesterolu v krvi jsou rizikovým faktorem pro kardiovaskulární onemocnění a mrtvice. Inzulínová rezistence může také vést k vysokému krevnímu tlaku a typu 2 diabetes.

Metabolický syndrom může být zpomalen, pokud zachyceny včas. Změny životního stylu může dokonce zastavit. Nejúčinnější změny jsou snížení hmotnosti a zvýšení fyzické aktivity. Jen ztrácí 5 až 10 procent své tělesné hmotnosti může pomoci.