Vesint

Cvičení pro vážně nevhodné

Byl jste z formy předtím, ale tentokrát je to vážné. Nemůžete chodit po místnosti, aniž by se rozzlobí a potáhne. Vaše ruce unaví vybalení tašku potravin. Vy nesete více nadměrné tělesné hmotnosti. A nemůžete si vzpomenout, kdy jste naposledy dostali nějaké skutečné cvičení.

Pokud sami vidět na tomto obrázku, máte důvod k obavám. Ty mohou být jednoduše nevhodné nebo mohou mít základní onemocnění nemocí, které okrást o výdrž. Před blížící se cvičební program, obraťte se na poskytovatele zdravotní péče. Pokud se ukáže, že jste prostě nevhodné, je na čase začít fitness program. Jako nevhodné vás okrádá o kvalitě a radosti ze života. Sedavý životní styl i vám dává na riziko závažných onemocnění a předčasné smrti.

Výhody cvičení

Platí to i naopak. Pravidelné cvičení může výrazně zlepšit kvalitu vašeho života, snížení rizikových faktorů a zvrátit průběh některých onemocnění.

"Můžete využít významné výhody, i když je váš gauč, brambor životní styl již začala vybírat svou daň," říká Wayne Miller, Ph.D., cvičení věda specialista ve Washingtonu, DC "úkolem je rozvíjet postoje a dovednosti aby vykonávat pokračující část svého života. "

To vyžaduje odhodlání a organizace, a to i pro ty, kteří jsou v relativně dobrém stavu nebo mírně aktivní. Pokud jste vážně nevhodné, bude práce zřejmě bude těžší.

Například:

  • Budete se muset vymanit z měsíců nebo let se sedavým návyky a začít vidět sami sebe jako aktivní osoby, možná poprvé.

  • Můžete také základní zdravotní problémy spojené s dlouhodobou nečinností, jako je extra váhu, vysoký krevní tlak, problémy s cirkulací, nebo diabetu. Předtím, než začnete jakoukoliv fitness aktivity, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče, zda máte nějaké zdravotní onemocnění, které by mohly mít vliv vykonávat. "Pokud máte k základní zdravotní onemocnění, je důležité, aby si to pod kontrolou," říká Dr. Miller. Pokud máte cukrovku, například, naučit se sledovat hladinu glukózy v krvi a provést potřebné dietní úpravy před a po činnosti. Pokud máte vysoký krevní tlak, ujistěte se, že váš krevní tlak reaguje normálně vykonávat.

  • A samozřejmě, pokud jste vylezl na kopec ve chvíli, budete pravděpodobně muset jít pomalu na první a vzít nějaké přestávky na cestě.

"Jen to, co se dá," naléhá Kathie Davis, výkonný ředitel San Diego-založené IDEA, zdraví a fitness asociace Fitness profesionálové. "Když jste teprve na začátku, každá činnost je lepší než nic. Co je důležité je vybrat aktivity, které baví a zůstat s nimi."

Připravte se na úspěch

"Chcete-li zvýšit své šance na dlouhodobý úspěch a snížit rizika, být dobře informováni dříve, než začnete váš cvičební program," říká Dr. Miller. "Buďte realističtí o tom, co chcete dosáhnout, a aby se vážně závazek, jak to udělat."

Zde jsou některé strategie:

  • Stanovených cílů. Podívejme se, co zdravotní výhody byste chtěli dosáhnout: nižší krevní tlak, zvýšené kardiovaskulární kondice, zdravější složení těla (více svalů, méně tuku). Rozhodněte se se svým lékařem, nejlepší způsob, jak zmapovat si své pokroky.

  • Buďte realističtí. Získejte čipové o tom, co cvičení může udělat pro vás, a jak rychle. Obecně platí, že za každý rok jste byli sedavé, to trvá jeden nebo dva měsíce cvičení, aby se na to, co jste ztratili ve fitness.

  • Pokud je to možné, začít s profesionální. Alespoň na začátku, že je důležité pracovat s trenérem nebo fyzioterapeutem, který je si vědom své nemoci a kteří vám mohou pomoci vytvořit bezpečné a efektivní program. Pokud máte základní zdravotní problémy, by měly pomoci sledovat účinky cvičení a provést potřebné úpravy.

  • Dejte fitness popředí. Jakýkoliv program, který závisí na vás ranní vstávání nebo holení čas od jiných činností, je nepravděpodobné, že vydrží. Místo toho, najít něco, co jste ochotni se vzdát, jako je sledování, že noční herní show, nebo si domácí cvičební zařízení a cvičení, když se budete dívat na noční herní show.

"Myslíš, že cvičení jako každý jiný dlouhodobý vztah. Potřebuje a zaslouží skutečný kvalitní čas," říká Dr. Miller. "Chcete, aby se vešly cvičení do vašeho života, nemačkejte ho dovnitř"