Vesint

Jak se fibromyalgie ovlivňuje váš sexuální život

Sexualita je důležitou součástí zdravého života. Intimita nabízí potěšení, stres úlevu a hluboký vztah s vaším partnerem. Nějaký důkaz navrhne, že to může i pomoci zmírnit chronickou bolest.

Ale to všechno až příliš často, fibromyalgie ovlivňuje vaši schopnost cítit, dotýkat, a volně se pohybovat po sexuálních aktivit. Ve skutečnosti, tolik jako polovina všech žen s otázkami fibromyalgie zprávy s intimitou. Některé zkušenosti méně touha a vzrušení. Jiní mají bolesti s pohlavním styku.

Váš lékař může vás požádat o těchto obav. To může být těžké, aby se na vlastní pěst. Ale jejich vliv na váš život-a vaše partner's-je velmi reálná. Otevřená diskuse se svým partnerem a váš tým zdravotní péče může být prvním krokem k obnovení sexuálního zdraví.

Fyzické a emocionální problémy

Zdravá sexualita zahrnuje jak mysl a tělo. Fibromyalgie může negativně ovlivnit jak.

Lidé s fibromyalgie mají zvýšenou citlivost na bolest. Pocity a tlaky, které by mohly být příjemné pro některé může být nepříjemné, nebo pro vás bolestivé. Například, pokud máte bolesti v obličeji nebo hlavy, dokonce i líbání může být nesnesitelný.

Jiné příznaky fibromyalgie, včetně tuhosti a poruchy spánku, mohou také intimita obtížné. A vedlejší účinky antidepresiv nebo jiných léků může snížit vaše přání.

Psychologicky, fibromyalgie a deprese často jdou ruku v ruce. Deprese je známo, že snížení sexuální touhy. A co víc, může stres žít s chronickým onemocněním vyvolat napětí ve vašem vztahu, která naruší intimitu.

Protože tak mnoho více žen než mužů, jsou ovlivněny fibromyalgie, vědci dozvědět více o těchto otázkách u žen. Nicméně, sexuální potíže mohou mít vliv na lidi, kteří mají onemocnění stejně.

Prolomit vzor

Po léčebný plán pro fibromyalgie může zlepšit všechny aspekty vašeho života, včetně vašeho sexuálního života. Bolesti, deprese a sexuální problémy vytvořit začarovaný kruh. Užívání léků a přijímání poradenství, jak zlepšit své fibromyalgie příznaky mohou zastavit tuto sestupnou spirálu.

Mít otevřený, upřímný rozhovor s vaším manželem nebo partnerem o intimita je také velmi důležité. Pokud jde o vzájemně v době stresu může zlepšit váš vztah a pomůže vám určit příčiny vašich problémů. Například, možná zjistíte, že on nebo ona by ráda více intimity, ale bojí způsobuje vám bolest. Sexuální nebo vztah poradce vám může pomoci pracovat společně na řešení jak vašich potřeb.

Nejen mluvit

Za diskutovat problém, můžete si také vzít praktické kroky vyrovnat se s účinky fibromyalgie je. Fyzioterapeut se zkušenostmi v léčbě fibromyalgie vás může naučit cvičení, které budují svou sílu a vytrvalost. On nebo ona může také doporučit způsoby, jak upravit sexuální aktivitu ke snížení bolesti.

Na vlastní pěst, zkuste prozkoumat různé sexuální pozice, které zabrání tlak na bolestivá místa. Můžete si pózy, které Nepokládejte váhu na vaše břicho, jako jsou ty, ve kterých budete ležet na vaší straně, pohodlnější.

To by mohlo být užitečné použít proti bolesti terapie, jako jsou léky nebo tepla před nebo během sexuální aktivity. A zvažte alternativní metody sexuálního vyjádření Kromě styku. Ty mohou nabídnout podobné fyzické a emocionální výhody a přiblížit vás k vašemu partnerovi, jak dobře.