Vesint

Zvládání stresu s výkonem

Stres může se budete cítit vyčerpaný, úzkost, dokonce i depresi. A i když existuje několik způsobů, jak zvládat utečence stres, žádná z nich není tak příjemný a účinný jako pravidelným cvičením.

"Četné studie prokázaly, cvičení a poskytuje vynikající přínos stresu zbavit," říká Cedric Bryant, vedoucí fyziolog pro zasedání Evropské rady na cvičení (ACE). "A přiznejme si to, my všichni mohli udělat s méně stresu v našem životě."

Jak to funguje?

Cvičení způsobí, že mozek se uvolňovat endorfiny, opiové-jako látky, které zmírnit bolest a vytvářejí pocit pohodlí a euforie. To také podporuje nervové buňky v mozku vylučují jiné neurotransmitery, jako je serotonin, dopamin a noradrenalin, které zlepšují náladu.

Nedostatky těchto látek, zejména serotoninu, které byly spojeny s příznaky deprese, úzkosti, vznětlivost, agresivita a zvýšená chuť k jídlu. Podle studie zveřejněné v časopise Archives of Internal Medicine, kdy lidé s depresí cvičení, které zvyšují jejich hladiny těchto přírodních antidepresiv.

Podle National Institutes of Health, cvičení také zlepšuje schopnost lidí k relaxaci a spánku, podporuje sebevědomí a zvyšuje energii, koncentraci a paměť.

Cvičení také poskytuje výstup pro negativních emocí, jako je frustrace, vztek a podrážděnost, a tím podporovat více pozitivní náladu a výhled.

Mírné cvičení provádět pravidelně přerušuje cyklický proces myšlení spojené s depresí. Osoba, která se obává o určitém problému, může bydlet v délce na problém, přináší na více starostí. Deprese prohlubuje obavy, v sestupném cyklu. Cvičení může prolomit cyklus.

Konečně, cvičení vám pomůže mít čas pro sebe.

"Ať už cvičíte sami nebo s kamarádem, to je důležité udělat si čas pro sebe během stresových období," říká pan Bryant. "Tímto způsobem vykonávat činnosti jako pozitivní rozptýlení od problémů celý den, které způsobují stres."

Pohybuje stresu snížení

Téměř každý cvičení může poskytnout stres úlevu, ale následující pokyny vám mohou pomoci najít ty by mohly být účinnější pro vás.

Vyberte si cvičení vás baví. Druhy činností, které si vyberete, závisí na vaší fyzické schopnosti, stejně jako vaše preference.

"Je důležité vybrat si činnosti, které jsou dostupné a proveditelné pro vás pravidelně dělat," říká pan Bryant. "Také je potřeba zjistit, zda chcete hrát konkurenční sporty, jako je basketbal nebo tenis, nebo pokud byste raději dělat nesoutěžních aktivit, jako je chůze, jízda na kole nebo při aerobiku."

Také byste měli zvážit, zda chcete, aby se váš cvičením na vlastní pěst nebo s ostatními.

Pokud můžete cvičit každý den. Zpráva amerického generála chirurga o fyzickou aktivitu a zdraví doporučuje 30 minut činnosti na většinu, ne-li všechny, dny v týdnu.

"Budete mít prospěch z výkonu třikrát až pětkrát týdně, ale uvidíte více konzistentní snížení stresu, pokud může být fyzicky aktivní každý den," říká pan Bryant.

Zvažte mysli / těla aktivity. V józe a tai chi, vaše mysl uvolňuje postupně, jak vaše tělo zvyšuje jeho množství svalové práce. "Pokud jste přitahováni k duchovní složku, tyto formy cvičení jsou účinné pro honování stres-managementu a relaxační dovednosti," říká pan Bryant.

Ovládání stresu nakonec přijde na to, udělat si čas na cvičení. Fyzická aktivita poskytuje příjemný a účinný způsob, jak se vyrovnat s životními problémy, neboť podporuje trvalou sílu a postavení.