Vesint

Mimochodem, lékař: potřebuji, aby se na snížení cholesterolu lék?

Musím trvat na snížení cholesterolu lék?

Otázka: Já jsem 53 a na plotě asi brát léky na snížení hladiny cholesterolu můj. Můj otec měl tři srdeční bypass operace během jeho celého života. Můj cholesterolu je vysoká (256), ale můj dobrý cholesterol je také vysoká (62). My LDL cholesterolu je 161, a moje triglyceridy jsou normální. Mám si vzít léky?

A. Chápu, proč jste jisti, že je třeba k léčbě hladiny cholesterolu. Na jedné straně, váš celkový cholesterol a lipoproteiny o nízké hustotě (LDL), nebo "špatný" cholesterol, jsou zvýšené, a budete mít významnou rodinnou anamnézou ischemické choroby srdeční. Na druhou stranu, vaše high-density lipoprotein (HDL) - "dobrý" cholesterol - je velmi dobrá.

Ideální množství pro zdravé ženy, jsou: celkový cholesterol méně než 200 miligramů na decilitr (mg / dl), HDL vyšší než 50 mg / l, LDL pod 100 mg / dl a triglyceridů nižší než 150 mg / dl. Měli bychom se snažit splnit tyto cílové číslo pomocí diety a cvičení jako první. Doporučení vašeho klinického lékaře o snížení cholesterolu, léky, bude záviset na vaší LDL cholesterolu úrovni a dalších faktorů, které mají vliv na vaše riziko srdečního infarktu během příštích 10 let.

Dva nástroje vám pomohou zhodnotit toto riziko. Jeden z nich, kalkulačka riziko Framinghamská, bere v úvahu věk, celkový cholesterol, HDL cholesterol, kouření a krevní tlak. Jiné, Reynolds Risk Score kalkulačka, se tyto faktory v úvahu, také, stejně jako v minulosti srdeční infarkt ve rodiče a úroveň vysoké citlivosti C-reaktivního proteinu (hs-CRP). Zvýšené hladiny hs-CRP jsou spojeny se zvýšeným rizikem onemocnění srdce. Můžete vypočítat framinghamské rizikové skóre na http://hp2010.nhlbihin.net/atpiii/calculator.asp a vaše Reynolds rizik skóre na www.reynoldsriskscore.org. Podle kalkulačky Framinghamské, a za předpokladu, že vám ani kouř, ani mít neléčený vysoký krevní tlak, vaše riziko má infarkt v 10 letech, je nízká - asi 1%. Přesto každý, kdo s tímto stupněm rizika, který má hladinu LDL cholesterolu o 160 mg / dl nebo vyšší, by se měli snažit, aby si to na méně než 130 mg / dl pomocí diety a cvičení. Pokud to nefunguje, Váš lékař může chtít přidat léky na snížení cholesterolu.

Dokonce i když se rozhodnete vzít léky na snížení cholesterolu, budete ještě muset udělat nějaké změny životního stylu snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění, proto, že riziko se zvyšuje s věkem. Ve věku 53, můžete pravděpodobně dovolit zůstat "na plot", ale že postoj může být obtížnější udržet v době, kterou jste 65 nebo 70.

- Celeste Robb-Nicholson, MD šéfredaktor, Harvard zdraví žen hodinky