Vesint

V zájmu vašeho srdce, snížení hladiny cholesterolu

Je tu spousta novinek o cholesterolu v těchto dnech, a to z dobrého důvodu. Vysoká hladina cholesterolu přispívá k onemocnění srdce, která zabije více lidí než onemocnění rakovinou.

Co je cholesterol?

Cholesterol je vosková, fatlike látky, které vaše tělo - především játra - produkuje. Cholesterol se používá, aby se některé hormony, vitamin D a žlučových kyselin, které pomáhají trávit tuky. Cholesterol je také použit k vytvoření zdravých buněčných membrán (stěn) v mozku, nervů, svalů, kůže, jater, střev a srdce. To trvá jen malé množství cholesterolu k uspokojení všech těchto potřeb. Vaše tělo je dost, nemusíte se dostat cholesterolu ve stravě.

Proč je vysoká hladina cholesterolu nezdravé?

Cholesterol způsobuje problém pouze tehdy, když máte příliš mnoho z nich v krvi. Přebytečný cholesterol se ukládá na výstelce tepen, včetně cév, které se živí váš srdeční sval. To zužuje prostor uvnitř tepny, přes který proudí krev. Vysoká hladina cholesterolu v krvi sama o sobě nezpůsobuje příznaky, a tak mnoho lidí si neuvědomuje, že jejich hladina cholesterolu je příliš vysoká.

Měli byste mít svůj cholesterol zkontrolovat nejméně jednou za pět let, počínaje ve věku 20 let. Nejpřesnější test je profil lipoprotein, krevní test uveden po půstu za devět až 12 hodin. Test vám tyto údaje:

 • Celkový cholesterol

 • Váš LDL ("špatného") cholesterolu, což cholesterol je to, co je uloženo v tepnách

 • Váš HDL ("dobrého") cholesterolu, což cholesterol pomáhá udržuje vklady od vybudování v tepnách

 • Vaše triglyceridy, jedná se o jinou formu tuku v krvi

I bez profilu lipoproteinů, můžete získat hrubou představu o vaší cholesterolu zdraví, pokud víte, že vaše celkového cholesterolu a HDL cholesterolu. Tyto úrovně mohou být stanoveny prostřednictvím non-půstu cholesterolu testu často dané v nákupních centrech nebo zdravotní veletrhů. Pokud je váš celkový cholesterol, je 200 mg / dl nebo více, nebo pokud HDL cholesterolu je nižší než 40 mg / dl, měli byste požádat svého lékaře o získání kompletní lipoproteinů profilu.

Celkový cholesterol

Celková hladina cholesterolu 200 mg / dl na 239 mg / dl se považuje za hranice vysoké, 240 mg / dl a výše, je vysoká.

HDL (high-density lipoprotein) cholesterolu

Hladina HDL nižší než 40 mg / dl u mužů a 50 mg / dl u žen je nízká, 60 mg / dL a vyšší se považuje za optimální. Čím vyšší je vaše HDL cholesterolu, tím lépe, protože to pomáhá chránit proti onemocnění srdce.

LDL (low-density lipoprotein) cholesterolu

National Heart, Lung, and Blood Institute uvádí 100 mg / dl jako optimální úroveň LDL. Hladina LDL 130 až 159 mg / l se považuje za hranice vysoké, 160 mg / dl a výše, je vysoká až velmi vysoká. Pro lidi, kteří se známým srdečním onemocněním, cíle hladiny cholesterolu jsou přísnější, zeptejte se svého lékaře, co oni jsou. S vysokou hladinu LDL cholesterolu může způsobit mastnou deska tvoří podél vnitřní strany svých stěnách tepen. To dělá tepny užší a tužší. Užší tepny znamenat menší prostor pro průtok krve přes - jako částečně ucpané potrubí. Tento proces, nazývaný ateroskleróza, se vyvíjí po dlouhou dobu. To je obzvláště nebezpečné v případě, že zužuje cévy v srdci a mozku, vytváří významné riziko pro infarkt myokardu a cévní mozkové příhody. Build-up cholesterolu v cévách dolních končetin může způsobit nohy a chodidla bolest a poruchy chůze.

Co způsobuje vysokou hladinu cholesterolu?

Dědičnost je hlavním faktorem určujícím hladinu cholesterolu. Pak, v závislosti na genetické výbavě, vaše strava je další v řadě jako rizikový faktor pro vysoký cholesterol. Potraviny, které obsahují cholesterol, nasycené tuky a trans-tuky, to vše přispívá k Vaší celkové hladiny cholesterolu bazénu. Lidé se správnými geny zvládnout cholesterolu mají obvykle manipulaci s pravidelnou mastnou stravu žádný problém. Pro velkou část populace, nicméně, špatná strava pohání cholesterolu nahoru.

Mnoho potravin, které pocházejí ze zvířat, tak vysoké jak nasycených tuků a cholesterolu. Nějaký non-živočišné potraviny jsou také vysokým obsahem nasycených tuků, mezi ně patří potraviny vyrobené s kokosovými palmami a olejů a trans-tuků, nebo hydrogenovaných rostlinných olejů, jako je zkrácení a margarín.

Jedná se o další faktory, které ovlivňují hladinu cholesterolu v krvi:

 • Hmotnost. Nadváha obvykle zvyšuje vaše LDL cholesterolu. Zhubnout může snížit hladinu LDL hladiny, stejně jako vaše triglyceridy, a zvýšit HDL cholesterol.

 • Cvičení. Získání pravidelné cvičení může snížit hladinu LDL cholesterolu a zvýšení HDL cholesterolu.

 • Věk a pohlaví. Až do menopauzy, že ženy obvykle mají nižší hladiny celkového cholesterolu v krvi než u mužů. Po věku 50 let, ženy mají často vyšší hladiny celkového cholesterolu než muži stejného věku. Pro muže i ženy, celková hladina cholesterolu až o 65 let.

 • Alkohol. Ačkoliv alkohol zvyšuje hladinu HDL cholesterolu v krvi, to nemá žádný vliv na LDL cholesterolu, a nadměrná konzumace alkoholu zvyšuje hladiny triglyceridů. Příliš mnoho alkoholu také poškozuje játra, mozek a srdce.

Hlavním cílem snížení hladiny cholesterolu léčby je snížit hladinu LDL hladiny natolik, aby snížit riziko vzniku srdečních chorob nebo mají srdeční infarkt. Čím vyšší je riziko, tím nižší bude vaše LDL cíl být.

Co byste měli jíst?

Jíst srdce-zdravé stravy, je třeba snížit na potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků, jako jsou smažené potraviny, červené maso, zpracované maso (uzeniny a párky v rohlíku), některé druhy sýrů a nejvíce komerčně připravené pečivo (vdolky, sušenky, koblihy). Komerční výrobci potravin reagují na zdravotní problémy tím, že sníží nasycených tuků a trans-tuků ve svých výrobcích. Ujistěte se, zda nutriční etikety na potravinách, které kupují, aby jste získali co nejmenší množství nasycených a trans-tuků.

Low-nasycených tuků, low-cholesterol stravovací plán obsahuje méně než 7 procent kalorií z nasycených tuků a méně než 200 mg cholesterolu z potravy za den. Tento plán požaduje pouze dostatek kalorií k udržení žádoucí váhu a vyhnout se přibírání na váze. Pokud se sníží vaše nasycených tuků a cholesterolu nesníží vaši LDL dost, měli byste zvýšit množství rozpustné vlákniny ve vaší stravě.

Ryby jsou dobrou volbou pro zdravou výživu. Mnoho typů obsahují vysoké množství omega-3 mastných kyselin, které mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak a snižují riziko pro nebezpečné srážení krve. Studené vody a tučné ryby, jako je losos a sleď, obsahují nejvíce omega-3 mastné kyseliny.

Také byste měli jíst více zeleniny, ovoce a celozrnných výrobků, jako jsou ovesné vločky a ječmen. Obsahují vlákninu, která vám zaplní, a také omezit příjem tuků a zároveň dává vám živiny, které potřebujete.

Pokud budete jíst červené maso, zde je několik způsobů, jak snížit tuk, aniž by se chuť:

 • Snižte množství masa v receptu.

 • Podáváme menší porce masa a přidat více zeleniny, obilovin a ovoce k jídlu.

 • Vyberte štíhlé řez, když si koupíte maso. Pojmy "kulatý" a "panenka" označují dolní tuku.

 • Před vařením trim všechny viditelné tuk z masa.

Další tipy na snížení cholesterolu

 • Cvičení Pravidelná fyzická aktivita -. 30 - 60minut na většinu, ne-li každý den - je doporučeno pro každého. To může pomoci zvýšit HDL a nižší LDL cholesterolu. Pro dospělé, CDC doporučuje 150 minut středně intenzivní aerobní aktivity týdně a svalů, posílení činnosti na dva nebo více dnů v týdnu.

 • Udržet si zdravou váhu. Zhubnout, pokud máte nadváhu, může snížit hladinu LDL cholesterolu.

 • Ovládejte svůj krevní tlak.

 • Nekuřte.

 • Vezměme si léky. Pokud vaše hladina cholesterolu zůstává vysoká šest měsíců po změníte svůj životní styl, zeptejte se svého lékaře o dostupných léků, které mohou snížit hladinu cholesterolu o 25 až 60 procent. Léky je povinné pro cholesterolu 300 mg / l nebo vyšší a je obvykle doporučuje pro lidi s cholesterolem 240 mg / dl nebo vyšší, které nesplňují celkového cholesterolu a LDL cílů tím, dietou a cvičením.