Vesint

Sexualita a seniority

lidé žijí déle než kdy jindy. Jak populace stárne, mnozí senioři jsou zatíženy s chronickým onemocněním, ale mnoho dalších zůstává zdravý a aktivní. Když vědci zkoumat stárnutí, musí se rozlišovat mezi změnami způsobenými nemocí, a těmi, způsobené stárnutím sám. Je to důležité, výzkum: mimo jiné, že nás učí, že muži, kteří se starají sami o sebe může zabránit mnoha nemocí, které tvoří méně obezřetné pánové let před jejich čas.

Až do nedávné doby, výzkum stárnutí se zaměřuje především na klíčových věcí, které jdou špatně - na srdeční choroby, duševní úpadek, artritidy, prostaty potíže, a podobně. Ale zatímco položky big-ticket jsou stále dostává prioritu, kterou si zaslouží, vědci se také rozšiřují své obzory, aby zahrnoval méně závažných problémů. Sexualita je důležitým příkladem. Několik zpráv vrhnout světlo na stárnutí a sexualitě, a jeden z nich naznačuje, že sex sám o sobě může pomoci zabránit sexuální dysfunkce u starších mužů.

Mužské sexuální reakce

V každém věku, sexuální aktivita je instinktivní, automatickou součástí lidského chování. Ale biologie za to, že chování je poměrně složitý.

I když sex akt je nepřetržitý proces, vědci rozdělili do šesti etap. První nutnost je sexuální touha a libido. Normální sexuální apetit je ukázkovým příkladem jednoty mysli a těla. To vyžaduje i odpovídající způsob myšlení a dostatečné množství mužského hormonu testosteronu. Sexuální touhy povrchu v pubertě, kdy hladina testosteronu stoupají, i když nadšení má tendenci slábnout s věkem, většina mužů produkovat dostatek testosteronu k udržení libida po celý život. V kterékoli fázi života, nicméně, strach, stres, nebo deprese může překazit sexuální zájem, i když fyzický aparát člověka zůstává nedotčena.

Sexuální aktivita sama o sobě začíná stavu vzrušení, které vyplývají z různých kombinací erotických myšlenek a smyslové stimulace, které mohou zahrnovat smysly pro dotek, zrak, vůně, chuť, nebo sluchu. Oblast mozku zvané hypothalamus koordinuje erotické obrazy a pocity, a přenáší impulsy z touhy přes míchu do pánve, kde se spojují s nervy autonomního nervového systému, smyslové nervy z kůže penisu a další erotogenní zóny připojit přímo k autonomních nervů bez zapojení mozku.

Při správně stimulovány, jsou autonomní nervy v pánvi na jaře do akce. Začnou druhou etapu mužské sexuální reakci přenos chemických signálů do tepen penisu, přimět je, aby rozšíření a přiznat, že více krve. Krev spěchá do dvou kavernózních těles, hřídele houbovité tkáně, které obsahují mnoho cévních kanálů. Cavernosa zvětšit, produkovat erekci. Zvětšené korpusy také tlak na žilek, komprese a zúžení je, aby se zabránilo další krev opustit, takže montáž může být zachována.

Po celá léta, lékaři známo, že erekce je hydraulický událost, která je závislá na šestinásobného zvýšení množství krve v penisu. Ale výzkum ukázal, že erekce je také chemická událost. Malý chemické látky zvané oxid dusnatý umožňuje nervy komunikovat mezi sebou navzájem a s tepen penisu. Dusičná působí oxidu na tepnách prostřednictvím zprostředkovatele s názvem cyklického guanosinmonofosfátu (cGMP). Bylo to vzrušující objev pro vědce, a to vedlo k významnému pokroku u mužů s erektilní dysfunkcí (ED), protože erektilní dysfunkce prášky (Cialis, Levitra a Viagra ), zákon o zvýšení hladin cGMP v penisu.

Třetí fáze sexuální aktivity se nazývá plošina, která obvykle trvá od 30 sekund do dvou minut. Srdeční tep a vzestup krevního tlaku jako sexuální činnosti pokračovat, čerpání více krve do tělesných tkání. Penis není jediným příjemcem zvýšení průtoku krve, většina lidí také zkušenosti zarudnutí obličeje, a sami varlata bobtnat asi o 50%. Během fáze plató, prostaty a semenných váčků začne plnit tekutiny v přípravě na ejakulaci.

Sexuální vzrušení vrcholí u čtvrtého stupně, ejakulace. Autonomní nervový systém má na starosti tu taky. Vypráví svaly v nadvarlete, chámovodu, semenných váčků a prostaty uzavřít smlouvu, pohon semeno vpřed. Ve stejné době, nervové impulsy utáhnout svaly hrdla močového měchýře, aby se sperma vytlačována přes urethra místo proudí zpět do močového měchýře. Ejakulace je obvykle doprovázena příjemný pocit orgasmu, téměř ve všech mužů, tepová frekvence dosahuje svého vrcholu během ejakulace.

Všechny dobré věci skončí. Pátá fáze sexuální aktivity je detumescence, když penis vrátí k jeho ochablém stavu. Detumescence obvykle následuje ejakulaci, ale to může nastat předčasně, pokud sex akt je přerušen rušivé myšlenky nebo akce. V obou případech, detumescence nastane, když se tepny penisu úzký a žíly rozšíření, vypouštění krev od orgánu.

Konečná fáze v sexu je nejtišší. Je to refrakterní fáze, rozpětí 30 minut (u mladších mužů) na tři hodiny (u starších mužů), během něhož penis nemůže reagovat na sexuální stimulaci.

Zpomalení

Pro mnoho mužů, sexualita je jedna z věcí, které se mění v průběhu času. Je to obvykle postupný, téměř nepostřehnutelné proces, který začíná ve středním věku. Zatímco většina starších mužů udržet zájem o sex, je to většinou daleko od starostí s pohlavím, které je tak časté v mládí. I když je zájem zachován, touha má tendenci slábnout, mnozí starší muži myslí o sexu, ale nemají jednotku dát teorii do praxe. A i když duch je ochoten, tělo může být slabý, mužské sexuální výkon obvykle klesá rychleji než jeden zájmu nebo touha.

Většina mužů zkušenosti sníženou sexuální schopnost reagovat s rostoucím věkem. Erekce se vyskytují pomaleji, a stávají se závislí na fyzickou stimulací než na erotické myšlenky. I když erekce rozvíjet, většina mužů v jejich 60s hlásí, že jejich penisu tuhost je zmenšena a těžší udržet. Ejakulace fáze se také mění s věkem, svalové stahy orgasmu jsou méně intenzivní, ejakulace je pomalejší a méně naléhavé, a objem spermatu klesá. Spermií i klesat, i když zdravých mužů může otec děti i do jejich senior let, může jejich reprodukční výkonnost neodpovídá mladší pánské.

Pohlavní styk vyžaduje partnera. Ale mužské sexuality ukazuje změny související s věkem, které nejsou závislé na mezilidské faktorech. Noční erekce, které jsou běžné události, které nastaly během hlubokého spánku, snižují s věkem, muži mezi věkem 45 a 54 průměrných 3,3 erekcí za noc, mezi věkem 65 a 75 let, muži v průměru 2,3. Noční erekce mají tendenci stát se stručnější a méně tuhá jako muži věku.

Změny z důvodu věku,

Sexualita je složitý, a vědci nechápou všechny faktory, které přispívají k sexuální funkce u mladých mužů, natož to, co je zodpovědný za změny, ke kterým dochází u zdravého stárnutí. Přesto je jasné, že hormony, nervy a krevní cévy zodpovědné za mužské sexuality všechny změny v průběhu času. V průměru člověk, hladiny testosteronu sníží asi o 1% ročně nad rámec 40 let - ale většina starších mužů stále dostatek testosteronu fungovat sexuálně. K výrobě vzrušení, testosteron působí na části mozku zvané místo ceruleus, a tyto nervové buňky stávají méně hormon reagující s věkem. Hladiny estradiolu, převážně ženského hormonu, mají tendenci klesat s věkem, úrovní jiného ženského hormonu, prolaktinu, mají tendenci stoupat. Pokud jde o funkci nervů, penilní reagovat na smyslové stimulace také zpomaluje s věkem. Kromě toho, penisu průtok krve se může snížit jako muži stárnou, i když se zůstat zdravý.

Změny v důsledku nemoci

U mužů, kteří zůstávají dobře, všechny tyto změny se sčítají k postupnému, částečnému poklesu sexuální aktivity. Ale v některých mužů, posun je náhlé a úplné. erektilní dysfunkce je úzce spojena s věkem. Pouze 5% mužů pod 40 let věku zkušenosti Erektilní dysfunkce, ale prevalence stoupá postupně s věkem. O 44% mužů ve svých 60. letech se Erektilní dysfunkce, a problém se může vyskytnout až u 70% evropských mužů nad 70 let.

Vzhledem k tomu, erektilní dysfunkce je tak časté u starších mužů, mnozí předpokládají, že je to součástí normálního procesu stárnutí. Není to. Místo toho, erektilní dysfunkce odráží dopad chronických onemocnění, které se stávají stále rozšířenější s věkem. Nejdůležitější jsou ateroskleróza a hypertenze, které ovlivňují krevní cévy, a diabetes, které zasáhne obě cévy a nervy. Navíc, stres, deprese a úzkost o adekvátní sexuální výkon může snížit sexuální aktivitu a spokojenost v každém věku. Stejně tak může manželský spor, špatná komunikace, špatná sexuální techniky, a nudu, mnoho z těchto problémů se více společného s věkem. Přesto mohou oba partneři ve vztahu očekávat, že zažít intimitu a sexuální aktivitu do splatnosti, pokud nejsou splněny tyto očekávání, měly by obě lidé prozkoumat problémy, které mohou být zodpovědné a opravné prostředky, které mohou být k dispozici. Důležité také je, že léky, které mnozí starší lidé vyžadují, četné léky mohou ovlivňovat sexuální funkce, včetně mnoha používán k léčbě vysokého krevního tlaku, onemocnění srdce, úzkost a deprese.

Sexuální průzkumy

I když byste nikdy hádat z nočních talk show, televizní reklamy, erektilní dysfunkce pilulky, nebo Mae Westová ("tvrdej chlap je dobré najít"), erektilní dysfunkce není jediným měřítkem úspěšné mužské sexuality. Dva průzkumy sexuality u starších mužů namalovat odlišnější obraz.

Evropský průzkum vyhodnocen 1455 mužů 57 až 85 rok věku. Téměř 84% mužů pod 65 let hlášeny sexuální aktivitu s partnerem během roku, který předcházel průzkum, ale toto číslo kleslo na 67%, u mužů mezi 65 a 74, a 39% mezi 75 a 85 lety věku. Ale u sexuálně aktivních mužů, nejvíce uvedlo alespoň dvě až tři setkání za měsíc po třech věkových kategorií. Tam byl malý pokles zájmu o sex ve věku 57 a 85 mezi, s více než 70% mužů udržet zájem. Potvrzení Shakespearovu pohled ("Není to divné, že touha by se tak mnoho let přežijí výkon?"), Nicméně, erektilní dysfunkce stal se více obyčejný v průběhu let. Ve všech, 14% mužů hlášeno užívání léků nebo doplňků pro sexuální dysfunkce.

Švédský průzkum vyhodnocen 225 70-rok-staré lidi. Mezi muži, kteří žijí s partnerem, 66% uvedlo pohlavní styk během předchozího roku, z toho 31% uvedlo pohlavní styk jednou nebo vícekrát týdně. Více než polovina ze všech 70-rok-staří lidé hlásili, že sexualita přispěl k šťastných vztahů.

Odstraňování problémů

Ve věku Viagra, mnoho lidí, mladí i staří, reagovat na sexuální dysfunkce u sestřelení malou modrou pilulku, nebo jeden Viagra je novější soupeři. Ve skutečnosti, že erektilní dysfunkce pilulky byly obrovské přínosem pro mužské sexuality, psychické zdraví a vztahy. Ale muži se sexuální dysfunkcí by měl vždy pracovat s jejich lékaři identifikovat příčiny problému - a když problém je erektilní dysfunkce, je to zvláště důležité rozpoznat a léčit nebo opravit kardiovaskulární rizikové faktory, včetně abnormálních cholesterolu úrovních, vysoký krevní tlak, diabetes, zneužívání tabáku, obezita a nedostatek pohybu. Ve skutečnosti, erektilní dysfunkce je významný prediktor budoucího onemocnění srdce, a to i u mužů, kteří nemají žádné příznaky srdeční.

Udržet ji

I když léčba může pomoci napravit sexuální dysfunkce, prevence je určitě nejlepší lék. 2003 Harvard Studie 31.742 mužů mezi 53 a 90 zdůrazňuje preventivní sílu vyhnout tabáku, jak pravidelné cvičení, zůstat štíhlá, a vyhnout se nadměrné alkoholu. A aniž by odporovalo tyto klíčové instrukce, studie naznačuje, že sexuální aktivita sama o sobě může pomoci zachovat erektilní funkce u starších mužů.

Sex "terapie"?

Chcete-li zjistit, zda pohlavní styk chrání před rozvojem erektilní dysfunkce, vědci ve Finsku hodnotí 989 mužů mezi 55 a 75 lety. Žádný z mužů měl erektilní dysfunkce, když se přihlásil ke studiu, a více než 80% byly oddány nebo žijí s partnerem. V průběhu příštích pěti let, muži, kteří vypověděli, že pohlavní styk méně než jednou týdně na začátku studie byly více než dvakrát vyšší pravděpodobnost k rozvoji erektilní dysfunkce jako muži, kteří měli pohlavní styk jednou týdně, oni byli také více než čtyřikrát vyšší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce než muži, kteří uvedli mít pohlavní styk třikrát týdně na začátku studie.

Studie ukazuje, že muži, kteří jsou sexuálně aktivní, je menší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce než u mužů, kteří jsou méně sexuálně aktivní. Ale který je ten kůň a která vozík? Věděli zvýšená sexuální aktivita ve skutečnosti chránit lidi z Erektilní dysfunkce, nebo byli muži s dobrým erektilní funkce prostě více aktivní, protože oni měli lepší sexuální funkci na začátku? Finští výzkumníci se snažili odpovědět na otázku hodnocení dobrovolníky pro problémy, které jsou spojeny s erektilní dysfunkce, včetně kouření, obezita, srdeční choroby, vysoký krevní tlak, cukrovka, deprese a cerebrovaskulárních onemocnění. Vzhledem k tomu, že našli malý rozdíl v léčbě erektilní dysfunkce rizikových faktorů, mezi skupinami, které tvrdí, že zásadní rozdíl, který chráněna proti erektilní dysfunkce je sexuální aktivita sama o sobě. Bohužel, studie však nehodnotí možný vliv cvičení, což snižuje riziko erektilní dysfunkce, nebo zneužívání alkoholu, který zvyšuje riziko.

Vědci nabídl biologické vysvětlení ochranných účinků sexuální aktivity: erekce, aby okysličenou krev do penisu, možná zachování zdraví tkání. Je to teorie za ještě nevyzkoušené praxe používání erektilní dysfunkce prášky "penilní rehabilitaci" u mužů s erektilní dysfunkcí po operaci prostaty. Je to zajímavá teorie, ale je zapotřebí dalšího výzkumu, aby zjistil, jestli je to správné. Vzhledem k tomu, zdraví muži mají dvě až tři erekce každý večer, to není jasné, že jedna až tři sexuálním styku za týden by poskytnout důležité další výhody. Finská studie však nehodnotí noční erekci, ale to hlásí, že je sexuálně aktivní a méně sexuálně aktivní muži měli podobné množství časných ranních erekce.

Pohlaví a věku

Sexualita je důležitou součástí života, ale jeho role se mění v průběhu času. Sex je nezbytné pro rozmnožování, které chrání život druhu. A zdravý životní styl je nejlepší způsob, jak zachovat sexualitu v seniority. Většina mužů i nadále zájem o sex, zatímco oni stárnou, ale mnoho zkušeností snížená touha po sexu a poruchy sexuálních funkcí. Navzdory těmto změnám by mělo zdravých mužů očekávat, že zachovat kapacitu pro sexuální aktivitu a spokojenost po celý život. Finská studie naznačují, že pravidelná sexuální aktivita může pomoci zachovat erektilní funkce jako muži věku. Mnozí lidé uvítají, že zjištění, ale je zapotřebí dalšího výzkumu. V současné době nejlepší způsob, jak zachovat sexualita je chránit zdraví, dobrá strava, pravidelné cvičení, a dobré zdravotní návyky jsou nejúčinnější způsoby, jak snížit riziko vzniku chronických onemocnění a vyžaduje léky, které tak často narušují sexualitu.