Vesint

Tlukot srdce: zelený čaj a statiny

Zelený čaj a statiny

Někteří lidé pijí zelený čaj, protože jsem slyšel, že je dobré pro srdce. To by mohla být pravda. Zelený čaj obsahuje katechiny, flavonoidy, antioxidanty, a stohy jiných látek, které byly uvedeny na snížení krevního tlaku, zlepšení flexibility tepny a zabránit chemické změny cév, poškození na cirkulujícího cholesterolu. Důkazem je tak slabá, i když, že FDA nedovolí společnosti tvrdit, že čaj - zelený, černý, nebo oolong - zabraňuje onemocnění srdce.

Pokud je zelený čaj je jedním z vašich denních nápojů, a budete mít statiny, nepřehánějte čaj. Zápis do 19.srpna 2008, Annals of Internal Medicine, italští vědci vypráví příběh muže, který vyvinul bolesti svalů, zatímco užíváte simvastatin (Zocor). Ale když přestal pít své obvyklé tři nebo více šálků zeleného čaje denně, on byl schopný vzít simvastatin bez bolesti. Testy ukázaly, že na stejném 20-miligram dávky simvastatinu, muž měl dvakrát tolik statinu v jeho krevním oběhu, zatímco pití zeleného čaje, jak to udělal, když si vzal pauzu od pití.

Zelený čaj je vynikající nápoj, a to by mohlo být tím své srdce, kosti a zbytek vás nějaký dobrý. Ale jak to, a jiné nápoje a potraviny interagovat s léky je nezmapované vody.