Vesint

Léčba prostaty: jakýkoli důvod k optimismu?

Michael P. O'Leary, MD, MPH, se dívá na to, co může být před

Prostatitis dostane malý tisku, ale to je až příliš časté urogenitální onemocnění u mužů. To představuje ročně zhruba 1,8 milionu návštěv u lékaře v Evropě. V závislosti na tom, jak definujete pojem, 9% až 16% mužů trpí prostaty. Je to také "rovné příležitosti" porucha. Na rozdíl od benigní hyperplazie prostaty (BPH) a karcinomu prostaty, které převážně ovlivňují starší lidi, prostatitida postihuje muže všech věkových kategorií.

Navzdory své obecnosti, je jen málo známo o tom, co jiskry prostaty nebo co je důležitější, jak ji léčit. Frustrovaný pacienti navštívit jednoho lékaře za druhým při hledání nápravy, ale obvykle odejít zklamán. Ve srovnání s ostatními onemocnění prostaty, málo výzkumů bylo provedeno na prostatitidy. Ale několik světlých skvrn může být vznikající.

Klíčové body

 • K dispozici jsou čtyři typy prostatitidy. Kategorie III prostatitida, nazývané také chronická prostatitida / syndrom chronické pánevní bolesti (CP / CPPS), tvoří asi 90% všech případů. Je to charakteristické prudkou bolest, která přichází a odchází, močové obtíže a bolesti s ejakulací.

 • Standardní léčba prostatitidy, včetně antibiotik, protizánětlivých léků, a alfa-blokátory, jsou často neúčinné.

 • Pacienti by mohla najít úlevu pomocí léků v současné době v klinických studiích nebo netradičních terapií, jako je biofeedback a myofasciální trigger uvolnění, forma masáže.

Co je prostatitida?

Termín prostatitida, který překládá k zánětu prostaty, odkazuje na volné shromáždění syndromů charakterizovaných močové problémy - například pálení nebo bolestivé močení, urgence a potíže močení - obtížné nebo bolestivé ejakulace, a bolest v hrázi nebo nižší zpět. Národní institut Diabetes a zažívací a Kidney nemoci, která je součástí National Institutes of Health, klasifikuje prostaty do čtyř kategorií, z nichž každý má svou vlastní úpravu přístupu (viz tabulka 4).

Tabulka č. 4: prostatitida: jaký je váš typ?

Typ

Definice

Příznaky

Komentáře

Kategorie I
(Akutní bakteriální prostatitida)

Akutní infekce prostaty

Zimnice, horečka, bolesti těla, únava, bolest v dolní části zad a genitální oblasti, frekvence močení a naléhavosti (často v noci), pálení nebo bolestivé močení a ejakulaci

Vzácné, dobře reaguje na antibiotika

Kategorie II
(Chronická bakteriální prostatitida)

Low-grade nebo recidivující infekce prostaty

Stejně jako výše, ale symptomy jsou často méně výrazné

Běžnější než kategorie I; obvykle léčitelné antibiotiky, i když infekce může být trvalá a vyžaduje několik kurzů terapie

Kategorie III
(Chronická nebakteriálních prostatitida / syndrom chronické pánevní bolesti)

Žádný osvědčený bakteriální infekce

Kategorie IIIA
(zánětlivé): Bílé krvinky v moči nebo prostaty sekret

Kategorie IIIB
(nezánětlivé): žádné bílé krvinky nalezené v moči nebo prostaty sekret

Bolest v dolní části zad a genitální oblasti, frekvence močení a naléhavosti (často v noci), pálení nebo bolestivé močení a ejakulaci

Představuje asi 90% všech případů prostatitida, nemá žádnou známou příčinu nebo klinicky prokázané ošetření

Kategorie IV
(Asymptomatická zánětlivá prostatitida)

Bílé krvinky jsou přítomny, ale onemocnění je obvykle nalezen při testech na jiné zdravotní onemocnění, jako je neplodnost

Žádný

Léčba obvykle není nutné

Kategorie I a kategorie II se vztahují na akutní a chronické bakteriální prostatitidy, resp. Ty jsou spojeny s infekcí prostaty. Akutní prostatitida začíná náhle vysokou horečkou, zimnicí, bolesti kloubů a svalů, a hluboké únavy. Kromě toho, můžete mít bolesti kolem základny penisu a za šourku, bolest v dolní části zad, a pocit plného konečníku. Vzhledem k tomu, prostaty zvětší, možná zjistíte, že obtížnější močení. Na rozdíl od akutní formě, chronická bakteriální prostatitida je jemný, low-grade infekce, která může začít zákeřně a přetrvávají několik týdnů nebo dokonce měsíců. Společně tyto nemoci, které mohou být léčeny antibiotiky, tvoří přibližně 5% až 10% případů prostatitidy.

Kategorie III prostatitida, také známý jako syndrom chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti (CP / CPP), odpovídá za téměř všech ostatních případech prostatitis. (Kategorie IV je vzácné, ale nemá žádné příznaky a obvykle nevyžaduje léčbu.) Je charakterizována epizod bolesti a nepohodlí, které přicházejí a odcházejí nepředvídatelně, jakož i obtíže močových a sexuální dysfunkce je uvedeno výše. Kvalita života se výprask, taky. Bolest lze vypnout, což muže odstoupit od činností a stát se v depresi.

Hlavním problémem je, že ve většině případů lékaři nejsou schopni definitivně diagnostikovat CP / CPPS nebo identifikovat původce. Není divu, že se tak málo dál, léčba je empirická - řídit klinickou zkušeností a instinktů lékaře spíše než tvrdé důkazy o tom, co skutečně funguje, což není moc. Pacienti často zjistíte, že "standardní" léčby poskytují jen málo nebo jen dočasnou úlevu.

Obrázek 1: NIH-chronická prostatitida index symptom

Bolest nebo nepříjemný pocit

 1. V minulém týdnu jste zažili bolest nebo nepříjemné pocity v následujících oblastech?
  . Oblast mezi konečníkem a varlaty (perineum) Ano (1) Ne (0)
  b. Varlata Ano (1) Ne (0)
  c. Tip penisu (nikoli v souvislosti s močením) Ano (1) Ne (0)
  d. Níže pasu, ve stydké oblasti nebo močového měchýře Ano (1) Ne (0)

 2. V minulém týdnu jste zažili:
  . Bolest nebo pálení při močení? Ano (1) Ne (0)
  b. Bolest nebo nepohodlí při nebo po pohlavním vyvrcholení (ejakulace)? Ano (1) Ne (0)

 3. Jak často jste měl bolesti nebo nepříjemné pocity v kterékoli z těchto oblastí v průběhu minulého týdne?
  0 Nikdy
  1 Zřídka
  2. Někdy
  3. Často
  4. Obvykle
  5. Vždy

 4. Které číslo nejlépe popisuje průměrnou bolest nebo nepohodlí na dny, které jste měli to, za poslední týden?
  0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (0 = žádná bolest, 10 = bolest tak špatné, jak si dokážete představit)

Močení

 1. Jak často jste měli pocit, že není vyprázdnit močový měchýř úplně po dokončení močení, během minulého týdne?
  0 Vůbec ne
  1 Méně než 1 čas 5
  2 méně než polovinu času
  3. O polovinu času
  4. Více než polovina času
  5. Téměř vždy

 2. Jak často jste musel znovu močit méně než dvě hodiny po dokončení močení, během minulého týdne?
  0 Vůbec ne
  1 Méně než 1 čas 5
  2 méně než polovinu času
  3. O polovinu času
  4. Více než polovina času
  5. Téměř vždy

Dopad symptomů

 1. Kolik se vaše příznaky vás držel v tom, jaké druhy věcí, které by se obvykle dělají, během minulého týdne?
  0 None
  1 Jen málo
  2. Některé
  3 hodně

 2. Kolik si myslíte, že o svých příznacích, průběhu minulého týdne?
  0 None
  1 Jen málo
  2. Některé
  3 hodně

Kvalita života

 1. Pokud byste měli strávit zbytek svého života se svými příznaky právě tak, jak tomu bylo v průběhu minulého týdne, jak byste se cítili vy na to?
  0 Potěšen
  1 Rád
  2 Skoro spokojen
  3. Smíšené (asi stejně spokojen a nespokojen)
  4 Skoro nespokojený
  5 Nešťastný
  6 Hrozný

Bodování NIH-chronické prostatitidy index symptom domén

Bolest: Celkem položek 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 3, a 4 = _____

Močových cest Příznaky: Celkem položek 5 a 6 = _____

Kvalita života Dopad: Celkem položek 7, 8, a 9 = _____

"Tři je"

Známé jako "tři je," tradiční léčby chronické prostatitidy / syndromu nebakteriálních chronické pánevní bolesti jsou antibiotika, protizánětlivé léky, a alfa-blokátory.

Použití antibiotik je stále kontroverzní. Pro začátek, několik mužů s KP / CPPS pozitivní test na bakteriální infekci. To naznačuje, že antibiotika nejsou pravděpodobné, že bude užitečné, a randomizované klinické studie to potvrzují. (Viz "neúčinnosti antibiotik.") I tak mnozí lékaři stále předepisují jeden antibiotika trvající několik týdnů, tvrdí, že negativní test na bakterie neznamená, že bakterie nejsou přítomny. Také, některá antibiotika mají protizánětlivé vlastnosti, ale pracovat odlišně od jiných protizánětlivých léků. To znamená, že může pomoci pár lidí, i když se příznaky nejsou způsobeny bakteriální infekcí.

Neúčinnost antibiotik

Alexander RB, Vlastnos KJ, Schaeffer AJ, et al. Ciprofloxacin nebo Tamsulosin u mužů s chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti syndrom: Randomizovaná, dvojitě zaslepená studie Annals of Internal Medicine 2004; 141:581-89.. PMID: 15492337.

Nickel JC, Downey J, Clark J, et al. Levofloxacin pro chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti syndromu Men:. Randomizovaná, placebem kontrolovaná multicentrická studie urologie 2003; 62:614-17. PMID: 14550427.

Opakujte kurzy antibiotik pravděpodobně nejsou užitečné. I přesto, že obecně mají málo vedlejších účinků, které nejsou bez rizika. Mohou způsobit nevolnost, zvracení a průjem, v rozporu s jinými léky, a vyvolat alergie.

Anti-pobuřující léčby, zejména aspirin nebo NSAIDs, jako je ibuprofen, pomáhají někteří lidé vyrovnat s bolestí CP / CPPS. Avšak pouze jedna kontrolovaná studie podporuje použití NSAID jako primární léčba pro CP / CPPS. Většina lékařů se shodují, že pokud jsou použity NSAID, že by měla být přijata na omezenou dobu, k léčbě bolesti, a pokud možno s jiným léky, jako jsou alfa-blokátory.

Alfa-blokátory (viz tabulka 5), ​​jsou nejčastěji předepsán k léčbě vysokého krevního tlaku a BPH. Mohou však být rovněž stanoveny pro CP / CPPS. To proto, prostaty a močového měchýře jsou bohaté na alfa receptory. Blokováním těchto buněčných struktur, alfa-blokátory pomoci uvolnit svaly v prostatě a močových cest, který umožňuje odtok moči volněji.

Tabulka 5: alfa-blokátory

Generic jméno (značka)

Třída drog

Komentáře

doxazosin (Cardura)

Neselektivní alfa-1-blokátory

Blok alfa receptory v prostatě a jinde v těle, včetně srdce a cév (Promluvte si s lékařem, pokud máte onemocnění srdce )

terazosin (Hytrin)

alfuzosin (Uroxatral)

Selektivní alfa-1-blokátory

Zákon více selektivně na alfa receptory v prostatě, mají menší vliv na receptory jinde

tamsulosin (Flomax)

silodosin (Rapaflo)

Čtyři randomizované, placebem kontrolované studie nejprve prokázala účinnost alfa-blokátory při zmírnění příznaků CP / CPPS, založený na NIH-chronické prostatitidy Symptom Index (viz obrázek 1). Studie 2003 náhodně přiřazeno 86 mužů s CP / CPPS obdržet buď terazosin (Hytrin) nebo placebo po dobu 14 týdnů. Účastníků, kteří se na lék, 60% mělo více než 50% poklesu jejich průměrné skóre symptomů, ve srovnání s 37% pro účastníky, kteří se placebo. Následná studie stejnými výzkumníky k závěru, že příznivý účinek trvá až 38 týdnů.

Další studie 2003 hodnotila účinnost alfuzosin (Uroxatral) v 37 mužů s diagnostikovanou CP / CPPS, kteří byli randomizováni k podání buď lék, nebo placebo. Po šesti měsících, muži, kteří se alfuzosin měl statisticky významný pokles v jejich skóre symptomů ve srovnání s muži, kteří se placebo. V tomto bodě, byla léčba přerušena, a v průběhu příštích šesti měsíců, prospěšný účinek alfuzosin nosili off.

V roce 2004, výzkumníci testovali alfa blokátory tamsulosin (FloMax) na 58 mužů s KP / CPPS, kteří náhodně dostávali buď lék, nebo placebo po dobu šesti týdnů. Jako skupina, muži léčených tamsulosinu došlo statisticky významné zlepšení příznaků ve srovnání s muži, kteří dostávali placebo. Účinek byl vyšší u mužů se středně těžkou až těžkou CP / CPPS než u těch s mírnými příznaky.

Další studie srovnávala tamsulosin, antibiotikum ciprofloxacin (Cipro), oba léky společně, a placebo. Naproti tomu tato studie zjistila, žádnou výhodu z alfa-blokátory. Vědci spekulovali, že nedostatek zlepšení bylo způsobeno tím, že mnozí účastníci se měli příznaky po dlouhou dobu a předtím se pokusil několik procedur, včetně alfa-blokátory. (Viz "alfa blokátory výzkum.")

Alfa-blokátory výzkum

Cheah PY, Liong ML, Yuen KH, et al. Terazosin terapie pro chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti syndrom:. Randomizovaná, placebem kontrolovaná studie Journal Urologická 2003; 169:592-96. PMID: 12544314.

Cheah PY, Liong ML, Yuen KH, et al. První, Long-Term, a trvanlivé Reakce na Terazosinu, Placebo, nebo jiné terapie pro chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti syndrom urologie 2004;. 64:881-86. PMID: 15533470.

Mehik, Běda P, nikl JC, et al. Alfuzosin Léčba chronické prostatitidy / chronické pánevní bolesti syndrom:. Prospektivní, randomizovaná, dvojitě slepá, placebem kontrolovaná pilotní studie urologie 2003; 62:425-29. PMID: 12946740.

Nikl JC, Narayan P, McKay J, Doyle C. Léčba chronické prostatitidy chronické pánevní bolesti syndrom / tamsulosin: Randomizovaná, dvojitě zaslepená studie Journal Urologická 2004; 171:1594-97.. PMID: 15017228.

Vzhledem k tomu, že protichůdné závěry studií, stejně jako skutečnost, že studie byly malé, chronické prostatitidy Network Collaborative Research (CPCRN), který zahrnuje desítky výzkumných pracovníků, zahájila větší randomizovaná, placebem kontrolovaná studie alfuzosin. Dvě stě sedmdesát dva muži z Evropy, Kanady a Malajsii se zapsal do studie. Oni byli náhodně rozděleni vzít 10 miligramů (mg) na alfuzosin denně nebo placebo po dobu 12 týdnů. Účastníci, kteří již dříve přijatá alfuzosin nebo jiné alfa blokátory byli ze studie vyloučeni. Výsledek: alfuzosin nebyl lepší než placebo v léčbě CP / CPP. V obou skupinách, 49,3% mužů mělo pokles o nejméně čtyřech bodech v jejich celkovém NIH-chronické prostatitidy Symptom Index skóre. Výsledky byly publikovány v The New England Journal of Medicine v prosinci 2008. (Viz "alfuzosin pro CP / CPPS?")

Alfuzosin pro CP / CPPS?

Nikl JC, Krieger JN, McNaughton-Collins M, et al. Alfuzosin a příznaky chronické prostatitidy, chronické pánevní bolesti syndrom New England Journal of Medicine 2008;. 359:2663-73. PMID: 19092152.

Zprávy byly překvapivé a zklamání, urology a jejich pacienty. Odborníci si myslí, že alfuzosin bude pravděpodobně nejúčinnější z alfa-blokátory v léčbě CP / CPP. Ale lékaři nadále předepisovat léky, protože mají tak málo farmakologické možnosti nabídnout pacientům. To se však může změnit.

Na obzoru

Vědci se při posuzování účinnosti dvou dalších léků - Silodosin (Rapaflo) a pregabalinu (Lyrica) - k léčbě CP / CPPS. A netradiční techniky, včetně biofeedbacku, která zahrnuje stále více uvědomují signály těla, a myofasciální trigger uvolnění, druh masáže, přinášejí tolik potřebnou úlevu pro některé zdravotně zdatné muže. Ale většina pacientů ví jen velmi málo o těchto možnostech.

První rozhovor s redaktory perspektivy "v roce 2007 (viz svazek 1, číslo 3 z výhledu), Harvardu Dr. O'Leary je urolog na Brigham a ženské nemocnice v Bostonu a profesor chirurgie na Harvard Medical School. On je jedním z předních světových orgány na CP / CPPS, a jeden z výzkumníků podílejících se na CPCRN, konsorcium financované Národním ústavem Diabetes a zažívací a onemocnění ledvin. V tomto rozhovoru, Dr. O'Leary mluví o klinických studiích probíhajících na CP / CPPS a vysvětluje, proč biofeedback a myofasciální trigger spoušť by stálo za to díval do.

Spousta lékařů byli překvapeni výsledku alfuzosin studie. Nečekali jsme negativní výsledek. Byla studie špatně navržen?

Myslím, že to bylo dobře navržené studie. I může být zkreslená, protože jsem jeden z autorů studie, ale New England Journal of Medicine se nezveřejňuje špatně navrženy zkoušky. Moje vysvětlení je, že alfuzosin prostě nefunguje. Jak víte, jsme zjistili, že placebo byl stejně účinný jako lék na zmírnění příznaků. Udělali jsme posoudit celou řadu sekundárních výsledků, jako jsou obecné bolesti, nucení na močení, úzkosti a deprese, a erektilní funkce. Ale zjistili jsme, jediný rozdíl mezi těmito dvěma skupinami je v ejakulačního funkci, která se ve skupině alfuzosin výrazně zlepšila. V opačném případě, to bylo zcela negativní proces - a další studie naznačuje, že alfa-blokátory pravděpodobně nefungují.

Jsou nějaké jiné drogové testy probíhají v současné době na prostatitida?

Děláme jednu hned na drogy zvané silodosin (Rapaflo), což je další alfa-blokátory. Je financován z farmaceutické společnosti, a jsem trochu překvapen, že se rozhodli projít s ním poté, co viděli negativní výsledky alfuzosin soudu a některých negativních nálezů týkajících se tamsulosinu. Ale to je zbrusu nový lék a my opravdu nemáme mnoho údajů o něj. To může být důvod, proč by se pokročit s ním.

Má soud začal? Kolik mužů doufají, že se přihlásit?

Proces začal loni na podzim, a výzkumníci usilují o zápis 150 mužů, kteří měli pánevní bolesti po dobu nejméně tří měsíců. Stejně jako u alfuzosin studie, muži, kteří již dříve přijatá alfa-blokátory, nejsou způsobilé. A je to také multicentrická, dvojitě slepá, placebem kontrolovaná studie. Účastníci obdrží buď 4 nebo 8 mg silodosinu nebo placebo denně po dobu 12 týdnů. Za to, že se výzkumníci podíváme na změny v celkovém skóre příznaků. Budou se také podívat na změny související s bolestí a močových symptomů, ale ty jsou sekundární výstupy. Nejsem zapojen do procesu, ale my jsme se zapsali několik pacientů v něm. *

* Poznámka redakce: Pro více informací o tomto procesu, přihlaste se k www.clinicaltrials.gov a hledat na pojmy "silodosin" a "prostatitidy."

Bude zajímavé sledovat, co se stane, vzhledem k tomu, že další velké alfa-blokátory studie byly negativní.

To je pravda. Ale musím říct, že jsem ještě předepsat alfuzosin, i když míra placebo odezva byla tak vysoká. Po tom všem, co jste se ztratit? Tito muži jsou v bolesti, a nemají mnoho jiných možností v této chvíli.

Jsou vědci studovat nějaké jiné léky, které by mohly zmírnit symptomy prostatitidy?

Ano. K dispozici je pregabalin (Lyrica) soud. Pregabalin se používá k léčbě fibromyalgie.

Lidé s fibromyalgie bolesti zkušenosti a ztuhlosti šlach, vazů a svalů, snad kvůli příliš aktivní nervů. Co to ​​má co do činění s prostatitidy?

Mnoho odborníků předpokládají, že těžká, abnormální napětí a příliš aktivní nervy svalů pánevního dna [viz obr. 2] může vysvětlit bolest, nepohodlí, a močových cest spojené s prostatitidy. Vzhledem k tomu, že bolest a ztuhlost svalů jsou příznaky obou onemocnění, a že pregabalin je účinný při léčbě fibromyalgie, se zdálo, že stojí za to u mužů s prostatitidy.

Řekni nám něco o procesu. Jakékoliv povzbudivé zjištění?

Stejně jako u ostatních zkoušek jsem zmínil, že byla randomizovaná, dvojitě slepá, placebem kontrolovaná studie. Jsme náhodně rozděleni 324 mužů s pánevní bolestí po dobu nejméně tří předcházejících šesti měsících dostávají buď pregabalin nebo placebo denně po dobu šesti týdnů. Dávka začala na 150 mg, zvýšena na 300 mg po dvou týdnech, a nakonec do 600 mg dva týdny po to. Primárním cílovým parametrem byl pokles nejméně šest bodů do celkového skóre na NIH-chronické prostatitidy Příznak Index. Po šesti týdnech, 47,2% mužů přidělených vzít lék vykázala pokles nejméně šest bodů v jejich celkového skóre příznaků ve srovnání s 35,8% mužů přidělených vzít placebo. To není statisticky významný rozdíl, tak technicky, soud byl negativní.

Ale to bylo pozitivní pro řadu sekundárních koncových bodů. Například, 31% mužů, kteří se pregabalin uvedlo, že jejich onemocnění se výrazně nebo mírně zlepšila od začátku procesu, ve srovnání s pouhými 19% mužů ve skupině s placebem. Skupina pregabalin také ukázala větší zlepšení než ve skupině s placebem, pokud jde o bolest. To je opravdu povzbuzující. To naznačuje, že pregabalin mohou být účinné u některých mužů s prostatitidy. To byl další CPCRN studie. Výsledky byly prezentovány na výročním zasedání Evropské urologické asociace v dubnu 2009.

Myslíte si předepsat pregabalin se vaše pacienty?

To si piš - máš co ztratit, se snaží ji. Prakticky každý pacient vidím, kdo již byli na jiného lékaře bylo uděleno dlouhé běhy antibiotik, které prostě nefunguje. Takže se snažíme alfa-blokátory, a pokud nefungují, snažíme pregabalin. I použití pregabalinu u pacientů, kteří hlavně cítit bolest, protože to byl jeden ze sekundárních koncových bodů studie, která byla pozitivní.

Máte nějaké potíže pojišťovny na pokrytí nákladů?

Ano, určitě. Pregabalinu není schválen pro léčbu prostatitidy, takže pojištění se nevztahuje na to. Není to levné. * Ale většina mužů, které jsem vidět, jsou tak mizerně, že jsou ochotni to zkusit a platit za to sami.

* Poznámka redakce: V srpnu 2009, na webu www.drugstore.com platí téměř 65€ na 30-ti denní dodávky 150 mg pregabalinu kapslí. Ceny se mohou lišit v závislosti na obchodníka.

Co nefarmakologické léčby?

Nevím moc o biofeedbacku. Měl jsem několik pacientů, kteří to zkusil. Pokud vím, že jsem neměl žádné velké úspěchy, pokud jde o kontrolu bolesti. Ale pacienti, kteří jsou nefunkční voiders určitě těžit z behaviorální techniky, jako je biofeedback. Úkolem je najít odborníky, kteří vědí, jak to udělat správně.

Tam byl rostoucí zájem o myofasciální trigger uvolnění, nebo tzv. Stanford protokolu od zveřejnění analýzy případové studie zpět v roce 2005 v Journal of Urology, který právě publikoval výsledky jiné studie o tom v srpnovém čísle 2009. Nebylo to rozsáhlá studie - byly zahrnuty i ženy, protože se může vyvinout syndrom chronické pánevní bolesti, příliš - pouze 47 účastníků. Účastníci byli náhodně rozděleni mají týdenní zasedání buď tradiční masáž nebo myofasciální terapie po dobu 10 týdnů. I když jejich cílem bylo zjistit, zda taková studie by generovat solidní data, která by mohla být základem pro větší studii, vědci také několik zajímavých postřehů. Například, 57% z těch, kteří obdrželi myofasciální terapii hlásil, že oni byli "výrazně zlepšený" nebo "mírně lepší" oproti pouhým 21% ve skupině, která dostávala běžné masáže. [Viz "myofasciální fyzikální terapie pro CP / CPPS."]

Nevím, zda se najdou finanční prostředky pro totální soudu myofasciální terapie, ale tyto výsledky byly rozhodně povzbudivé. A já jsem měl celou řadu pacientů, kteří říkají, že léčba je určitě přínosem.

Myofascial fyzikální terapie pro CP / CPPS

Anderson RU, Wise D, Sawyer T, Chan C. Integrace Myofascial Trigger Point úniků a Paradoxní Relaxační Školení Léčba chronické pánevní bolesti u mužů věstníku urologie 2005;. 174:155-60. PMID: 15947608.

Fitzgerald MP, Anderson RU, Potts J, et al. Randomizovaná multicentrická proveditelnosti Trial of Myofascial fyzikální terapie pro léčbu urologických chronické pánevní bolesti syndromy Journal of Urology 2009;. 182:570-80. PMID: 19535099.

Jaká kritéria používáte odkazovat pacienty na myofasciální terapie?

Jsem ochoten položit téměř každého, kdo trpí chronickou pánevní bolestí a nereagovali na standardní farmakologické léčby - a to je hodně lidí. Tam prostě není moc, že ​​funguje, tak to je důvod k optimismu.