Vesint

Realita za metabolismus mýty

Takže můžeme opravdu změnit svůj metabolismus nebo jsme předurčeni, aby s tlouci metabolismus? Můžeme obviňovat náš metabolismus pro naši tělesnou hmotnost? Má náš věk, pohlaví, rasy nebo hrát roli v počtu kalorií, můžeme jíst?

Mýtus ne. 1 - můžeme přesně vypočítat, co naši kalorické potřeby jsou založeny na našem metabolismu.

Bazální metabolismus člověka je množství energie potřebné k udržení základní procesy potřebné pro život. S dnešními technologický pokrok, spotřebu kyslíku a oxidu uhličitého, výroba osoby mohou být přesně měřeny a použity pro výpočet jeden je bazální nebo klidový metabolismus. Bazální metabolismus představuje jen asi 70 procent z celkového energetického výdeje. Skutečné výdaje energie člověka je složitější a závisí na mnoha faktorech - zejména termogenezi (proces trávení, požití, vstřebávání potravy a regulaci tělesné teploty) a fyzické aktivity. Fyzická aktivita zahrnuje veškerý pohyb - a to nejen vykonávat. Vzhledem k tomu, fyzická aktivita nebo energetický výdej je dynamicky se měnící součást života, je obtížné skutečně vypočítat přesné energetické potřeby nebo kalorické dané osoby.

Energetický výdej = bazální metabolismus + termogeneze + fyzická aktivita

Mýtus ne. 2 - Věk, pohlaví a rasa nemají vliv bazální metabolismus.

Všechny tři hrají roli v metabolismu. Jako lidé věku, rychlost metabolismu zpomaluje o 1 až 2 procenta každých deset let po dosažení věku 20 let. Také proto, že jejich větší množství svalové hmoty a větší orgánů, muži mají vyšší bazální rychlosti metabolismu než ženy. A některé studie ukazují, že existují rozdíly rychlost metabolismu mezi závody a / nebo etnických skupin. Vědci pracují zjistit, proč africké evropské ženy mají pomalejší metabolismus než bílé ženy.

Mýtus ne. 3 - Takže pokud jsme uspořádali naši fyzickou aktivitu a příjem kalorií konstantu, bychom získali nějakou váhu? a pokud dojde k přibývání na váze, pak kalorie omezení je efektivní?

Bohužel to není tak jednoduché. Ačkoli fyzická aktivita a příjem kalorií jsou hlavní proměnné v výdeje energie rovnice, další faktory hrají roli. Za prvé, je třeba si uvědomit, že malé změny v jedné proměnné v průběhu krátké doby budou mít malý nebo žádný vliv. Vidíte, naše tělo je tak účinný, že pokud budeme snižovat svůj příjem potravy na týden či dva bez zvýšení své fyzické aktivity, náš metabolismus se zpomalí kompenzovat naše kalorií nedostatečné. V dobách hladomoru, tento atribut je užitečný, ale když úbytek hmotnosti je cíl, to může být dusno. Lidé jsou mnohem účinnější při ukládání tuků než spalování tuků. Z tohoto důvodu je nezbytné zastavit přibývání na váze, než k němu dojde. Tělo bylo postaveno na ochranu proti hladomoru, spíše než bojovat proti přibývání na váze. Kromě toho mohou změny v hladině hormonů změnit nasycení (pocit plnosti po jídle) nebo rychlost metabolismu. Například, když štítná žláza uvolňuje dostatečné tyroxin hormonů, bazální metabolismus zpomaluje způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti. Kromě toho, dva hormony související s obezitou leptinu a ghrelinu Zdá se, že vliv na hmotnost. Vědci hlásí odpor leptinu a nadprodukci ghrelinu u obézních lidí. Výzkum pokračuje najít odpovědi na tyto hormonální problémy.

Mýtus ne. 4 - Takže pokud budeme rozmazlovat jeden den, jediný způsob, jak změnit energetické rovnice je vykonávat více?

Fyzická aktivita zahrnuje, může dojít aspekty života. Zaměstnání je klíčovým faktorem. Práce vyžadující stálé nebo konstantní pohyb poskytuje mnohem větší energetický výdej než sedavé práci v kanceláři. Výzkum ukazuje, že lidé, kteří se vrtět spálit více kalorií. Takže v boji proti bitvu v Ardenách, provést změny v každodenní rutiny. Po schodech místo výtahu. Park v zadní části pozemku a jít dál. Procházka kolem domu, když mluví na telefonu. Také záchvaty cvičení v krocích po 10 minutách je ekvivalentní 30 minut sezení. Takže přestat vymlouvat a jít hit na chodník! A třikrát nebo čtyřikrát týdně přidat dalších 10, 20 nebo 30 minut intenzivní fyzické cvičení.

Kromě dostatek fyzické aktivity, další klíčovou součástí je spánek. V posledních letech, spánku stále více spojena s obezitou. Odborníci se domnívají, že není dostatek uzavírací oka může způsobit změny v metabolismu glukózy vede k inzulinové rezistence, zvýšení chuti k jídlu a snížení výdajů na energie. Zkuste osm večer - pomoci hmotnosti boj!

Mýtus ne. 5 - kalorický příjem část energie rovnice má tendenci být velmi variabilní na denní bázi. Takže se ujistěte, že rozmazlovat, stačí jíst nízkotučné potraviny? že jo?

Existuje spousta dobrých důvodů, jak snížit příjem tuků. Nasycených tuků a trans-tuků mohou způsobit příčinou onemocnění srdce. A tuk má více než dvakrát tolik kalorií za unci sacharidů a bílkovin.

Ale vy jste ještě snížit celkové kalorického příjmu, pokud chcete zhubnout. Cpe na nízkotučné občerstvení nebude vás štíhlý. Nejlepší rada: Jezte vyváženou část kontrolované stravy, včetně hodně ovoce a zeleniny. Zahrnout sacharidů, bílkovin a malé množství zdravých tuků v každém jídle nebo občerstvení pro energii po celý den. Pijte vodu nebo nízkokalorické nápoje. Omezte sladké, s vysokým obsahem tuku položky.

Mýtus ne. 6 - Chcete-li získat skutečnou opravu na vaší hmotnosti, je důležité vážit sami sebe každý den.

Ztráta půl kila, neznamená, že jste ztratil půl kila tuku. Mnoho okolností může mít vliv na magické číslo, které se objeví na vaší koupelně měřítku. Některé rychlé ztráty diety uložit diuretikum typu reakce, většina hmotnosti ztracené, je jen voda. Ale je důležité, aby se vaše hmotnost v šachu, ale ne posedlí každou malou změnu tělesné hmotnosti. Proto odborníci doporučují hmotnosti dvakrát týdně a jednají na číslo, pokud bude i nadále stoupat. Například, že vaše váha začne plíží nahoru, přijmout opatření. Snižte příjem potravy a zvýšit fyzickou aktivitu.

Poučení: Energetický výdej je ovlivněn několika přímých a nepřímých proměnných - nejdůležitější, spotřeba potravin a spalování. I když je obtížné přesně vypočítat celkové výdaje energie jedince, odhad lze vypočítat. Nejdůležitější otázkou je, abyste se ujistili, aby rovnice v rovnováze, aby zajistila zvýšení tělesné hmotnosti nedochází. Pro jednou váha vyhrála, šetrné lidské tělo je obtížné přijít.