Vesint

Ovládání alergeny: zvířata

Stálá expozice k alergenům znamená trvalé příznaky alergie. To je důvod, proč řízení nebo vyhnutí se alergeny, které způsobují vaše příznaky je důležitou součástí léčby. Pokud jste alergičtí na zvířata, níže uvedené tipy vám mohou pomoci. Čím více budete dělat, aby všechny alergeny pryč z vašeho nosu, tím lépe se budete cítit.

Zvířat a pet alergie

Mnoho lidí si myslí, že pet alergie je způsobena srsti psů a koček. Ale vědci zjistili, že hlavní alergeny jsou proteiny vyrobené mazových žláz v kůži zvířat. Tyto proteiny jsou bouda, ve tvaru vloček kůže zvané alergeny. Proteiny Alergie způsobují ve slinách držet srsti, když zvíře čistí sám. A co moč obsahuje alergie způsobují bílkoviny. Kočky bývají častěji než psi způsobit alergické reakce, může to být proto, že olizovat se více, se mohou konat více, a mohou trávit více času doma. Hlodavci, jako jsou morčata, myši, krysy a může také způsobit alergické reakce.

Ovládání zvířecí alergeny

Nejlepší způsob, jak se vyhnout zvířecí alergeny není mít domácího mazlíčka. Pokud již máte domácího mazlíčka a nesnesu, aby část s tím, pokusit se snížit expozici, stejně jako je to možné. Tyto tipy vám mohou pomoci:

  • Kdykoliv je to možné, držet zvířata venku. Nikdy nenechávejte zvířata do vaší ložnice.

  • Použijte vzduch-čistící jednotka s HEPA filtrem-zejména v ložnici.

  • Umyjte si ruce po dotyku domácího mazlíčka, a pokusit se udržet domácí zvířata od vaší tváře.

  • Koupání domácí zvířata týdně může pomoci snížit na alergeny, které dělají. Koupání také myje sliny, prach, plísně, pyly a off srsti zvířete.