Vesint

Laparoskopická nastavitelná bandáž žaludku

Přehled řízení

Laparoskopická bandáž žaludku nastavitelná (LAGB) je jedním z nejméně invazivních operací jsou k dispozici pro obezitu. To je také jeden z efektivnější. To je děláno s několika drobnými břišní řezy (1 cm), místo s jedním velkým řezem. Chirurg dává nástroje, přes škrty. Jedním z těchto nástrojů je laparoscope, nástroj s malou kamerou. Chirurg používá tyto nástroje umístit skupinu kolem horní části žaludku, takže je k dispozici menší váček pro potraviny. Malý sáček znamená, že máte pocit, plný po jídle jen malé množství potravy. To vám pomůže zhubnout. Jak jeho název napovídá, postup může být nastaven a dokonce zvrátit.

Ilustrace restriktivní chirurgického zákroku na hubnutí

Důvody pro postup

LAGB se používá k léčbě těžké obezity, která je spojena s vysokým krevním tlakem, vysokou hladinu cholesterolu a diabetes 2. typu. Doporučuje se pro lidi, kteří se snažili další plány hubnutí bez dlouhodobého úspěchu. Jakmile ztratíte významné množství váhy, vaše riziko spadá jiných zdravotních problémů souvisejících s hmotností, jako je vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, typ 2 diabetes a onemocnění srdce a plic. Nastavitelná bandáž žaludku může pomoci žít déle, pokud nemůžete zhubnout jiným způsobem.

Váš lékař může doporučit LAGB pokud jste těžce obézní, s indexem tělesné hmotnosti (BMI) vyšším než 40 let. Váš lékař může také doporučit, pokud máte BMI mezi 30 a 35 a lékařské onemocnění, jako je spánková apnoe, vysoký krevní tlak, onemocnění srdce, nebo typu 2 diabetes.

Rizika postupu

Laparoskopická operace s sebou nese méně rizikových faktorů, protože nepotřebujete velký řez nebo řez. I když komplikace po operaci jsou méně časté u laparoskopické operace, mohou zahrnovat život ohrožující krevní sraženiny, krvácení nebo infekce. Tento postup s sebou nese také riziko dýchacích problémů a reakce na léky nebo anestezie. Další LAGB komplikace mohou zahrnovat kapely prokluz, žaludeční perforace, a velké perforace střev.

Podle Evropské společnosti pro metabolické a bariatrické chirurgie, potravinové intolerance po žaludeční kapely chirurgie je běžné. Například, nemusí být schopen strávit červené maso, hlavní zdroj železa v potravě. To by vás na vyšší riziko anémie.

Závažné, život ohrožující vitamínů a minerálů nedostatky, jako beri-beri se také vyvinula u lidí, kteří podstoupili tuto operaci. To platí zejména v případě, že nemají jíst s vysokým obsahem bílkovin a neberou jejich každodenní stravy, jak je předepsáno. A nutriční nedostatky mohou nastat, i když jste pozorně sledovat dietu a doplňky předepsané pro vás. Váš lékař bude obvykle nařídit pravidelné krevní testy pro sledování hladiny.

Mohou existovat další rizika, v závislosti na konkrétní zdravotní onemocnění. Ujistěte se, že diskutovat o jakékoliv obavy se svým lékařem dříve, než řízení.

Před postupu:

  • Váš lékař by se měl ujistit, že jste vhodným kandidátem pro LAGB. Měli byste se také dostat chirurgické povolení ze svého poskytovatele zdravotní péče. To není neobvyklé mít návštěvu úřadu, krevní testy k testování pro nutriční nedostatky a dalších problémů, a EKG, aby se ujistil nemáte žádné pre-existující problémy.

  • Váš bariatrické chirurgie centrum po vás bude žádat zapsat do speciální pre-chirurgie programu se připravit na operaci. Operace se nedoporučuje pro lidi, kteří zneužívají drogy nebo alkohol, který může mít další vážné zdravotní problémy, nebo kteří nejsou ochotni přijmout závazek na dietu a cvičební programy celoživotního.

  • Pokud jste kuřák, musíte ukončit před operací a neměly by začít znovu.

V rámci tohoto postupu:

  • Budete mít celkovou anestézii v průběhu chirurgického zákroku.

  • Chirurg se vyrábí v několika malých řezů v břiše, aby on nebo ona může dát v nezbytných chirurgických nástrojů.

  • Žaludeční kapely vyrobeny ze speciálního gumového materiálu bude zavedena kolem žaludku a pak napnou tak, aby spodní část žaludku tvoří malý váček.

  • Chirurg opustí malý přístav pod kůži vašeho žaludku. Pokud je velikost obalu musí být zvýšena nebo snížena, může lékař vložit jehlu do přístavu a nafouknout nebo vyfouknout kapelu, která funguje jako balón.

  • LAGB obvykle trvá 30 až 60 minut.

Po postupu ¬ ¬ † †

Ty se obvykle moci jít domů den po zákroku. Vaše strava bude většinou kapaliny a pyré potraviny po dobu dvou až tří týdnů. Budete pak pomalu začít přidávat měkká jídla, pak pravidelně potraviny. Můžete se vrátit na normální (ale menší) stravu po asi šesti týdnů.

V rámci nutných změn životního stylu, budete muset jíst menší jídla. Budete muset žvýkat jídlo pomalu do kapaliny před polykáním. Také je potřeba jíst zdravou stravu s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálních látek a nízkým obsahem cukru.

LAGB neznamená, že jste zhubnout najednou. Ale je to bezpečnější, méně invazivní postup, než ostatní hubnutí chirurgie, včetně tradiční žaludeční bypass. Budete muset být připraveni vhodně a cvičení jíst. Ale můžete očekávat dlouhodobý úbytek hmotnosti rovnající se jedné poloviny až jedné třetiny své původní hmotnosti.

Vzhledem k tomu, budete s vysokým rizikem podvýživy po zbytek svého života, budete muset vzít denní stravy, jak je předepsáno. Budete také muset mít celoživotní zdravotní péče se dívat na případné problémy v oblasti výživy. ¬ ¬ † † † ¬ ¬ †