Vesint

Ještě statiny v boji proti infekci?

Lidé berou drogy zvané statiny na snížení hladiny cholesterolu. Nyní velké studie ukazuje, že statiny mohou lidem pomoci zotavit se z plic. Dánští vědci se podíval na 29.900 lidí, kteří byli v nemocnici se zápalem plic. Lidé, kteří užívali statiny byly o třetinu nižší pravděpodobnost, že zemřou na tuto nemoc. Statiny mohou vyladit imunitní systém organismu. Nebo lidé, kteří se statiny může být v lepším zdravotním stavu začít. Studie se objeví v časopise Archives of Internal Medicine.

Jaká je reakce na lékaře?

Vysoká hladina cholesterolu je špatné pro zdraví srdce, že jo? Správně. Ale tento článek se přidá k informacím, což naznačuje, že léčba pro vysoký cholesterol s léky nazývané statiny mohou být skutečně dobré pro vaše tělo.

Skupina dánských lékařů používá svou národní nemocnice registru se podívat na 29.900 pacientů, kteří byli v nemocnici na zápal plic. Z těch lidí, asi 5% z nich užívalo statin. Ve srovnání s ostatními ve studii, současní uživatelé statinů měli nižší riziko úmrtí na zápal plic až do 3 měsíců po jejich hospitalizace. Jejich riziko je o třetinu nižší.

Tento vztah držel, i když lidé ve skupině statinů byly starší, více pravděpodobný, že diabetik, a více pravděpodobný, že měl infarkt. Nález zůstal silný i pro alkoholiky a lidi s nižším socioekonomickým statusem. Lidé v těchto skupinách jsou vystaveny vyššímu riziku umírá na zápal plic.

Tato studie byla silná. To bylo velké. Měl vynikající údaje o hospitalizací a použití léků. Jeden varovný poznámka je "zdravé uživatel" efekt. To znamená, že lidé, kteří jsou zdravé, může být s větší pravděpodobností dostávat léky, jako léky snižujícími cholesterol. Vzhledem k tomu, že jsou obecně zdravý, ale také je méně pravděpodobné, že zemřou na infekce, jako je zápal plic.

Autoři naznačují, že statiny změnit imunitní reakci organismu. Reakce našeho těla na infekci je součástí toho, co nás dělá tak špatně. Statiny mohou snižovat reakci organismu působením na malou rodinu proteinů zvaných G-proteiny. V bakteriálních infekcí, G proteiny, může snížit zánětlivé reakce. Oni mohou také snížit množství bakterií v těle člověka, se zvyšuje šance na uzdravení.

Jaké změny mohu udělat teď?

Dokonce i to množství důkazů roste, myslím, že jsme daleko od léčbě lidí s statinů při akutních infekčních a zánětlivých onemocnění. Pokud máte zápal plic, bych nedoporučoval začínající na snížení cholesterolu léky. Pokud jste již na to, může vám to pomoci.

Zápal plic vakcíny pro dospělé může zabránit určité typy pneumonií. Lidé, kteří by měli dostat vakcínu jsou:

  • Dospělí ve věku nad 65 let (jeden snímek)

  • Lidé s chronickými chorobami, jako je HIV, astma, srdeční onemocnění, onemocnění ledvin a diabetes, kteří jsou mezi 18 a 64 (tito lidé mohou potřebovat přeočkování každých 6 až 10 let)

Také zvažte dostat vakcínu proti chřipce. To vás chrání před chřipkou, ale také z pneumonií s ním spojené. Každý dospělý člověk může dostat chřipku. Lidé ve výše uvedených kategorií by měl dostat proti chřipce každý rok.

Během studené a chřipkové sezóny, zakrýt si ústa při kašli. To je nejlepší používat ohbí vašeho lokte, spíše než ruce. Umyjte si ruce a rukou malých dětí často.

Pokud si myslíte, že máte zápal plic, vyhledejte lékaře. Mezi příznaky patří vysoká horečka, zimnice, kašel s hlenem, dušnost a únava. Někteří lidé mohou být bezpečně postaráno doma, ostatní budou muset být v nemocnici.

Co mohu očekávat, že při pohledu do budoucnosti?

Myslím, že začneme vidět nové přístupy k léčbě infekcí. Většina současných procedury jsou zaměřeny na infekční agens. Například, antibiotika ničí bakterie způsobující infekci. Ale jak je ukázáno v této studii, změna reakce pacienta na infekci může rovněž pomoci. Jeden den, můžeme vidět kombinace anti-infekčních léky, které léčí infekce a imunitní systém pacienta.

Očekávám, že budeme slyšet více o G-proteinů a jejich role v zánětu v těle. Také doufám, že budeme i nadále vidět aktivní zdravotní a hygienické opatření na prevenci chorob a udržet lidi zdravé, jako jsou vakcíny a zlepšení hygienických zásad.