Vesint

Je bariatrické chirurgie pro vás?

Čas od času, se přítel nebo kolega mě zeptal, co si myslím o bariatrické chirurgie. Dříve se často nazývá "žaludek sešívání," procedura provádí nyní je více pravděpodobné, že žaludeční bypass nebo lap-band chirurgie. Příliš často, ty žádají o tom zjevně nejsou vhodné kandidáty na této chirurgické metody, které mohou vést ke značné ztrátě hmotnosti. Existují mylné představy o tom, co to je a co život bude vypadat potom.

Myslím, že neexistuje žádný způsob, jak se správně připravit někoho o závažnosti tohoto typu operace a životních změn, které budou následovat.

Mýtus

Největší mýtus je, že bariatrické chirurgie bude snadné, jak zhubnout a udržet ji. Příklady Celebrity úspěšné hubnutí, Carnie Wilson a Al Roker, jdou inzeráty, jak by mohl vypadat poté, co operaci. To je bariatrické chirurgie vypadat jako plastické chirurgie nebo více zúčastněných kosmetické procedury.

Ale pravdou je, že tato operace je mnohem vážnější, než Plastika břicha. To je velký chirurgický výkon, někdy seče střeva a přeskupit ji. A co vy nevidíte za úsměvy těch, kteří měli to udělat, jsou velké změny, které oni měli dělat ve svém jídelníčku a životního stylu.

Reality

Realita o bariatrické chirurgie je, že váš život už nikdy nebude stejný. Ty budou omezeny na jíst malé porce, protože malé velikosti žaludku po operaci. Můžete také mít průjem a potíže absorbovat důležité živiny. Až na malé, ale přesto o nebezpečí smrti, rizika operace zahrnují potenciálně závažné infekce v břiše, problémy s hojením ran, a kýly.

Bariatrické chirurgie zahrnuje dva hlavní typy. Každý typ v podstatě zahrnuje kácení velikost žaludku. Lap-band je nejjednodušší typ operace, které v některých případech je reverzibilní. Nicméně, to může být méně úspěšný, pokud jde o hubnutí. Žaludeční bypass chirurgie zahrnuje kácení velikost žaludku, můžete použít a přesměrování části střeva.

Kdo je vhodná?

Pravdou je, že bariatrické chirurgie by měla být použita pouze ve vybraných případech. V National Institutes of Health vytvořila pokyny pro bariatrické chirurgie na základě dostupných důkazů studie. Většina poskytovatelů pojištění postupujte podle těchto pokynů před schválením platby pro tuto operaci.

Bariatrické chirurgie by měla být omezena na jednotlivce, kteří:

 • Jsou morbidně nebo výrazně obézní (index tělesné hmotnosti, nebo BMI větší než 40)

 • Jsou mírně obézní, s BMI mezi 35 a 40, s více než jedním onemocněním s vysokým rizikem, jako těžkou cukrovkou nebo špatného funkčního stavu

 • Jsou ve věku 16 a 65 let

 • Mají přijatelné operační riziko

 • Jsou psychicky stabilní s realistickými očekáváními

 • Zavazujeme se delší změny životního stylu

 • Mají podpůrnou rodinu a sociální prostředí

 • Nemají aktivní alkoholu nebo návykových látek problémy

 • Nemáte aktivní schizofrenie nebo neléčenou těžkou depresi

 • Zdokumentovali selhání při hubnutí dlouhodobě přes nechirurgický metod - to obvykle znamená, že důkazy o tom, že jste zapsáni v programu začlenit strava a cvičení

 • Jsou dobře informováni a motivováni

 • Jsou schopni podílet se na léčbě, sledování a strava

Bude to fungovat?

Definice úspěchu při studiu bariatrické chirurgie je ztráta hmotnosti 50% přebytečného tělesného tuku. Kdo získá největší užitek? Lidé s cukrovkou a obezitou.

Některé studie naznačují, že lidé, kteří jsou poněkud méně obézní, ale mají vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol nebo cukrovka může mít větší prospěch z operace než lidé s podobnou hmotností, kteří nemají některý z těchto zdravotních problémů. Další studie jsou v plném proudu, aby pomohla určit, kdo, jestli je někdo, je chirurgický kandidát, když BMI je větší než 40 let.

Shrnutí

Takže můj obvyklý Stručná odpověď na otázky přátel, je to, že operace je docela vážný způsob, jak k léčbě obezity s ohledem na jeho rizika. Obecně platí, že jsem větší pravděpodobnost, že doporučuji, pokud osoba má diabetes, vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol kromě toho, že obézní.

Dokonce i tehdy, je důležité se ujistit, že jste pochopili život-měnící se aspekty této operaci. Vždycky jsem si doporučit, aby případná chirurgická kandidát mluvit s někým, kdo má za sebou operaci.

Za druhé, měli byste provést posouzení rizik s pomocí svého poskytovatele zdravotní péče. Je vaše zdraví ohroženo dost o vaší hmotnosti, aby to stojí za to riskovat svůj život, nyní potenciálně přidat několik let svého života v budoucnosti?