Vesint

Jak se vám s nadváhou nebo obézní dítě

Zeptejte se rodiče pojmenovat největší zdravotní riziko pro děti a uslyšíte o pití nebo drogy. Zřídka se někdo citovat obezity, i když to může vést k onemocnění srdce, vysoký krevní tlak nebo cukrovka.

A to je na denním pořádku. Téměř každé páté dítě trpí nadváhou, podle CDC. Jeden ze čtyř obézních dětí bude pravděpodobně obézní jako dospělí. A tolik jako 80 procent obézních preteens a mládež budou obézní jako dospělí.

Výzkumníci místo hodně viny na rychlé občerstvení a sedavý způsob dětství. Děti dnes tráví stále více času sledování televize, hraní videoher, nebo sedí u počítače. Školy mají snížit nebo eliminovat hodiny tělesné výchovy ve prospěch dalších akademických subjektů. Busy rodiny často nechat výživa snímek, protože oni se spoléhají na fast-food jídla a nezdravé potraviny občerstvení.

Ačkoli genetika může náchylnost člověka k obezitě, je do značné míry vychází z kombinace špatné stravování a pohybové návyky tak, jak je třeba řešit. Kromě toho, zdravý vztah jídlo je základem pro regulaci hmotnosti. Zdravý vztah jídlo rozumí potravina splňuje základní nutriční potřeby a není použita ke splnění jiných emocionální a fyzické potřeby.

Co dělat,

  • Stanovit reálné cíle. Poraďte se se svým pediatrem nebo lékařem o zdravé způsoby, jak pro vaše dítě, jak zhubnout.

  • Nechte se doporučených screeningových testů. Evropská akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby všechny děti byly testovány na vysoký cholesterol věku 9 a 11 mezi, a znovu mezi věky 17 a 21. AAP státy toto vyšetření by mělo být provedeno bez ohledu na rodinné historii. Kromě toho, AAP a National Heart, Lung and Blood Institute doporučuje, aby děti do 10 let (nebo v pubertě počátku), kteří mají rizikové faktory, jako je nadváha, obezita, nebo rodinnou anamnézou, se hladina glukózy v krvi nalačno vypracovány pro testování typu 2 diabetes mellitus.

  • Nabídka zdravé občerstvení alternativy. Mějte čerstvé ovoce a syrovou zeleninu na ruce namísto čipů.

  • Naučte umírněnost. Jedním cookie je v pořádku, ne osm. Nepoužívejte objednat dítě super-velké fast-food jídlo.

  • Pořiďte si dítě pohybuje. Cvičení jako rodina a podporovat své dítě být aktivní každý den. Vybudovat na 60 minut intenzivního aktivity každý den podle doporučení amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb 2008 pokyny v oblasti tělesné aktivity pro lidi. Na 60 minut by měla zahrnovat svalů, posilovací cviky (např. kliky) a kost-posilovací cviky (např. skákání přes švihadlo).

  • Změna návyků. Například, jen přepnutí z celého do odtučněného mléka a vyhnout se sladké cereálie mohou pomoci. Slazené limonády a ovocné nápoje jsou také společné nepovšimnutý zdrojem nadbytečných kalorií. Odstranění těchto nápojů nebo přepnutí na dietní nápoje pomůže.

  • Na samém začátku. Základem zdravé výživy a fyzické aktivity musí být založena již v ranném dětství.

  • Nastavit příklad. Jako rodič, jíš právo a cvičení? Podle amerického ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb 2008 Pokyny pro lidi, fyzická aktivita, dospělí by mělo být získání 150 minut týdně středně až intenzivní fyzické aktivity, a dva dny v týdnu svalových-posílení cvičení, které pracují všechny hlavní svalové skupiny.

Obecně platí, že cíl pro děti s nadváhou, kteří se stále roste, není zhubnout, ale zpomalit jejich přibývání na váze a aby jejich výška dohnat.

Výzkum ukázal, čas strávený sledováním televize, hraní videoher, nebo sedí v přední části počítače zvyšuje riziko obezity. Také má televizi nebo počítač v dětském pokoji je další rizikový faktor pro vznik obezity. Limit TV čas na 30 minut denně pro malé děti a jednou hodinou denně pro preadolescents a mládež. Vezměte si televizor nebo počítač z dětského pokoje.

Poraďte se s pediatrické dietologa pro další pomoc. Chcete-li najít ve vaší oblasti, navštivte Evropské dietetické asociace je internetové stránky.